De Scheeles doen het weer O O) CD O 8 Zestiende editie van toernooi 'Duo Sas' Opnieuw een pr voor Tim van den Broeke Eckel en Van Geyt zijn weer snel klaar OEMOEMENOE VROUWENPLOEG Tijdens een reünie van de rugbysters van Oemoemenoe gaat het veel over 1982, waarin alles gewonnen werd wat er te winnen viel. Volleybalvereniging Savok houdt vrijdag en zaterdag in samenwerking met WINN Events voor de zestiende keer 'Duo Sas'. Het volley baltoernooi (twee tegen twee) wordt in De Statie in Sas van Gent gehouden, telt ruim vijftig inschrijvingen en kent opnieuw een sterke bezetting. Het evenement begint vrij dagavond om 19.00 uur met een toernooi voor spelers die in de competitie in de derde klasse of lager spelen. Zaterdag begint om 13.00 uur de strijd voor spelers die op een hoger niveau uitkomen. Het toernooi duurt zaterdag tot 17.30 uur. In de Memorial Vertommen-Cuddy liep Tim van den Broeke opnieuw een persoonlijk re cord. Op de 1500 meter zette hij een tijd van 3.49.80 minuten neer, die goed was voor de tweede plaats. In Vught verbeterde hij onlangs zijn pr op de 3000 meter al naar 8.20.35. In Bel gië vielen overigens nog meer persoonlijke re cords te noteren. Franklin van Anrooy verbe terde zich op de 1500 meter naar 4.08.24. Wouter Schets liep op de 1500 meter jongens B naar een pr van 4.34.93. Shirin van Anrooij bleef op de 1500 meter steken op een tijd van 4,42,84. Ronnie Overgaauw liep de derde tijd op de 3000 meter bij de mannen (8.45.17 mi nuten) maar bleef wel ruim boven zijn pr. Zoals wel vaker duurde de deelname aan een wereldbekertoernooi driebanden van Ronald van Geyt en Sylvia Eckel uit Hansweert niet langer dan één voorronde. Ook in Vietnam was dat het geval. Van Geyt verloor zijn eerste partij met 17-30 van de Koreaan In Song Kang in 33 beurten. In zijn tweede partij kwam hij aanmerkelijk beter voor de dag, maar moest hij met 26-30 (31 beurten) het hoofd buigen voor de Vietnamees Quang Anh Nguyen. Syl via Eckel verloor haar twee. Hironori Naka- jami uit Japan was in 31 beurten met 17-30 te sterk, van de Vietnamees Hao Tri Vo verloor ze met 14-30 in 27 beurten. Hao Tri Vo is van daag één van de tegenstanders van Jean Paul de Bruijn in de pré-kwalificatieronde. JVOZ Klipper In 1982 zetten de rugbysters van Oemoemenoe een bij zondere prestatie neer. In één jaar wonnen de Middel burgse vrouwen het Natio naal Damestoernooi, de landstitel én het Nationale Sevens-toernooi. Aan die 'triple' werden afgelopen weekeinde volop herinneringen opgehaald tijdens een reünie in het clubhuis van de vereniging. „Ik weet nog dat we aan het begin van dat seizoen een reis maakten naar Londen en daar ook een oefen wedstrijd speelden", begon Peter Kruijk, de coach van destijds, te ver tellen. „En wat speelden we daar slecht! Echt on-ge-loof-lijk slecht! Zo slecht had ik het nog nooit ge zien! Wie had toen gedacht wat we daarna zoiets moois met elkaar zouden neerzetten?" Oemoemenoe had niet zozeer een vijftiental met louter topspeel- sters, wist hij nog. Op de belang rijkste posities had hij de beste rug bysters lopen - internationals zelfs - en om hen heen stonden prima waterdragers. Samen haalden ze het maximale eruit, vooral in dat ene jubeljaar. Kruijk was één van de mensen die aan de basis stonden van het vrouwenrugby in Zeeland. Aan vankelijk was hij speler bij het mannenteam van Oemoemenoe, waarmee hij één seizoen in de ere klasse uitkwam, maar hij gaf na verloop van tijd de voorkeur aan het trainen en coachen van de 'meiden'. „Rond 1979 zijn we begonnen, maar al snel merkten we dat het niet werkte. Een jaar later maakten we een doorstart en toen kwam het wel van de grond. Ik had Yvonne van Dijk, Miriam Wasterval en Renske - nu mijn vrouw - als vaste kern en daar bouwde ik elk seizoen een team opheen. Dat werkte, ieder had haar eigen kwaliteiten." Psycholoog Kruijk moest er wel hard aan trek ken, weet Van Dijk nog. „Peter was niet alleen trainer en coach, maar ook een psycholoog, een schouder om op te huilen en een opvoeder", vertelde ze. „Kwamen meiden vaak te laat, dan seinde hij ze de avond ervoor nog even in over de precieze tijd waarop ze verwacht werden of hij haalde hen hoogstpersoonlijk op. Peter was de spil van het team. Hij ging er helemaal voor en legde daarmee de lat voor ons heel hoog." Een jaar later maakten we een doorstart en toen kwam het wel van de grond In het begin was het pionieren. Vrouwenrugby bestond nauwe lijks. Zowel in Middelburg als in de rest van Nederland moest de sport zich nog ontwikkelen. Van Dijk: „Hier bij Oemoemenoe werd er niet eens zo vreemd tegen ons aan gekeken. De meesten van ons had den een vriend of man bij de heren spelen. Dat wij ook wilden gaan rugbyen, vonden ze heel normaal. Maar niet overal ging het zo makke lijk. Er waren clubs die de dames er niet bij wilden hebben. En bij de nationale selectie was het allemaal een zooitje in de eerste jaren, alles was slecht georganiseerd. Pas gaan deweg kwam er meer structuur in." Zowel Kruijk als Van Dijk herin nert zich nog hoe lacherig er elders over vrouwenrugby werd gedaan. Beiden halen een 'grap' van The Bassets, een club uit Sassenheim, aan. Pruiken Oemoemenoe werd uitgenodigd om daar een oefenwedstrijd te spe len. De Middelburgse vrouwen reisden af naar Zuid-Holland en troffen daar op het veld mannen Hun vierjarige blauwe duivin 'Ka de' versloeg de 5425 mededingers met een gemiddelde snelheid van ruim 72 km/uur over de 309 kilo meter. Het is de tweede maal dit seizoen dat een duif van de Schee- les het hele Zeeuwse konvooi ver slaat. In het provinciale concours zijn de prijzen op 35 minuten verdiend. Voor deze wedstrijd hadden 366 liefhebbers duiven ingezet. In Sa menspel West pakte Gijs Baan uit Middelburg zijn derde overwin ning en ook plaats twee. Derde werd de combinatie Wielemaker uit Oost-Souburg. In Samenspel Oost lieten Adrie Thijs en zonen uit Heikant met de eerste zes plaatsen een oneman- show zien. In Samenspel Noord werd David Noom uit Tholen eer ste en tweede, met Jan den Hengst uitZierikzee op drie. Peronne René van Hee uit Oostburg mocht een mooie overwinning aan zijn palmares toevoegen op de wed strijd uit Peronne. Zijn geschelpte jaarling doffer manifesteerde zich als een topsprinter op deze vitesse- vlucht door de 6187 deelnemende duiven (verdeeld over 420 liefheb bers) met een snelheid van 73 km/uur, met tegenwind, te ver slaan. „De duif komt uit een nieuw aangeschafte soort die bekend staat om zijn sprinterskwaliteiten. Maar dan moet je altijd afwachten of ze het ook bij jou willen doen", ver telde Van Hee. In Samenspel Midden wonnen - net als op Melun - de gebroeders Scheele. In Samenspel Oost werd Michel Risseeuw uit Ossenisse eer ste en tweede. In Samenspel Noord bezette Cor Groenleer uit Zierikzee de eerste twee plaatsen. woensdag 23 mei 2018 VOLLEYBAL ATLETIEK Atleet Tim van den Broeke, hier op ar chiefbeeld, liep in Duffel een pr op de 1500 meter, foto johan van der hei jden BILJARTEN Nadat eerder Jeffrey Buize en Can Kiran hun terugkeer naar zondag-derdeklasser Terneu- zen hadden aangekondigd, heeft Jasper van Asten dat nu ook gedaan. Van Asten vertrok drie jaar geleden naar Philippine, maar volgt nu de omgekeerde weg. De 23-jarige verdediger stond voor een moeilijke keuze, zegt hij, maar heeft uiteindelijk zijn gevoel gevolgd. „Bij Phi lippine is altijd alles top geregeld, maar ik kies toch weer voor de club waar ik begonnen ben." Met Philippine kan Van Asten nog de na- competitie bereiken. Dan moet Philippine zon dag zelf winnen van FC Bergen en hopen op een gelijkspel bij Victoria'03-Roosendaal. WA l Twee teams van JVOZ spe len op 2 juni nog de bekerfi nale. De J019-1 van de voetbal opleiding, die wordt getraind door John Ka- relse, treedt die zaterdag in Yerseke aan tegen SC 't Zand J019-1. De J015-1 van Rogier Veen- stra bereikte ook de eind strijd en treft daarin FC Eind hoven. Die fi nale wordt in Udenhout ge speeld. l De Klipper Ma- thilda eindigde tijdens Pink- stersail op de tweede plaats. Pinkstersail is een zeiltocht voor traditio nele schepen en wordt vanuit Hellevoetsluis georganiseerd. Aan deze editie deden 57 sche pen mee. De achterstand op winnaar De Spartivento be droeg vier se conden. Het charterschip de Klipper Ma- thilda, van Jaap en Temara van Teylingen heeft Bruinisse als thuishaven. Herinneringen aan Roeland van Vliet Middelburg - Peter Kruijk, coach Andermaal bevestigden Jaap en Adriaan Scheele uit Terneuzen hun meesterschap in de duiven sport. Op het midfondconcours uit Melun speelden ze drie dui ven in de toptien, te beginnen met de eerste en tweede prijs. Marcel Buijsse Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41