Bobbejaanland Volwassenen kunnen even kind zijn in verkleedwinkel 10 ZE Attractiepark Toverland Bekijk alle uitjes op pzc.nl/voorjaarsuitjes Eigenlijk wilde de 64-jarige Kor- stanje dat twee jaar geleden al. Toen overleed haar compagnon Marian Kalkman na een ziekbed van zes weken. „Ik dacht gelijk: 'Ik doe de winkel weg'. Maar later besefte ik dat ik dan helemaal niets meer had: én mijn vriendin kwijt én de win kel. De man van Marian deed altijd de boekhouding. Dat doet hij nog en hij heeft een deel van de winkel overgenomen. Maar mijn sparring partner is weg." Els heeft wel hulp. Zoals van Jea- nette Schroevers uit Arnemuiden, die al die jaren al meehelpt. En ook Vera Meulblok uit Nieuwdorp, buurvrouw van Els, is invalkracht. Maar Els vindt het wel welletjes. „Mijn drive is weg." Het pand aan de Noordstraat 24 staat te koop. Inclusief inboedel. Want Els zou het liefste zien dat de goedlopende winkel wordt voort gezet. „Misschien duurt het wel vijf jaar voor ik de tent verkoop, maar ik heb maar één gek nodig." De win kel blijft in de tussentijd open. Els gaat door tot ze een koper vindt. „Als er morgen iemand op de stoep staat, krijgt hij de sleutel." Vera vertelt dat klanten makke lijk 2,5 uur in de winkel kunnen doorbrengen, omdat ze het zo leuk vinden tussen de kledingrekken te struinen. Want het is ook verleide lijk als je de keuze hebt uit meer dan vijfduizend kostuums. Het ene is door Els zelf gemaakt, het ander heeft ze meegenomen van vakan ties uit bijvoorbeeld Nepal of Tur kije. En zeg nou zelf: als je de kans hebt om even een compleet ander persoon te worden, is de verleiding toch groot om even iets te probe ren? Lol Els: „Mensen worden hier weer kind. Ze roepen vaak: 'Mag ik dit ook nog even aan?' Het feestje be gint al met de lol bij het passen van de kleding. Ze vinden het ook fijn dat wij met ze meedenken en er de tijd voor nemen. Dat maakt het leu ker dan een pak kopen van inter net." Marian (als verkoopster) en Els (als naaister) begonnen zo'n twintig jaar geleden kostuums te verhuren vanaf de keukentafel bij Marian thuis in Kleverskerke. Later konden ze een ruimte huren aan de Ring in Nieuwdorp en zestien jaar geleden verhuisden ze naar het pand in Arnemuiden. „Dit was ide aal. Niet te duur, je rolt zo van de A58 af en kunt hier gratis en voor de deur parkeren." Aanvankelijk dacht Els dat hun klandizie voornamelijk uit kinde ren zou bestaan, voor bijvoorbeeld verkleedfeest jes of schoolmusicals. „Maar we hebben slechts zes rek ken voor kinderen. De rest is voor volwassenen. Die doen veel meer aan feestjes." Trots is Els op het feit dat ze vorig jaar de complete cast voor de musi cal De Drie Musketiers in theater De Mythe heeft aangekleed, maar ze geniet er net zo goed van dat er een keer een man van 86 in de win kel kwam, die zich nog nooit had verkleed. „Hij kreeg een pak aan en een pruik op en keek in de spiegel. Hij keek achterom en zei: 'Dit ben ik niet.' Hij genoot zichtbaar." PZC ONLINE Discover your own magie Van 2Sï-VOOr 22,40 ToverIaHB 't plezantste land Van 35^50 VOOr woensdag 23 mei 2018 Kijk op www.pzc.nl of D @pzcredactie 1 facebook.com/depzc @pzcredactie Costuumpje staat te koop Verkleed gaan als het visje Nemo uit de gelijknamige film? Als non? Als politieagent? Als middeleeuwse deerne? Als Zeeuws meisje? Het kan al meer dan zestien jaar bij verkleedwin kel het Costuumpje in Arnemui- den. Maar eigenaresse Els Kor- stanje wil ermee stoppen. Valeska Nastaly Arnemuiden Els Korstanje in de etalage van haar winkel. De korsetten zijn ge kocht, maar de rest van de jurken maakte ze zelf. fotolex de meester TV. ONLINE TOP 5 De meest gelezen artikelen op pzc.nl: 1. Temperaturen tot 27 gra den, weekend nóg warmer: 'We boffen' 2. Het Costuumpje in Arne muiden staat te koop: 'Mijn drive is weg' 3. KNMI geeft code geel af voor zuiden en oosten 4. Concertorganisator doet niets meer op Schouwen- Duiveland 5. Autobrand langs A58 bij Goes. Ontdek jouw eigen magie in AttractieparkToverland, nu met 20% korting! Ga op avontuur in de mysterieuze wildwaterbaan Djengu River, beleef een gewichtloze rit in de draaiende achtbaan Dwervelwind of ontdek jouw eigen magische krachten in het Toverhuis. Het hoogtepunt van een dagjeToverland is natuurlijkTroy: de hoogste, snelste én langste houten achtbaan van de Benelux! Met meer dan 30 attracties en shows beleeft iedereen inToverland gegarandeerd een magisch mooie dag. ATTRACTIEPARK Ga naar pzc.nl/toverland Geldig t/m 6 juli 2018 Bobbejaanland kan iedereen entertainen! We laten je gillen op de rollercoasters of chillen in lollige waterattracties. En, je raakt zeker niet uitgekeken in twee coole virtual reality rides. In de nieuwe DreamcatcherVR ga je de boze geesten zelf te lijf! In het vernieuwde Cowboy Town voel je je midden in deWildWest. Kijk over de prairie vanop de watertoren en roetsj naar beneden. Raak verstrikt in het touwenparcours en rust daarna even uit in het loungehoekje. Ga naarpzc.nl/bobbejaanland Geldig t/m 30 juni 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43