IJzendijke kijkt niet naar de concurrentie RCS geeft show weg 15 Philippine ziet kans op nacompetitie slinken: 3-3 zv Breskens-Philippine 3-3: De wed strijd was amper een minuut oud toen Ruben van der Meulen Philip pine op o-i zette, maar twee minu ten later was de stand alweer in evenwicht door een doelpunt van Jelle de Vreeze. Na een kwartier spelen werd het ook nog eens 2-1 door Joris Corijn. Daarna regende het over en weer kansen, maar duurde het tot de 45ste minuut vooraleer Robin Praet de bezoekers weer langszij bracht: 2-2. Praet scoorde in de op en neer gaande tweede helft ook de 2-3 en leek zijn ploeg daarmee op het spoor van nog eens een overwinning te heb ben gezet. Een kwartier voor tijd ontnam Joris Corijn Philippine echter iedere illusie door voor 3-3 te zorgen. Corijn was daarna nog dicht bij de winnende treffer, maar zijn schot van circa twintig meter spatte uiteen op de lat, waardoor het vermakelijke schouwspel geen winnaar opleverde. Groen Wit-HVV'24 3-1: HW'24 kon de midweekse overwinning op Victoria'03 (1-5) geen goed vervolg geven in de uitwedstrijd tegen Groen Wit. De ploeg uit Breda won na een 2-0-ruststand uiteindelijk verdiend met 3-1. Tijn van Galen zette de thuisclub al snel op 1-0, waarna HVV'24 een tijdlang fel aandrong en ook een aantal kansen kreeg. In plaats van 1-1 werd het echter voor de rust nog 2-0 door een doelpunt van Ahmed Zerouali. Daarna gaf HW'24 zich gewonnen. In de tweede helft kon Vachy Ze rouali de stand zodoende naar 3-0 tillen. Jeroen Maas redde daarna de spreekwoordelijke eer voor de be zoekers uit Hulst: 3-1. FC Bergen-Terneuzen 3-4: Ter- neuzen begon ongeïnspireerd te gen FC Bergen en werd daarvoor na elf minuten gestraft door Michel Martens: 1-0. Daarna werd Terneu zen wel steeds dreigender en maakte Inid Preganlia de 1-1, maar nog voor de rust liep FC Bergen naar 2-1 weg door een doelpunt van Geert Verstraten. In de tweede helft kwam Terneuzen beter voor de dag. Hoewel Roy Niemandsverdriet nog voor 3-1 kon zorgen, creëerden de bezoekers steeds meer mogelijkhe den. Via twee treffers van Douwe Nieskens werd het 2-3 en 3-3, waarna Jamie Rademaker Terneu zen in de slotfase naar de beslis sende 3-4 schoot. Hontenisse-RBC 0-4: In de eerste helft kon Hontenisse nog redelijk mee met de uitploeg, maar dat ver anderde na de hervatting. Van 0-1 bij de rust liepen de bezoekers toen weg naar een overtuigende 0-4- overwinning. De wedstrijd ken merkte zich in het eerste deel vooral door veel middenveldspel en weinig uitgespeelde kansen. De enige écht uitgespeelde kans van RBC resulteerde in de 20ste minuut wel meteen in de 0-1 van Mujib Ya- coubi. Toen de thuisclub na de her vatting steeds verder wegzakte, sloegen de Brabanders genadeloos toe. In de 55ste minuut werd het 0- 2 door Giovanni Nijnatten en in de 60ste minuut zorgde Roy Eist voor de 0-3. Vijf minuten voor tijd be paalde opnieuw Yacoubi de eind stand op 0-4. Om de nacompetitie tegen degradatie nog te ontlopen, volstaat voor Hontenisse volgende week alleen een zege op nummer elf UW'40, in Ulvenhout. De heen wedstrijd ging nipt verloren: 2-3. Voor de voetbalsters van hoofd klasser IJzendijke wordt het di recte degradatie of nacompetitie. De Zeeuws-Vlamingen verloren zaterdag met 3-1 van Viod. Een ge luk was dat ook de twee ploegen boven IJzendijke verloren. IJzendijke kwam op achterstand door een zondagsschot, maar Car- men Foks zorgde voor de gelijk maker. Vlak voor rust betekende een blunder in de verdediging van IJzendijke de 2-1. In het tweede bedrijf nam de formatie van Eric Vanhijfte risico's en kreeg het mo gelijkheden. Viod maakte echter 3-1. „De ploeg heeft weer hard ge werkt. Zaterdag moeten we mini maal een punt pakken. Om 16.15 uur kijken we pas wat de rest heeft gedaan", zei Vanhijfte na afloop. In de vijfde klasse kroonde Graauw zich door een 2-0-zege op Nieuwdorp/Patrijzen tot kampi oen. Jeanette van Driessche en Kelsey Jonckheim scoorden. Derde klasse: HVV'24-Sleeuwijk 1-5. Vierde klasse: IJzendijke 2- Tholense Boys 8-0, SSV65-FC Axel 0-5. Vijfde klasse: Walche- ren-Zaamslag 0-0, DWO'15-Koe- wacht/Steen 2 2-4, Klundert-Koe- wacht/Steen 6-1. rust leidde Zaamslag al met 0-3. Wesley Dieleman kopte de 0-1 bin nen, Ruben de Haas scoorde van af stand de 0-2 en op aangeven van Jo- rin Missu tekende Dieleman ook voor de 0-3. Na de pauze beet We- meldinge van zich af, maar raakte Zaamslag via Rokven de lat. In de 67ste minuut kopte Arno de Kok Wemeldinge uit een corner naar 1- 3. Pol de Vos bracht de marge een kwartier voor tijd terug tot één goal. In een levendige slotfase hing zo wel de 2-4 als de 3-3 in de lucht. VCK-Lewedorpse Boys 2-1 (0-1). Roy Verhage (strafschop) 0-1, Jes- per Harinck 1-1, Pieter Hage 2-1. Rode kaart: 89. Jesper Poortvliet (Lebo). Rode kaart (2x geel): 90+6. Jesper Harinck (VCK). V.V. BRESKENS dinsdag 22 mei 2018 Breskens plaaggeest Philippine In de derde klasse A van het zondagvoetbal nam Breskens revanche voor de 9-0-nederlaag die het eerder dit seizoen in en tegen Philippine leed. De ploeg van trainer Hubert van den Hemel dwong op eigen veld een 3-3-gelijkspel af en ontnam de bezoekers daarmee nagenoeg alle hoop op deelname aan de nacompetitie. De kans daarop werd ook voor Terneuzen - dat met 3-4 van FC Bergen won - een stukje kleiner, omdat RBC Hontenisse met 0-4 versloeg. HVV'24 ging met 3-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen Groen Wit in Breda. Eddy van der Hooft Vlissingen Met een pegel van zo'n twintig meter bezorgde Breskens-speler Joris Co rijn zijn ploeg bijna de over winning tegen Philippine. De inzet van Corijn spatte echter uiteen op de lat. Robin Hamelink Vlissingen In de derde klasse A valt de be slissing wie er kampioen wordt op de laatste speeldag. Yerseke kwam bij Kapelle namelijk niet verder dan een remise. RCS passeerde de grens van hon derd goals in het seizoen 2017- 18 door FC Dauwendaele met 8- 1 te kloppen en mag dus hoop houden op de titel. Yerseke ont vangt komende zaterdag VCK, terwijl RCS op bezoek gaat bij Zaamslag. De apotheose nadert. Klaas Verspoor Vlissingen Wemeldinge-Zaamslag 2-3: Bij Bevelanders-Walcheren 0-5 (0-3). Gino Zupelli 0-1, Gino Zupelli 0-2, Louis Ponte 0-3, Niek Schuitema 0- 4, Quincy Korendijk 0-5. GPC Vlissingen-Kruiningen 1-1 (1- 1). Maarten Peene 1-0, Steffan van Houte 1-1. 's-Heer Arendskerke-Vlissingen 2- 1 (0-1). James Beije 0-1, Justin Ie Conté 1-1, Justin Ie Conté 2-1. RCS-FC Dauwendaele 8-1 (3-0). Yordi Nijland 1-0, Marlo Janisse 2-0, Yordi Nijland 3-0, Yordi Nijland 4-0, Marlo Janisse 5-0, Yassine Bouzam- bou 6-0, Tim van Ouwerkerk 6-1, Marlo Janisse 7-1, Marlo Janisse 8- 1. Kapelle-Yerseke 1-1 (0-1). Ruben Pekaar 0-1, Reinier Goedemondt 1-1. Joris Corijn zet Breskens op een 2-1-voorsprong tegen zijn toekomstige club Philippine. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43