Jean-Paul Harthoorn vreest dat hij geen kans op 50ste goal krijgt II II DwO'15 'moet' verliezen 9 i] J,j De meesten van ons hadden een vriend of man bij de heren spelen met pruiken aan... Ze reden onver richter zake terug naar Zeeland. Bij een reünie is het een mooie anekdote - een kleine veertig jaar na dato kon er wel om gelachen worden. Peter en Renske Kruijk stonden tijdens de bijeenkomst in het middelpunt. Zij emigreerden in 2003 naar Canada en kwamen er speciaal voor terug naar Zeeland. Het weerzien met alle anderen was hartelijk. „Als het aan mij ligt, doen we dit over vijf jaar weer", zei de oud-trainer, die zijn voormalige club nog steeds aan het hart gaat. „Ik hoop dat in de tussentijd het ook weer wat beter gaat met het vrouwenrugby hier." Apollo'69 op de nacompetitie. Arjen de Koeijer zit met zijn 47 goals het dichtst tegen de 50 aan. De eerste zorg van de aanvoerder is echter: de titel binnenhalen met Yerseke. De eerste poging strandde zaterdag tegen Kapelle (1-1), zaterdag volgt de herkansing, thuis tegen VCK. Een punt vol staat tegen de Koudekerkers, die al zeker zijn van de nacompetitie. Met één doelpunt kan De Koei jer zich komende zaterdag ook al in de geschiedenisboeken schie ten. De 48 doelpunten van Sander Ik ga er alles aan doen om fit te raken, maar dat zal niet meevallen van 't Hof uit het seizoen 2013/2014 met Smerdiek staan im mers nog steeds als record geno teerd in een Zeeuwse standaard klasse. Voetbal Awards In het kader van de Zeeuwse Voet bal Awards, een initiatief van CTV Voetbal en de PZC, werd Marlo Ja- nisse (RCS) gekozen als Speler van de Week dankzij zijn vier treffers tegen Dauwen- daele. Trainer van de Week werd Jannes Tant, die met Hoek de na competitie be reikte na een impo nerende inhaalrace na de winterstop. Clinge werd vanwege de titel in de vierde klasse van het zondagvoetbal ge kroond tot Club van de Week. Hij heeft de kans om zaterdag het slotduel met SPS te spelen nog niet helemaal afgeschreven. „Za terdagnacht ben ik nog voor foto's in het ziekenhuis geweest", vertelde hij. „Gelukkig is er niks gebroken. Het gekke is dat ik dit seizoen alle wedstrijden gespeeld heb en alle negentig minuten heb volgemaakt. En nu met nog één wedstrijd te gaan deze pech." Op zijn veertigste hoopt Hart hoorn als eerste speler in de re cente geschiedenis de grens van 50 doelpunten in de reguliere competitie te halen. Hij staat na 25 duels op 46 treffers. Dat is even veel als Martijn Simonse (Luctor Heinkenszand) en ééntje minder dan Arjen de Koeijer (Yerseke), die al weken de ongenaakbare koplo per in het PZC-topscorersklasse- ment is. Maandag liep Harthoorn nog op krukken, maar hij heeft de kans om za terdag het slotduel met SPS de enige club waartegen ik dit seizoen nog niet heb ge scoord") te spelen nog niet helemaal afgeschre ven. „Ik ga er alles aan doen om fit te raken, maar dat zal niet meevallen." Anders richt hij zijn pijlen met vierdeklasser Hoe kan dat? Het is een beetje tech nisch verhaal, maar daar komt-ie. DwO'15 eindigt zeker op de vierde plaats in de vierde klasse B. De ploeg van trainer Marvin Paauwe heeft géén periodetitel. Het kan al leen de nacompetitie nog halen door de periodetitel van kampioen Halsteren over te nemen. Die periode gaat naar de club die het hoogst finisht in de eindstand zonder periodetitel. Dat is nu num mer drie Smerdiek. Maar daar komt het: die ploeg kan ook nog de derde periode winnen. Als dat gebeurt, neemt DwO'15 de periode van de kampioen over. Het toeval wil dat DwO'15 zater dag tegen Smerdiek speelt. Op dit moment leidt Vrederust in die pe riode met drie punten voorsprong op Smerdiek. Dus alleen als Vrede rust zaterdag verliest (bij Stave- nisse) maakt Smerdiek kans. Die ploeg moet dan winnen en een ach terstand van vijf goals overbruggen. „Nou, wij hebben het eigenlijk al opgegeven hoor. Vrederust is na de winterstop zo sterk, dat we er niet van uitgaan dat ze verliezen in Sta- venisse." „Wij gaan zaterdag sowieso in de eerste helft ons eigen spel spelen. Als dan in de rust blijkt dat Vrede rust achterstaat, kunnen we er eens over nadenken." „Ja, ik heb het nog nooit meege maakt. Maar ik ben ook nog niet zo lang trainer, haha. Weet je, we gaan zien hoe het loopt. Ons seizoen ver loopt toch al boven verwachting." Topscorer 1,5 I 1 I •ff- v-tyi ..mM' 'i\.ZX ''•■V C woensdag 23 mei 2018 heerlijk jubeljaar De eerste lichting rugbysters bij Oemoemenoe is herenigd. Bovenste rij (vlnr): Yvonne van Dijk, Yfke Idema, Ans Mastbooms, Judith Seijbel, Astrid van den Berg, Mariene Tjodikromo, José Vercouteren, Renske Kruijk en Peter Kruijk. Onderste rij (vlnr): Nancy Soolsma, Marlous Mes, Eefje Castel, Marianne Schutjes en Miriam Wasterval. foto lex de meester - Yvonne van Dijk Jean-Paul Harthoorn schoot er zaterdag weer vijf in voor Apollo'69, maar toch stapte de goalgetter met een rotgevoel van het veld. In de laatste mi nuut van de gewonnen derby tegen DwO'15 kreeg hij een trap tegen zijn enkel. En daar zag hij de droom van 50 goals in een seizoen vervliegen. Rudy Boogert - Jean-Paul Harthoorn Jean-Paul Harthoorn. FOTO MECHTELD JANSEN Vlissingen De voetballers van DwO'15 zit ten in een bijzondere situatie. Wil de vierdeklasser zaterdag op de slotdag kans houden op een plaats in de nacompetitie, dan is verliezen de enige kans. Rudy Boogert Vlissingen Dus Marvin Paauwe, jullie kun nen het beste met een nulletje of vijf verliezen van Smerdiek. Maar jullie geven Smerdiek na tuurlijk een vrije doortocht? Bizar he? Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 47 1,5 70,5 Dave den Boef Tholense Boys 3Bzat 32 1,5 48 Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 4Azat 46 1 j 46 Jean-Paul Harthoorn Apollo'69 4Bzat 46 1 46 Marlo Janisse RCS 3A zat 27 1,5 40,5 NiekLuime Zaamslag 3Azat 27 40,5 Dennis de Nooijer Apollo'69 4Bzat 33 33 Robin Provoost ZSC'62 3Bzat 21 1,5 31,5 Tom Blomaard Luctor Heinkenszand f 4Azat 31 31 Ronaldo Meijer Arnemuiden RCS 2Ezat 19 1,5 28,5 Yordi Nijland 3A zat 19 1,5 28,5 Jens Pyfferoen Sluis 5Azon 28 1 28 Masoud Osmanie MZC'11 2Ezat 18 1,5 27 Guus de Leeuw Yerseke 3Azat 18 1,5 27 Danny Weber Krabbendijke 3Bzat j 18 1,5 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42