Brommers kieken in de Viertaktschuur Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Zijn eerste brommer krijgt hij van zijn oudere broer en dat smaakt naar meer. Op zijn 16de begint hij met verzamelen en het duurt niet lang voordat Kjell een handeltje kan beginnen. Zijn vader en vrienden hel pen mee. „Zo is het uit de hand gelopen." In 2009 opent Kjell zijn eigen zaak, de Viertakt- schuur in Maarssen. Daar staan nu meer dan hon derddertig brommers, alle maal Honda viertakt- machines. Zijn neus voor zeldzame brommers is zo scherp dat zelfs internatio nale handelaren hem op internet weten te vinden. Voor hen opent Kjell in 2017 de Engelstalige verkoopsite Fourstrokebarn.com. Wanneer Kjell op zaterdag zijn zaak opent, komen brommerfanaten uit de wijde omgeving kijken. De Viertaktschuur is hun club huis. „Het is een vaste groep die komt, ook voor de gezel ligheid. Ze drinken koffie, praten met elkaar en laten hun brommer zien." En als er iets kapot is, heeft Kjell de onderdelen om het weer te maken. Voor die onderdelen moet Kjell wel moeite doen. „Ik ben jonger dan de meeste brommers hier. Onderdelen zijn vaak moeilijk tot niet te vinden." Vandaar dat hij regelmatig de deur uitgaat. Soms brengt zo'n uitstapje hem naar de garage van een enthousiasteling die zijn verzameling verkoopt. Een andere keer reist hij naar België, Frankrijk, Duitsland of Japan, het land van de Honda's. „In de loop van de tijd heb ik zoveel onderde len gekocht, dat ik er bergen van heb. Daarmee kan ik een brommer altijd wel weer rijdend krijgen." 41 Teksl SAMUELBOM Foto JOOST HOVING Lang voordat je een Honda viertaktbrommer ziet aankomen, hoor je het brommen van de motor. Het is een geluid waar Kjell van Oostrum (31) mee opgroeit. Vanaf de eerste keer dat hij als 12-jarig jochie op een Honda SS50 rijdt, is hij verkocht. „Het is de combinatie van de tech niek die erin zit en het geluid dat het maakt." De Viertaktschuur, Maarssenbroeksedijk 1, Maarssen magazine 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 72