4) Cannes eindigt met een donderslag Michael C. Hall, T 22 M ANGELA KIJKT TV SixFeetUnder Met de misdaadserie Safe voor Netflix slaat acteur Michael C. Hall een nieuwe weg in, na het megasucces van Dexter. „Ik speel nu een man die bezorgd is over het lot van zijn verdwenen dochter." Wie stiekem had gehoopt dat Onze Boer derij, het nieuwe programma van Yvon Jaspers, eigenlijk een verkapte terug blik was op negen seizoenen boerenliefde, kwam zondagavond al snel bedrogen uit. Het was alles behalve een parade van verlegen melkveehou ders en akkerbouwers, gezellig dravende paard- jes, ontluikende bouvardia's en Yvon die op een stel bontgekleurde kaplaarzen over het land ban jert. Dit was de andere, minder romantische kant van het vak. Het verhaal van Agnes, de eerste boerin uit seizoen drie, was ronduit hartverscheurend. Ze haalde als bekend boegbeeld van de agrarische sector afgelopen maanden vaker het nieuws met haar wanhoopskreten, tot aan het adres van mi nister Carola Schouten aan toe. Maar om haar zo ontredderd te zien, in haar fonkelnieuwe maar halflege stal, maakte indruk. Allemaal de schuld van de veranderde fosfaatregelgeving. Als er niet snel iets verandert, valt het doek eind 2018. Dag familiebedrijf. Het gezicht, een paar jaar geleden nog vrolijk en fris, was nu zichtbaar getekend door zorgen. Zware kost voor een docuserie die een groot pu bliek moet boeien op NPO1. Maar wie het mest- verhaal boven de pet ging, zag wel aan de snoet van Agnes dat het menens was. Het gezicht, een paar jaar geleden nog vrolijk en fris, was nu zichtbaar getekend door zorgen. De tranen zaten hoog. Ook bij schapenboer Jan op Texel (seizoen 8) was het allemaal niet zo vredig als de pasgeboren lammetjes deden lijken. Zijn op tv gevonden liefde Rianne woonde nog maar amper bij hem op het eiland of hij bleek een uiterst besmette lijke ziekte te hebben onder zijn kudde. De enige manier om het financieel te redden was zelf de veestapel opnieuw opbouwen. Dat betekende lammetjes direct na de geboorte opvangen en in een bakje naar een andere stal brengen, zonder dat ze ook maar een seconde de vloer hadden ge raakt. Denk je s avonds leuk met je nieuwe vriendje op de bank te flikflooien, vind je jezelf terug in om en om schema's voor de nacht om de barende schapen in de gaten te houden. Het is goed dat juist Yvon ook deze kant be licht van onze nationale melkboeren en vleesfok kers, die het behalve financieel ook imagotech- nisch niet altijd makkelijk hebben en meer res pect verdienen. Maar ik hoop wel dat er na deze eerste aflevering van Onze Boerderij nog mensen zijn die de moed hebben om te schrijven naar Michelle, Wim, Saskia en die zeven anderen uit het komende seizoen Boer zoekt Vrouw. Quote van de dag Ik heb er in het begin wel over opgeschept tegen mijn vrienden. p straat, waar ook ter wereld, wordt Michael C. Hall (47) nog altijd herkend. Als de acteur die de serie moordenaar Dexter vertolkte is hij voor toeristen met zijn markante, dwingende oogopslag een dankbaar object. Voorbijgangers schieten hem vooral aan om een selfie te maken. Vriendelijk als hij van nature is, vol- Argento zou de onder scheiding voor beste ac trice uitreiken, maar zij las niet het juryrapport voor. De Ita liaanse vertelde hoe zij als 21-ja- rige door producent Harvey Weinstein was verkracht tijdens het festival, dat zij als zijn jacht terrein omschreef. „In de zaal zit ten meer mannen die dergelijke zaken op hun geweten hebben. Zij komen hier niet mee weg." Op dezelfde avond kwam in Frankrijk een onthulling boven water: een 27-jarige Franse ac trice die anoniem wenst te blijven beschuldigt re- X gisseur Luc Besson, de in commercieel op- zicht succesvolste filmmaker van Frank rijk, dat hij haar had verkracht na een verdo vend middel in haar drankje te hebben gedaan. Besson ont kent dit via zijn advocaat. De uitval van Argento over schaduwde de prijsuitreiking. De Gouden Palm ging naar de Japanse film Shoplifters van Hiro- kazu Kore-eda over een gezin dat aan de zelfkant van de maat schappij leeft en uiteen valt. De meest bekroonde film was de Vlaamse film Girl over een balle rina die in een jongenslichaam is geboren. Deze film van de 26-ja- rige regisseur Lukas Dhont kreeg vier prijzen, waaronder die voor beste regiedebuut. Fockeline zwanger Sheeran wint Billboard Awards doet de Amerikaanse acteur altijd aan de verzoeken. Toch heeft hij sinds kort één voorwaarde. „De meeste fans willen dat ik op die foto's net doe of ik ze wil ver moorden. Dat ik ze wurg bijvoor beeld," vertelt de acteur in Londen. „In het begin van Dexter heb ik dat wel eens gedaan, maar tegenwoordig weiger ik. Dexter is voor mij verleden tijd. Het was mooi, maar ik ben nu met heel andere dingen bezig." Wie de staat van dienst van Hall doorneemt valt inderdaad de diversi teit van zijn rollen op. Hij brak door in de tv-serie Six Beet Under (2001- 2005), waarin hij David, een begrafe nisondernemer vertolkte. Het was een van de eerste serieuze homosek suele personages in een Amerikaanse televisieserie. Daarna kwam de enorme hitserie Dexter, waarin hij acht seizoenen lang de gelijknamige seriemoordenaar met een dubbelle ven vertolkte. Terugkijkend is Hall nog steeds verbaasd over het succes: „Het was een bizar en gedurfd uitgangspunt. Hoe konden wij bij de kijkers sympa- Leae sta —Chefkok Freek van Noortwijk (29) in Het Parool over zijn relatie met seksbom Katja Schuurman. V ■o Ab Zagt Op de slotavond van het 71ste Filmfestival van Cannes zorgde niet de toekenning van de prijzen voor de meeste ophef. Een felle toespraak van de Italiaanse filmster Asia Ar- gento over misbruik van N actrices kreeg een 4 staande ovatie. Ab Zagt De belangrijkste prijzen: 'f Gouden Palm: Shoplifters Grand Prix: BlacKkKlansman (Spike Lee) Beste Acteur: Marcello Fonte (Dogman) Beste Actrice: Samal Yeslya- mavo Ayka Speciale Gouden Palm: Jean- Luc Godard (Le Livre d'lmage een dinsdag 22 mei 2018 TV-STERREN Actrice Focke line Ouwerkerk (36), onder meer bekend van de RTL4- serie Moord- vrouw, is zwan ger van haar eerste kind. Het wordt een jon getje. „Er groeit een piemeltje in mijn buik!", schrijft ze op In- stagram. POPMUZIEK Ed Sheeran en Kendrick Lamar hebben bij de uitreiking van de Billboard Awards afgelo pen weekend de meeste prij zen gewonnen. De Engelse zanger en de Amerikaanse rapper ontvin gen ieder zes trofeeën. leven na Dexter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22