Hij staat op, rekt zich uit, loopt op en neer met de kledinghanger vol dassen die de fotograaf nodig heeft. „Hè, hè. Ik begin eindelijk een beetje wakker te worden. Ik heb deze week nauwelijks mijn bed gezien en heb het vannacht ingehaald: ik heb veertien uur geslapen. Waarom drink je je thee niet? Het is heel bijzondere Japanse thee. Met gepofte rijst. Vies?" Je roept op de FVD-site beelden op die herinneren aan de nazi's in de jaren 30. 'Kwaadwillende, agressieve elementen worden ons maatschap pelijk lichaam in ongehoorde aantal len binnengeloodst en de werke lijke toedracht en gevolgen worden verdoezeld.' Wat bedoel je daarmee? „Dat lijkt me zeer voor de hand liggen. De linkse partijen hebben de poorten wijder opengezet dan de poorten van Troje en daardoor is Europa overspoeld door immigranten uit islamitische lan den en radicale ideeën. Dat feit wordt statistisch begraven. De derde generatie wordt niet meer als allochtoon geteld, terwijl die er vaak radicaler in zit dan de eerste twee generaties. Tel daarbij op dat orthodoxe moslims veel meer kinderen krijgen en dat de immigratie uit Afrika aanzwelt en de conclusie ligt voor de hand: Nederland bestaat over vijftig jaar niet meer. Dan is het een soort Egypte. En nee, dat is niet mijn voorspelling, dat is gewoon wat er gebeurt als de huidige demografische tendens doorzet. In alle landen waar de soennitische islam, de meest radicale, de overhand kreeg, zijn westerse vrijheden weggevaagd. Wat wil je met al deze vragen?" „Moet het allemaal zo duidelijk zijn in het leven? Zo 'platgeslagen'? Steeds weer die opgewarmde prak van quotes, terwijl ik zo'n positief verhaal heb. Waarom vraag je Jesse Klaver niet naar de moeders die hun kinderen geen ham meer naar school durven te geven? Naar de homo's die in elkaar worden geslagen? Naar de meisjes die lijden onder sissende Marokkaanse jeugdbendes, stiletto's in hun zak? Klaver, die heeft bloed aan zijn handen." „Het is geen politiek pamflet. Het is een roman, een consistente, zeer geslaagde roman met een worstelend karakter in de hoofdrol. Dat maakt het juist interessant. Je wilt toch geen middle of the road D66'er als hoofdpersoon? En dat het thema immigratie erin zit: logisch. Dat is hét thema van deze tijd." „Dat gebeurt alleen als journalisten als jij zulke domme vragen stellen. Jij bent er op afgericht overal 'foute' gedachten uit te halen." „Wat is de vraag?" „Taylor is de leider van de beweging die Trump aan de macht heeft geholpen. Iedereen die maar een béétje geïnteres seerd is in de wereld van nu zou met zo iemand moeten willen praten." „De ideeën van extreemlinks kan ik dagelijks in alle Nederlandse media tot me nemen. En als je zo kinderachtig bent dat je expliciet van me wilt horen dat ik het niet eens ben met Taylors denkbeelden: Ik. Ben. Het. Er. Niet. Mee. Eens. Ik ben overigens van plan binnenkort ook af te spreken met radicale moslims om te weten wat ze beweegt. Maakt me dat tot een radicale moslim? Gaan we nog met het interview begin nen?" 15.35 uur Ik probeer duidelijkheid te krijgen. Zet je zo'n gedachte erin in de we tenschap dat er weer shit van komt? Je doet vaker dingen die twijfel zaaien. Zoals je veelbesproken ont moeting met de Amerikaan Jared Taylor, die stelt dat het zwarte ras de laagste intelligentie heeft. Waarom spreek je met zo iemand af als je weet waar hij voor staat? Je spreekt af met extreemrechts, niet met extreemlinks. magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 78