play-offs in de eredivisie? loopt flink uit op de rest, maar had zelf op een nog betere tijdrit gehoopt 'Het wordt een zware week' K Opvolger Jupiler moet miljoen neerleggen voor naamgeving 19 UITSLAGEN vige podiumkoers. Daar ben ik te vreden mee. Dit is de bevestiging dat Tom een heel mooie carrière als ronderenner en tijdritspecialist voor zich heeft." Speltip t: onderschat nooit een Giro-etappe. Toch lijkt de etappe van vandaag van Riva del Garda naar Iseo na de vlakke slotetappe op zondag in Rome het minst ge schikt voor een felle strijd tussen de klassementsrenners. De drie dagen daartussen staan op papier garant voor een meeslepend wie lerspektakel. „Niets is nog beslist", zegt Simon Yates dan ook. „Het wordt een zware week. Veilig voel ik mij pas als ik met de roze trui in Rome ben." Ook hij weet dat donderdag de streep is getrokken na een vlakke aanloop bovenop Prato Nevoso, een 13,9 kilometer lange klim met een gemiddeld stijgingspercen tage van 6,9 procent. Een dag later volgt naar Jafferau de wellicht zwaarste rit van deze Giro. Vier beklimmingen, waaronder de Colle delle Finestre, niet alleen de hoogste te beklimmen berg deze ronde, maar ook nog eens voor bijna acht kilometer onverhard. Met die inspanning in de benen wordt het peloton op zaterdag nog naar Cervinia gestuurd. Opnieuw een finish bergop. En de laatste honderd kilometer bestaan enkel uit klimmen of dalen. „Ik ga elke dag zo hard mogelijk naar de finish rijden en hoop dat Yates een slechte dag tegenkomt", zegt Du moulin. „Op dit moment is dat al leen niet aannemelijk." Yates volgde de Giro van 2016 op de televisie. Steven Kruijswijk, destijds de sterkste man in koers, zag toen zijn roze droom eindigen in een sneeuwmuur. Eén fout in de afdaling van de Colle dell'Ag- nello op dag 19 en zijn zeker ogende eindwinst was om zeep. Er was alleen één belangrijk verschil, vindt Yates: „Ik geloof dat Kruijs wijk redelijk alleen zat in de fina les, maar ik zal worden omringd door een fantastisch sterk team en niet snel alleen komen te zitten. Dat is echt een groot voordeel." wege het missen van de ritwinst en bovenal 'het supergevoel' tij dens de tijdrit, maar ook hij moet gisteravond tijdens het scannen van het uitslagenlijstje hebben be seft dat hij de overige concurren ten een mokerslag heeft uitge deeld. De drie voornaamste man nen met wie hij het podiumge vecht aan lijkt te gaan, zien hun achterstand (fiks) groeien. Du moulin doet nog altijd uitstekende zaken in het klassement. Thibaut Pinot begint zijn derde week met een deceptie en geeft 2.58 op Dumoulin toe. Domenico Pozzovivo ziet de Limburger 1.58 op hem uitlopen. Ook Chris Froome, die stijgt naar de vierde plaats, rijdt vandaag 13 tellen tra ger dan Dumoulin. Ploegleider Van Dongen: „Die tijdwinst op de andere mannen in de top van het klassement is ook belangrijk van daag. Kijk, we zijn in Nederland snel verwend. Een paar jaar gele den stond iedereen nog te juichen toen 'Bau&Lau' in de top 10 ston den in de Tour. Tom wint vorig jaar de Giro en ligt nu op een ste- EERSTE DIVISIE ren al vaker gebeurde. Grofweg zijn de top- en subtop clubs voorstander van een compe titie met zestien clubs en uitgebrei dere play-offs, enigszins vergelijk baar met het Belgische model, al dan niet met een kampioenspoule die de titelrace beslist. Maar om zo'n hervorming te be reiken, willen de kleinere clubs op hun beurt een reële financiële com pensatie zien, die uit een herverde ling van televisiegeld moet komen. Die clubs zijn bang hun plekje in de eredivisie te verliezen. Hun eis is daarom dat het makkelijker wordt om rechtstreeks te promoveren, met minimaal twee directe promo- tieplekken in plaats van eentje. Daarnaast willen die clubs dat ook de Jupiler League wordt opge- waardeerd, zónder beloftenteams en mogelijk met eveneens zestien clubs. Op die manier, zo is het idee, wordt de eerste divisie representa tiever en waardevoller, met vollere stadions en meer volwaardige ac commodaties. De recente degrada tie van FC Twente, Roda JC en Sparta maakt dat beeld alleen maar concreter. Tel er nog twee clubs uit het huidige rechterrijtje bij op, denk de 'onderdeurtjes' weg en een nieuwe eerste divisie wint vanzelf aan status, weerstand en aanzien. Saillant detail is dat Sparta, FC Twente en Roda JC tot 1 juli for meel nog mogen meestemmen in de eredivisie-vergadering. Daarna pas nemen FC Emmen, De Graaf schap en Fortuna Sittard het stokje over, iets wat in theorie van bepa lende invloed kan zijn op de stem verhoudingen. Uitgangspunt is om op 6 juni tot een haalbaar plan te komen, maar het proces liep zoals gezegd al vaker vertragingen op. Vandaag woensdag 23 mei 2018 GO is er niet bij Dumoulin Ronde van Italië, 16de etappe (tijdrit), Trento-Rovereto: 1. Rohan Dennis (Aus/BMC) 34,2 km in 40.00, 2. Tony Mar tin (Dui/Kat) +0.14,3. Tom Dumoulin (Ned/Sun) +0.22, 4. Jos van Emden (Ned/LoJ) +0.27,5. Chris Froome (GBr/Sky) +0.35,6. Fabio Aru (Ita/Emi) +0.37,7. Alex Dowsett (GBr/Kat) +0.40, 8. Diego Ulissi (Ita/Emi) z.t., 9. Chad Flaga (VS/Sun) +0.47,10. David de la Cruz (Spa/Sky) +1.01, 21. Simon YAtes (GBr/Mit) +1.37,27. Wout Poels (Ned/Sky) +2.06, 29. Sam Oomen (Ned/Sun) +2.15. Algemeen klassement: 1. Simon Yates 66.39,14,2. Tom Dumoulin +0.56, 3. Domenico Pozzovivo (Ita/Bah) +3.11, 4. Chris Froome +3.50, 5. Thibaut Pinot (Fra/Grp) +4.19,6. Rohan Dennis +5.04,7. Miguel Angel Lopez (Col/Ast) +5.37,8. Pello Bilbao (Spa/Ast) +6.02,9. Richard Carapaz (Ecu/Mov) +6.07, 10. George Bennett (NZI/LoJ) +7.01, 13. Sam Oomen +8.05,17. Wout Poels +10.07. 3. VOORUITZICHT FC Emmen promoveerde via de play-offs. foto pro shots EINDHOVEN De Coöperatie Eerste Divisie (CEV) is nog met drie partijen in gesprek die het biermerk Jupiler na twaalf sei zoenen kunnen vervangen als naamgever. „Een naamsveran dering is een complexe zaak", stelt Bob van Oosterhout, sport- marketeer en commissaris van de CEV. „Alle clubs moeten ak koord gaan en een sponsor moet ook tevreden zijn. Het gaat de goede kant op." De nieuwe naamgever gaat een vast bedrag van circa een mil joen euro per seizoen betalen. De CEV wil het liefst een spon sordeal voor drie of vijf seizoen maken. Jupiler betaalde de afge lopen jaren minder dan een mil joen per jaar, maar volgens Van Oosterhout is het nieuwe be drag meer dan reëel. „De com merciële waarde van de eerste divisie ligt qua aandacht en ex- posure tussen 1,7 en 2,5 miljoen. Of de competitie nu met traditie clubs als Twente, Roda en Sparta commercieel meer waard wordt? Op termijn zeker, want het niveau zal stijgen en de aan dacht toenemen." Riva del Garda Garda- meer Verona 17de etappe 155 km Isorella

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19