De Graafschap wil de fans 'opkietelen' 7 de stad een voetbalclub om trots op te zijn Natuurlijk was Tinus Hoekstra er. De volkszanger die het nummer 'Als Superboer ben ik geboren' tot één van zijn grootste hits mag rekenen. En Peter Borkes, nog zo'n lokale held die met zijn nummers op de parkeerplaats voor stadion De Vij verberg de juiste stemming bracht. De terugkeer van De Graafschap naar de eredivisie werd groots ge vierd, met na het laatste fluitsignaal al een waar volksfeest met een heuse veldbestorming door dui zenden fans. „We moeten er voor komend sei zoen slechts vier spelers bij heb ben", zei trainer Henk de long. „Meer is niet nodig. Dan kunnen we ons handhaven in de eredivisie. Maar dit was wel hét moment voor promotie. Als je kijkt naar de Jupiler League komend seizoen met FC Twente, Roda JC, Sparta, NEC, Go Ahead Eagles: allemaal sterke ploe gen. En vergeet Cambuur niet. Dat we nu promoveren, hebben we knap gedaan met z'n allen." Technisch manager Peter Hof stede (51) was ook dolblij dat 'zijn' De Graafschap juist nu promoveert. „De Jupiler League is er echt een stuk sterker op geworden. En in de eredivisie krijgen we te maken met FC Emmen en Fortuna Sittard. Normaal gesproken toch concur renten voor ons aan de onderkant van de eredivisie. Dit was echt het moment, dat is duidelijk." De Jong, misschien wel de meest positief ingestelde trainer in het Nederlandse betaald voetbal, zei zijn enthousiasme over te willen brengen op de regio. „We gaan de mensen hier richting komend sei zoen even lekker opkietelen. We zijn nu waar we willen zijn, maar daar moeten we blijven ook. Als we meteen weer zouden degraderen, vallen we weer een paar jaar terug. We moeten hier juist jaren profijt van hebben." De voetbalwereld staat bol van de pogingen tot professionalisering, maar De Jong noemde de succesfor mule geen rocket science. „Welnee. De Graafschap is een echt team. Dat is ontstaan op een trainingskamp waar de jongens lekker met elkaar op stap gingen. Daar is alles begon nen. Ik wil dus dat die jongens ook komend seizoen stappen. Zo niet? Dan krijgen ze een boete, hahaha." UITSLAGEN vooral een supporter. Hij ont waakt langzaam uit de feestroes. „Eén groot gekkenhuis. Zó mooi. De telefoon is op tilt geslagen, zo veel reacties." Heidens karwei Maar Lubbers kan de euforie wel relativeren. Vandaag gaat het over de toekomst. Hij realiseert zich dondersgoed dat FC Emmen voor een heidens karwei staat. De club moet in één zomer transformeren van de 'eerstedivisieclub bij uit stek' naar een bespeler van de eredivisie. „Ik en Ben (Haverkort, oud-scheidsrechter en nu direc teur van Emmen) kregen al app- jes van potentiële sponsoren. Ze willen allemaal instappen. Maar ja, straks maar eens kijken als er betaald moet worden." De begroting van Emmen zal van 3,2 miljoen naar zes miljoen euro gaan. De acht betaalde werk nemers op kantoor krijgen vier nieuwe collega's. De selectie moet minimaal drie of vier eredi visiewaardige spelers verwelko men. In de doorlopende contrac ten van de huidige spelers staat dat zij automatisch meer gaan verdienen. Daar staat tegenover dat huidige sponsoren, ook con tractueel geregeld, vijftig procent meer bijdragen. Afgelopen seizoen trok FC Em men gemiddeld 3.200 toeschou wers. Terwijl er in De Oude Meerdijk plaats is voor 8.300 sup porters. Hoe komt de tent vol? „De site voor seizoenkaartaanvra- gen was direct overbelast. Dus de voortekenen zijn goed. Maar ik snap de vraag hoor. Wij hebben nog een wereld te winnen in Drenthe. In Assen gaat iedereen naar FC Groningen, in Meppel naar PEC Zwolle. Mensen willen eredivisievoetbal zien. Punt. In Drenthe is er nooit een alternatief geweest, nu dus wel. Op zondag ochtend trekt de voetballiefheb ber de provincie uit. Dat moeten we veranderen. Het wordt een zware klus, maar we gaan er wel voor." FC Dordrecht promoveerde re cent óók als kleintje naar de ere divisie. Voorzitter Ad Heijsman omschreef het later zo: „Het was één dag feest en daarna twee jaar ellende." Liever spiegelt FC Em men zich aan andere voorbeel den. „Heracles promoveerde als kleine provincieclub en is nu een stabiele middenmoter in de ere divisie. Dat is voor ons hét voor beeld." dinsdag 22 mei 2018 De Graafschap Almere City FC In Doetinchem was het twee dagen feest. De Graafschap is terug in de eredivisie. Net op tijd, realiseert trainer Henk de Jong (53) zich. Want de Jupiler League zit komend seizoen vol titelkandidaten. Mikos Gouka Doetinchem Tarik Tissoudali viert zijn gelijkmaker, foto pro shots Play-offs promotie/degradatie Sparta - FC Emmen 1-3 (eerste duel 0-0) 28. Spierings 1-0,38. Chacon 1-1, 59. A.Jansen, 66.Bannink 1-3. Rood: Dougall (Sparta, 87) Sparta degradeert naar Jupiler League, FC Emmen promoveert naar eredivisie. De Graafschap - Almere City FC 2-1 (eerste duel 1-1) 36. Hoefdraad 0-1, 45+2. Tissoudali 1-1, 68. Serrarens 2-1. De Graafschap promoveert naar eredivi sie. Almere City blijft in de Jupiler League. PC Voor het eerst gaat Emmen naar de eredivisie, foto pro shots flex factor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35