We zochten aardige kopers, beschaafd, mensen die met zorg wilden waken over het moois van mijn ouders Het huis van mijn ouders moest leeg, want Kinderfeest het was verkocht. Er woonde al bijna „Een feestje in de twee jaar niemand meer, maar we had- achtertuin, mijn den er lang over gedaan om het van de moeder is de hand te doen. tweede van links, Eigenlijk gunden we niemand dat met ons vieren." prachtige pand waar ze 45 jaar in hadden gewoond, óns huis, mijn broer, zussen en ik waren ermee vergroeid, en als er on danks de hoge vraagprijs al geïnteresseer den waren, deden we geen enkele moeite ze over te halen het daadwerkelijk te kopen. „Te duur? Dan kopen ze toch lek ker wat anders?", hoorde ik mijn broer op een gegeven moment uitroepen tegen de steeds wanhopiger wordende makelaar. Waarna geïnteresseerde nummer zoveel afhaakte. Géén speculant, hadden we gezegd tegen Harald de makelaar. Geen poene rige types. Geen mensen die het huis van nok tot kelder wilden verbouwen. Geen snobs of knorrige bejaarden. We zochten aardige kopers, netjes, beschaafd, invoe lend, mensen die met zorg wilden waken over het moois dat mijn ouders hadden achtergelaten, liefst met een paar kinde ren om al die slaapkamers te vullen en uiteraard ook nog met een zak geld. Ons geduld werd beloond. De nieuwe eigenaren heetten Dennis en Marianne, er was ook nog een dochtertje voor een van de kinderkamers, dus kwamen ze door de ballotage. Zo lagen er uiteindelijk dan toch een verkoopcontract en een op leveringsdatum op tafel. We hadden de paasdagen uitgetrokken om de boel op orde te brengen, een klus die ons allemaal hoofdpijn bezorgde. „We gaan hier niet sentimenteel over doen", zeg ik een beetje streng tegen mijn zusje. Van ons vieren is zij de zacht aardigste en ik voorzag een discussie bij elk voorwerp dat naar de afvalcontainer zou gaan. Ik heb geen zin in weemoedige opmerkingen als 'Kijk, mama's parfum doosjes!' Ik wil niet denken aan hoe vaak mijn vader een voorwerp door zijn han den had laten glijden. Ik heb geen zin in herinneringen die zich onverwacht zou den opdringen, terwijl ik ze nog maar pas netjes had opgeborgen. Het rauwe ver driet heeft plaatsgemaakt voor een vaag gevoel van gemis en dat moet vooral zo blijven. Dus zou ik de boedel het liefst ongezien in de kliko kieperen. Maar ik vreesde dat mijn zusje zelfs Zwaargewicht „Dit zijn mijn ouders tijdens een kerst diner aan de grote marmeren tafel die niemand van ons wil hebben. 221 zaterdag 19 mei 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 89