Griekspoor moet nog wachten II 21 Verdediger blaakt van vertrouwen voor CL-finale tegen Real Protest loopt op niets uit Drietal niet in EK-selectie Kwartfinale doel bij WK Van Vleuten mist eindzege Jakobsen leidt Fjordenronde UITSLAGEN PARIJS Robin Haase is dit jaar op Roland Garros de enige Neder landse deelnemer in het enkel spel voor mannen. Talion Grieks- poor ging gisteren in de eerste kwa lificatieronde voor het Grand Slam- toernooi in Parijs onderuit. De Amerikaan Reilly Opelka was in twee sets te sterk voor de 21-jarige speler uit Nieuw-Vennep: 7-5 6-3. Griekspoor moet daardoor wach ten op zijn debuut in het hoofd schema van een groot toernooi. De huidige nummer 222 van de wereld was in de eerste set gelijkwaardig aan de 20-jarige Opelka, de mon diale nummer 144. Bij 6-5 wist de Nederlander echter zijn eigen op slagbeurt niet te winnen. Opelka liep in de tweede set snel uit naar 3-0. De zege kwam daarna voor hem niet meer in gevaar. Richèl Hogenkamp en Arantxa Rus overleefden bij de vrouwen de eerste ronde van het kwalificatie toernooi wel. Hogenkamp versloeg in twee sets de Japanse Miharu Imanishi. Dat deed ze met de cijfers 6-2 6-0. Rus had evenmin veel tijd nodig tegen Manon Arcangioli uit Frankrijk, 6-3 6-0. Rus, de nummer 106 van de wereldranglijst, is als derde geplaatst in de kwalificaties. Ze beleefde haar beste jaar op het gravel in Parijs in 2012, toen ze tot de vierde ronde reikte. De partij van Quirine Lemoine tegen de Amerikaanse Francesca Di Lorenzo werd gisteren door regen uitgesteld. Ook Bibiane Schoofs waagt een poging het hoofdtoer nooi te halen. Zij speelt tegen de Amerikaanse Kristie Ahn. Standard Chartered Liverpool leunt aan de vooravond van de Champions League-finale, zaterdag in Kiev, op de brede schouders van Virgil van Dijk. „Ik voel me zelfverzekerder naast hem." Dejan Lovren doet zich graag voor als een stoere verdediger, maar als hem wordt gevraagd naar de meer waarde van Virgil van Dijk bij Liverpool laat hij zijn masker zak ken. De Nederlander, zo geeft de Kroaat aan, voelt voor hem als een geschenk uit de hemel. „Ik ben een stuk zelfverzekerder in de weten schap dat hij naast me staat", zegt Lovren eerlijk. De natuurlijke autoriteit en on gewone rust van Van Dijk werken kalmerend op de voorheen rillerige achterhoede. Lovren, vaak bekriti seerd, prijst zich gelukkig met de aanvoerder van Oranje. „Normaal duurt her een tijd voor je een goede band op het veld smeedt, maar als je zoveel kwaliteit hebt als hij, zie je dat meteen terug. Je voelt het in het team. Met hem erbij hebben we een paar aardige wedstrijden gespeeld." Trainer Jürgen Klopp beaamt de woorden van de centrale verdedi ger. „Virgil is voor ons zeer belang rijk, heel kalm en ik kan me voor stellen dat het goed voelt om naast hem te spelen." Het speciale aura van Van Dijk heeft Madrid ook be reikt. Op de persdag op Anfield ver dringen tientallen Spaanse journa listen zich om hem heen. Ze willen van hem weten wat het 'geheim' is van de man die Cristiano Ronaldo van scoren moet afhouden. Zelf ondergaat Van Dijk de drukte op karakteristieke wijze. Hij Je wilt winnen. Dan moeten we eerst keihard werken. Achteraf gaan we dan veel lol beleven observeert de chaos voor zijn neus, grinnikt wat en laveert slim om val kuilen heen. „We presteren heus niet alleen zo goed met Liverpool omdat ik er ben", geeft hij aan. „Ie dereen voert zijn raak uit en geniet van het spel. Alles doen we samen. Verdedigen en aanvallen. We jagen gezamenlijk de tegenstander op. Dat is heel belangrijk." Van Dijk erkent dat hij een droomstart beleeft bij Liverpool. De winnende treffer in januari bij zijn debuut in de derby tegen Everton (2-1) werkte als smeerolie. „We hadden een trip gepland, zodat we elkaar beter konden leren kennen. Maar na die goal ging alles makke lijker. Dan communiceer je wat vrijer. Daarna moest ik wennen aan de manier van spelen. Dat is wel aardig gelukt." Voorpret Dat ploeggenoten zich richting de finale aan de Bredanaar optrekken, is bijzonder. Een jaar geleden zag hij als toeschouwer in Cardiff de eindstrijd tussen Real en Juventus (4-1). „Een fantastische show. Als speler moet het nog mooier zijn. Ik heb er gewoon zin in, kan niet wachten." Voorpret gunt hij zich niet. „Je wilt winnen. Dan moeten we eerst keihard werken. Achteraf gaan we er dan veel lol aan bele ven." Als Van Dijk rustig spreekt, lijkt Liverpool de grote favoriet. „We zijn goed in pressen, verdedigen en scoren. We hebben alles, maar moeten zorgen dat we 100 procent klaar zijn. Ik denk dat we dat zijn. We kunnen geschiedenis schrijven. Als we maar in onszelf geloven." woensdag 23 mei 2018 WATERPOLO Laura van der Graaf, Amarens Genee en Brigit Mulder ontbreken in de voorlopige selectie van 21 speelsters voor het EK, in juli in Barcelona. Van der Graaf en Mulder geven voorrang aan hun studie. Genee is door een bles sure niet inzetbaar. Virgil van Dijk wil de geschiedenis in BADMINTON Mark Caljouw (foto) is de enige die bij de komende WK in China in het mannenenkelspel in actie komt. Bij de vrouwen doen eind juli Gayle Mahu- lette en Soraya de Visch Eijbergen mee. In de dub belspelen is Oranje steeds met twee teams vertegen woordigd. „Ons streven is een kwartfinaleplaats te halen", aldus bondscoach Kent Madsen. WIELRENNEN Annemiek van Vleuten heeft naast de eindzege in de Emakumeen Bira gegrepen. In de zware slotetappe over de Urkiola verspeelde ze haar voor sprong van 1.37 op team genote Amanda Spratt. De Australische won de rit en pakte de leiderstrui. WIELRENNEN Fabio Ja kobsen is de eerste leider in de Ronde van de Fjor den. De Quick-Step-renner, die dit jaar al Nokere Koerse en de Scheldeprijs won, bleef in Grimstadt in de sprint zijn landgenoten Moreno Hofland en Timo Roosen voor. TENNIS Mannen. Genève, 1ste ronde: Fucscovics (Hon) - Ramos (Spa/5) 6-1 6-2, Johnson (VS/6) - Copil (Roe) 7-6 (4) 6-3, Rosol (Tsj) - Ve- sely (Tsj) 2-6 7-6 (6) 7-6 (4). 2de ronde: Gojowczyk (Dui) - Ferrer (Spa/4) 6-2 6-4. Vrouwen. Nürnberg, 1ste ronde: Watson (GBr) - Bondarenko (Oek) 6-3 3-6 7-6 (3), Cepede (Par) - Kat. Kozlova (Oek) 6-3 6-4, Flipkens (Bel) - Van Uytvanck (Bel/7) 7-6 (5) 2-6 7-6 (2), Witthöft (Dui) - Barthel (Dui) 7-5 6-3, Cirstea (Roe/6) - Pet- kovic (Dui) 2-6 7-6 (3) 7-6 (5). 2de ronde: Kr. Pliskova (Tsj) - Arruaba- rena (Spa) 6-3 7-5, Larsson (Zwe) - McHale (VS) 6-3 6-0. Talion Griekspoor. fotoanp BRUSSEL Een demonstra tie in Brussel om Radja Nainggolan alsnog naar het WK te krijgen, is op niets uitgelopen. Hoewel 8000 mensen aangekon digd hadden naar het bondsbureau van de KBVB te komen, kwamen er uit eindelijk slechts veertig op dagen. Een felle regenbui jaagde ook hen snel weg. De Belgische bondscoach Roberto Martinez pas seerde Nainggolan voor de WK-selectie van de Rode Duivels, wat tot veel ophef leidde in het land. Geert Langendorff Liverpool -Virgil van Dijk Virgil van Dijk is in korte tijd uit gegroeid tot een steunpilaar van Liverpool, dat zaterdag de CL-fi- nale speelt, foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21