Verschueren is apetrots 16 Dubbelslag voor Mark Boot in Axel Winnaars gaan op herhaling Antwan Tolhoek houdt positie Harmes heeft niks te duchten Vader achtste De Lange in vlucht Zeeuwen in top tien Motorcrosser uit Meliskerke is door niets of niemand bij te houden. Tijdens de Pinksterwedstrijden schrijft hij beide manches op zijn naam. zv Het 22ste beachvoetvolleytoer- nooi in Vogelwaarde kreeg zondag met Corjan Slinger en Björn de Gruijter dezelfde winnaars als vorig jaar. Het duo uit Sleeuwijk klopte in de finale de plaatselijke favorieten Dennis en Martijn van Passel. De setstanden waren twee keer 15-10. De oud-winnaars Jeroen Claessens en Robin Mac Taggart pakten de derde plaats, nadat het koppel met Zeeuws-Vlaamse roots de halve finale had verloren van de gebroeders Van Passel. De organisatie had dit jaar te maken met de nodige afzeg gingen vanwege competitie verplichtingen in het amateur voetbal. Zo moesten voetbal lers van HW'24 en Honte- nisse verstek laten gaan. Dat gold ook voor de favoriete duo's René van Eijsden-Barry Ruitenberg en Yannick Kant- Wim Holster. „We hadden niet het maximaal aantal van 40 ploegen, maar met 32 teams mochten we best tevreden zijn", vond wedstrijdleider Freddy de Klerk. Bij de Ronde van Californië is Antwan Tolhoek op de dertiende plaats blijven ste ken. In de twee laatste etap pes, waarvan er één een bergrit was, kon de Yerseke- naar van LottoNL-Jumbo geen terrein meer winnen. Nick van der Lijke werd der tigste in het eindklassement van de Ronde van Noorwe gen. Bij de driedaagse Tour de 1'Ain werd Jarno Mobach uit Philippine, rijder van Sunweb, zestigste. Atleet Erwin Harmes uit Middelburg had weinig te genstand te duchten op de 3000 meter bij de Pinkster wedstrijd in Hulst. Hij won met meer dan een ronde voorsprong in 9.12.62. Frede- rique Versluis scoorde als enig dame 11.07.02. Op de 800 meter was er met alle catego rieën nog net een serie te vullen; Jasper Zuidhof won in 2.05.70. Anjolie Engels, in als junior meerkampster, won het verspringen. Motorcrosser Kevin Spruijt uit Me liskerke was de grote winnaar tij dens de Pinksterwedstrijden in Wemeldinge. In Rilland was Jamie Lucas de sterkste en in Axel was Mark Boot een klasse apart. Wemeldinge: Spruijt schreef de tra ditionele Pinkstercross in Wemel dinge in de sterkste klasse - de 125, 250 en 500 cc - op zijn naam weten te schrijven. De Yamaha-rijder was in beide manches de sterkste en won daarmee de 500 cc. Barney Ste- ketee uit Yerseke eindigde als tweede en schreef daarmee de 250 cc op zijn naam. De 125 cc werd ge wonnen door Siemon Bezuijen uit Ouddorp. Evenals voorgaande jaren was er weer het nodige volk op deze cross afgekomen. Vooral Wiebe Stevens uit 's-Heer Arendskerke had zijn vrienden en vriendinnen nog eens verzocht om te komen kijken. Stevens: „Veel van mijn vrienden werken nog op zaterdag, maar tweede pinksterdag hebben de meeste vrij en dan maken we er een gezellige dag van." Beide partijen lieten elkaar niet in de steek. Hoewel hij maar weinig tijd heeft om te crossen, wist de Be velander er een tweede podium plaats bij de hobbyklasse uit te sle pen. Richard Geschiere uit Aagte- kerke werd daarin derde. Bij de veteranen ging de winst naar Thomas Adriaanse uit Lewedorp. In de eerste manche moest hij Erik van der Wekken voor zich dulden. In de tweede manche ging deze ook aan de leiding, maar toen moest hij met mechanische problemen opge ven. Daarna had Adriaanse vrij spel. Bij de 65 cc ging de winst naar Frans van der Griendt uit het Brabantse Helvoirt. Max van de Ketterij uit Lewedorp was de sterkste in de 85 cc. Bij de enduro was er ook een vol starthek, met Marcin Rokowski als winnaar. Jasper de Visser uit Dom burg was met een derde plaats de sterkste Zeeuw. Rilland: De sterkste klasse leverde afgelopen zaterdag in Rilland een overwinning op voor Jamie Lucas uit Moerdijk. Guido Boone uit Oost-Souburg werd knap tweede. Zijn plaatsgenoot Casper Ovaa werd tweede in de 500 cc, terwijl Joris Lampio uit Vlissingen de 125 cc op zijn naam schreef. Bij de jeugd waren er overwinnin gen voor Danny van de Bosse uit Ovezande en Max van de Ketterij uit Lewedorp. Merel Zuidhof uit Hoedekenskerke won de club klasse. Axel: Mark Boot uit Kamperland heeft gisteren beide manches in de 250 cc klasse op zijn naam geschre ven in Axel. Op het circuit de Smits- chorre werden wedstrijden verre den meetellend voor het Belgisch kampioenschap van de Belgische Motorbond, kortweg BMB. r - -t Petra Verschueren stuurde met een overtuigd en gedurfd gereden proef de stekelvos Golden Girl twee keer op rij naar de overwinning (63,888 en 64,000). Verschueren werd met de 7-jarige Uphill-dochter ook nog derde in de in handicap verreden kür op muziek (64,375). „Dit is de beste proef die ik ooit met Golden Girl heb gereden", vertelde ze na af loop enthousiast. „Alles klopte. Golden Girl was helemaal op mij gefocust. Het was best warm, maar ze bleef er beide proeven aan trek ken. Alleen de score viel mij tegen. Zeker omdat de jury na afloop vroeg: Besef je wel wat een gewel dig goed paard jij hebt?" Hanka Jongman (Zuiddorpe) lijkt bij de ruin Jack eindelijk de juiste knoppen te hebben gevon den. Zij stuurde de met veel afdruk door de baan gaande United-zoon in de eerste proef van Zi naar de overwinning (62,069). „Hier ben ik heel blij mee. Want ik ben van heel ver gekomen", zei Jongman. „Het is niet het gemakkelijkste paard om te rijden. Hij is een heel dominant paard. Ik heb met hem heel wat af gevochten. Maar hij begint nu het spelletje te snappen." In de tweede proef van Zi was Petra de Feijter (Heikant) met de merrie Ebony de beste (65,588). In Z2 wisselden Sandy Audenaert (Koewacht) en Aliki de Zwart (Cadzand) stuivertje. Audenaert liep in de eerste proef met Finishing Touch naar de winst (62,059). In de tweede proef trok De Zwart met Chloe aan het langste eind (65,441). Luna Bleyenberg uit Westdorpe won met de merrie Wette alles wat er voor haar te winnen was. Op de eerste dag de kür op muziek, op de tweede dag twee proeven. dinsdag 22 mei 2018 BEACHVOETVOLLEY WIELRENNEN ATLETIEK KERKHOVE DUBBELT Tennisster Lesley Kerkhove is in de kwalificaties van het WTA-toernooi in Neurenberg uitgeschakeld. De Zierikzeese verloor met 6-1 2-6 7-5 van de Tsjechische Anastasia Za- rycka. In het dubbelspel zit ze samen met de Wit-Russische Lidzija Marozava wel in het hoofdtoernooi. Volgende week beginnen zij ook getweeën aan Roland Garros. fotoepa MOUNTAINBIKE Mountainbiker Milan Vader is za terdag bij de we reldbekerwedstrijd in Albstadt achtste geworden bij de be loften. De Middel burger, die in dienst is bij het Habitat Mountainbike Team, reed in Duitsland op het laatste moment nog de top tien bin nen. Bij de junior vrouwen kwam Zoë Mulder uit Hein- kenszand als vijfde over de meet. WIELRENNEN Thijs de Lange heeft zich tijdens de Grote Prijs Mar cel Kint van zijn aanvallende kant laten zien. De cou reur uit Kattendijke was betrokken bij de vlucht van de dag. ATLETIEK Een viertal Zeeu wen heeft zich in het Franse Char treuse uitgeleefd in een trialdriedaagse. Erwin Adan, Dennis Heilbron, Mirthe Overkamp en Nel- leke Baldé kwamen meerdere keren in actie in de Franse bergen. Adan werd achtste in de laat ste wedstrijd. Baldé werd op de tweede dag zevende en op de laatste dag vijfde. Spruijt dicteert in Wemeldinge Herman Heuvink Wemeldinge V Kevin Spruijt (hier op archiefbeeld) was de grote man tijdens de Pinksterwedstrijden in Wemeldinge. foto ruben oreel Dressuuramazone Petra Ver schueren (Hoek) was de overtui gende winnaar van de klasse ZZ-Licht op het tweedaagse Pinksterconcours van de RSV Axel. Met de merrie Golden Girl liet Verschueren Charlotte de Roeck (Heikant), met de merrie Reine d'Or C&G, achter zich. Lucien Roelandt Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44