Sparen voor het huwelijk Geld geluk Veroline en Stephan wonen in een koopappartement in Tilburg Reeshof, in september trouwen ze. wg magazine 19 Veroline: „We denken goed na voor we iets aanschaffen." Stephan: „Grote uitgaven overleg gen we." Veroline: „Ik heb van huis uit mee gekregen zuinig om te gaan met geld." Stephan: „We hebben wel geïn vesteerd in de woning. Zo hebben we een inbouwkast op maat laten plaatsen." Veroline: „Die kostte best veel: 2.000 euro." Stephan: „We hebben maar één slaapkamer en wilden daarom de ruimte in huis goed benutten." Veroline: „Onze inrichting is nieuw. Ik hou van nieuw, fris en wit. Ik heb er voor gespaard. Op mijn 15de had ik mijn eerste baantje en vanaf mijn 18de moest ik alles zelfbetalen." Stephan: „Ik ben het tegenoverge stelde opgevoed. Ik vroeg niet veel, maar wat ik vroeg kreeg ik meestal wel. Mijn ouders hebben zelfs mijn verzekeringen betaald tot ik uit huis ging." Veroline: „En je hoefde niet te werken tijdens je studie." Stephan: „Nee, ik sportte in het weekend en ging met mijn vader naar voetbalwedstrijden, hij betaalde. Ik kan wel goed met geld omgaan, ik spaarde ook voordat ik met jou was, hoor." Veroline: „Klopt. Daardoor konden we meer dan de verplichte 10 pro cent eigen geld inleggen toen we onze woning kochten." Stephan: „We hebben 25.000 euro ingelegd. Voor de hypotheek beta len we maar 375 euro in de maand." Veroline: „In ons gebouw betalen mensen voor een vergelijkbaar appartement 580 euro aan huur." Stephan: „Dus dat is voor ons elke maand een leuk voordeel." Veroline: „We trouwen in septem ber." Stephan: „Omdat we geen geza menlijke rekening hebben, spaart ieder voor zich voor de trouwerij." Veroline: „Als we getrouwd zijn, houden we ieder onze rekening. We betalen zelf onze eigen aan schaffen. Ik spaar nu voor de brui loft. Ik verwacht dat we voor september 10.000 euro hebben." Stephan: „Misschien wordt het iets duurder dan ons vastgestelde budget, dat vind ik geen probleem." Veroline: „Ik heb een trouwjurk gehuurd en jij koopt trouwkleding. De jurk huur ik voor 400 euro in clusief stomerijkosten. Als ik 'm zou kopen zou-ie 2.000 euro zijn." Stephan: „Ik denk dat ik rond de 1.000 euro kwijt ben aan kleding. Ik heb voorlopig meer inkomsten dan Veroline. Als we in de toekomst evenveel verdienen, maken we een andere verdeling. De vaste lasten betaal ik, zolang Veroline studeert." Veroline: „En ik betaal alles erom heen, zoals uitstapjes en bood schappen. We doen die een keer per week, altijd samen met de auto." Stephan: „We geven ongeveer 200 euro per maand uit aan boodschap pen." Veroline: „Het meeste kopen we bij de Lidl. Maar bepaalde produc ten vindt Stephan lekkerder van een A-merk." Stephan: „Zoals ontbijthaver- mout, die halen we bij Plus of Jumbo." Veroline: „A-merken vind ik onzin. Ze zijn behoorlijk duurder." Stephan: „Soms ben ik te verlei den voor een aanbieding." Veroline: „Daardoor neem je meer mee dan nodig is, zoals chips." Stephan: „Jij let meer op de prijs verschillen per winkel. Als we kin deren krijgen zal jij ze financieel strenger opvoeden dan ik. Veroline: „Ik wil eerst op huwe lijksreis." Stephan: „We willen naar Cuba." Veroline: „Lekker samen wat van de wereld zien." <1 O -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer Tekst EDITHANDRIESSE Foto DOLPH CANTRIJN E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Veroline Schoorl (26) studeert dit jaar af op sociale studies bij Fontys Hogeschool. Ze werkt als woon begeleider bij dementerenden. Stephan van Lent (28) is facilitair medewerker bij Fletcher-hotels in Nieuwegein. Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Veroline: Hoge suède pumps, voor 60 euro. „Alleen voor een verjaar dagsfoto gedra gen." Stephan: Play- stationspelletje Fitness Evolved. „Na één keer spelen, verdween het in de kast." Beste koop Veroline: Apparte ment. „Op het juiste moment ge kocht, twee jaar geleden, 125.000 euro voor 54 vier kante meter." Stephan: Opel Astra, diesel 1.6. „Brengt me elke dag veilig en netjes zestig kilometer naar mijn werk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 86