Deel stormschade nog niet hersteld Middelburger huilend bij hof 3 daar wil de 87-jarige niet van weten. „Oppassen en aanpassen moet je, dan komt het allemaal goed." Na anderhalf uur met Bobje lijkt het alsof hij slechts een fractie van zijn le vensverhaal heeft gedeeld. En dat is precies waarom dochter Dalilah en kleindochter Aicha een documentaire maken over hem. „Iedereen weet wel iets van zijn leven, maar niemand kent het hele verhaal", zegt Dalilah. Aicha knikt. „Met de film willen we al die losse hoofdstukken aan elkaar verbin den." Moeder en dochter geven toe dat ze niet gelijk stonden te springen toen Bobje aangaf een film te willen over zijn leven. „We hebben eerst een par tijtje zitten lachen", bekent Dalilah. De dames zijn momenteel druk be zig met het script, de interviews en het verzamelen van beeldmateriaal. „De betrokkenheid vanuit Noord-Beveland is enorm", zegt Aicha. „Iedereen heeft wel iets beleefd met Bobje en allemaal willen ze hun verhaal vertellen. Van klanten en oude buren tot een dorps- Als ik langer dan twee weken weg ben, krijg ik heimwee naar Kortgene plat Zeeuws omschrijft. Volgens Bobje vond de familie van Jans hun relatie prima, maar dochter Dalilah schudt re soluut haar hoofd. „Echt niet pap. Toen jullie trouwden was er maar één tante bij. Dat zegt genoeg." Nieuwsgierig Het Algerijns-Zeeuwse koppel woonde een aantal jaren in Frankrijk en kwam in 1960 naar Noord-Beve land. Voor veel mensen daar was een ontmoeting met Sahraoui hun eerste kennismaking met een allochtoon. De inwoners ontvingen hem met enige scepsis, maar Bob liet zich niet in een hokje plaatsen. Nieuwsgierig en sociaal als hij is, wist hij binnen een mum van tijd een plekje te veroveren in de Noord-Bevelandse samenleving. Al leen die naam van hem, die bleef lastig voor de Peelanders. Zijn eerste werkge ver op het eiland besloot op dag één al dat het voortaan 'Bob' zou zijn. Bob werkte hard. Eerst in de bouw en later in de horeca. Hij woonde met zijn vrouw en drie dochters in Kam perland en Colijnsplaat, maar uiteinde lijk streek de familie neer in Kortgene, waar zij cafetaria Messina begonnen. „Je zult het misschien niet geloven, maar in die tijd was het hier zo druk dat je je auto amper kwijt kon", zegt Bobje. Het is een bijzondere beleving: plat Zeeuws uit de mond van een Arabi sche man. Op de vraag of hij ook stan daard Nederlands kan, kijkt Bobje niet begrijpend naar zijn dochter. „Wat hij nu spreekt, dat is wat hij kan", zegt Da lilah. „In de tijd dat hij hier kwam, praatte iedereen dialect. Dat is dus wat hij geleerd heeft." Bob praat niet alleen Zeeuws, hij vóelt zich ook Zeeuw. „In hart en nieren", klinkt het vanuit het hoekje. „Als ik langer dan twee weken weg ben, krijg ik heimwee naar Kort gene." Je zou Bob een schoolvoorbeeld van integratie kunnen noemen, maar genoot die opa tegenkwam toen hij pech had met zijn fiets." Dalilah en Aicha hopen hun filmpro ject te bekostigen met subsidies en een crowdfundactie. Via de website voor- dekunst.nl kunnen mensen tot 27 mei een bedrag doneren. Afhankelijk van het bedrag krijgen ze bijvoorbeeld een frietje in cafetaria Messina, toegangs kaarten voor de film of komt hun naam in de aftiteling. Diverse mensen wer ken op vrijwillige basis mee. Zo schrijft journalist Eugène de Kok het script en zal de spreekstem afkomstig zijn van Racoon-gitarist Dennis Huige. Klein dochter Aicha, die fotograaf en film maakster is, schiet de beelden. Het eindresultaat is zaterdag 6 okto ber te zien in het dorpshuis van Kort gene. Bobje is er - zoals het een echte Zeeuw betaamt - opvallend nuchter onder. Hij wandelt op het gemakje naar buiten voor de foto en ploft neer op de picknickbank. Zijn hand gaat als van zelf omhoog wanneer een auto de hoek om komt. Dag Bobje, dag. Nog een kleine 20 procent van de schade die de zware storm op 18 ja nuari in Zeeland aanrichtte, moet nog worden hersteld of moet nog worden gedeclareerd bij verzeke raars. Dat de bouw kampt met per soneelstekorten heeft volgens ver zekeraars geen invloed op de snel heid waarmee schades zijn gerepa reerd. In Zeeland noteerde de verzeke raar 600.000 euro aan stormschade. Het betrof veelal omgewaaide schuttingen. Volgens ZLM Verze keringen is de bulk van de storm schade inmiddels afgehandeld. „We hadden van 980 particulieren schademeldingen. Daarvan staan 191 dossiers nog open", zegt Edwin Goetheer, hoofd afdeling schade. Waar in Brabant wel een achter stand is, heeft hij 'geen signalen van Zeeuwse klanten' dat repara ties stagneren omdat aannemers het te druk en/of te weinig perso neel hebben. „Eigenlijk is het herstel opval lend goed gegaan. Dat bijna 20 pro cent van de dossiers openstaat, heeft allerlei redenen. Aannemers en particulieren die zelf een schut ting willen zetten, moeten nog no ta's indienen. Ook zijn er altijd klanten die uiteindelijk niks clai men." De rechtbank gaf uiteindelijk acht tien maanden waarvan zes voor waardelijk vanwege poging tot doodslag. Het hof doet over twee weken uitspraak. De Middelburger J.W. was in mei vorig jaar met twee jonge kinderen bij de skatebaan in de Veerse Poort. „Ik was snoepjes aan het pakken toen ik een ijselijke gil hoorde." Eén van de kinderen kwam in botsing met de 16-jarige jongen. „Ik zie dat hij bovenop ligt, pak hem vast en Hij zag eruit als een bokser die bonten blauw was geslagen gooi hem veel te hardhandig eraf." Getuigen verklaarden echter dat hij de jongen schopte en sloegDe ver wondingen: een hersenschudding en gebroken kaak. „Hij zag eruit als een bokser die bont en blauw was geslagen", beschreef zijn vader. W. ging in hoger beroep, omdat hij het geen poging tot doodslag vindt. „Ik heb hem nooit fataal letsel willen toebrengen." Hij barstte in tranen uit toen het over zijn persoonlijke omstandigheden, zoontje en hond ging. „Ik wil alles doen om het goed te maken." De aanklager bleef bij de straf die in de rechtbank werd geëist. „Het moet echt tot hem doordringen dat dit niet kan." Advocaat Martijn van der Want kwam met een tegen voorstel. „Twaalf maanden cel, waarvan negen voorwaardelijk." Daarnaast wil hij 240 uur werk straf. Dat de man zich moet laten behandelen voor zijn terugkerende agressie staat buiten kijf. W.: „Ik hoop dat dit nooit meer gebeurt en wil daarvoor ook in behandeling." woensdag 23 mei 2018 - Sahraoui Abdoun, Bobje A Sahraoui Ab doun (Bobje) met dochter Dalilah Abdoun en klein dochter Aicha Abdoun. FOTO MARCELLE DAVIDSE Frank Balkenende Goes Een 42-jarige Middelburger zat gisteren huilend bij het ge rechtshof in Den Bosch, waar hij in hoger beroep moest ver klaren waarom hij een 16-jarige jongen mishandelde. De man hoorde dezelfde strafeis als in november bij de rechtbank in Middelburg: twee jaar cel waar van de helft voorwaardelijk. Manon de Boer Den Bosch - vader van slachtoffer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36