hangar WELDE KWALITEIT NIET DE PRIJS Camperplekken nog gratis in Sas Straten in Hulst worden gerenoveerd 7 Burgemeester en ondernemer figureren in toneelspel bij Rootzz. Is Zeeuws- Vlaanderen aantrekkelijk? Of zo dood als een pier? Industrieweg 2 (ingang Depot Zeven) 4561 GH Hulst - meubelhangar.be NETWERKBIJEENKOMST ROOTZZ Daar zaten ze dan in hun boevenpak, bur gemeester Jan Lonink en ondernemer Eric de Ruijsscher. Als vertegenwoordigers van overheid en bedrijfsleven werden ze ver dacht van schuld aan de dood van Zeeuws-Vlaanderen'. Gelukkig hadden ze een goede advocaat en liep het voor hen goed af. Het duo figureerde vrijdagavond in het Terneuzense Scheldetheater in het toneelstuk Het vonnis van Zeeuws-Vlaanderen. Dat was on derdeel van de netwerkbijeen komst Roetsjbaan van Rootzz, de jongerengroep die Zeeuws- Vlaamse studenten probeert te verleiden na hun studie in hun ei gen regio te blijven wonen. In het stuk stond de vraag centraal of Zeeuws-Vlaanderen wel aantrek kelijk genoeg is om je te vestigen, of dat de regio de boot heeft ge mist en het hier nooit meer wat wordt. Een kwestie waar in de praktijk veel jongeren mee worste len. Zeeuws-Vlaanderen is zo dood als een pier, was het oordeel van 'officier van justitie' Sietse Vlie gen. En dat was, zo luidde de aan klacht, vooral de schuld van de ge meentebesturen en het bedrijfsle ven. Die werden vertegenwoor digd door de Terneuzense burge meester Jan Lonink en Eric de Ruijsscher, voorzitter van het Eco nomie Board Zeeland. Gestoken in een boevenpak zat het tweetal op het podium in de beklaagdenbank, waar rechter R.O.O.I. Bos -in het echte leven Maikel Harte- moest beoordelen of de aanklacht 'dood door schuld' terecht was. Officier Vliegen -uiteraard te laat omdat hij vanuit Amsterdam met het openbaar vervoer naar Zeeuws-Vlaanderen had proberen komen- wierp de verdachten als arrogante Randstedeling overtui gend alle vooroordelen over Zeeuws-Vlaanderen voor de voe ten: slecht te bereiken, niks te doen, achtergebleven gebied. Zijn tegenspeler, advocaat Bente Duur, wist die steeds te pareren met de bekende pluspunten van de streek: goedkoop wonen, veel werkgele genheid, prima restaurants en een groeiend aanbod aan evenemen ten. De bezoekers, zo'n 75 studen ten, en nog wat meer vertegen woordigers van bedrijven, werden bij de rechtszaak betrokken door dat ze antwoord konden geven op meerkeuzevragen. Hoeveel ver dien je méér met dezelfde baan als je in Amsterdam werkt dan in Zeeuws-Vlaanderen, vroeg de of ficier van justitie aan de zaal (tien procent). Maar hoeveel kost een rondje drank in een strandpavil joen bij Cadzand minder dan in een café in een ongezellige straat in Amsterdam, counterde de advo caat (20 procent). De toeschouwers werd ook re gelmatig om hun mening ge vraagd aan de hand van stellingen. Bij de laatste -zijn de verdachten schuldig?- pleitte een meerder heid hen niet helemaal vrij. Be drijven en overheden doen hun best, luidde het oordeel, maar er kan nog wel een tandje bij. Tachtig uur werkstraf in 'één van de vele zorginstellingen in Zeeuws- Vlaanderen' was wel op z'n plek, vonden de aanwezigen. Rechter Bos was milder en sprak Lonink en De Ruijsscher vrij. „Voor dood door schuld moet er wel een lijk zijn. Terwijl Zeeuws-Vlaanderen springlevend is!" En dat was het startsein voor de netwerkborrel. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Hulst Hoogste kwaliteit Zo goed als nieuw Speciale partijen In- en verkoop Ali de Boeije van boerderijcam ping Het Poolse Kruis bij Axel is één van de bezwaarmakers. Zij vindt dat er sprake is van oneer lijke concurrentie en dat campe raars in vergelijking met andere kampeerders worden bevoor deeld. Terneuzen telt vijf camper plaatsen, waarvan die in Sas van Gent de populairste is. Officieel mogen daar twee campers gratis staan. Op mooie dagen staan er tientallen. Dat wil Terneuzen an ders gaan regelen, door er 25 vaste plekken te maken, voorzieningen aan te leggen én negen euro per overnachting te vragen. De Wet Markt en Overheid is in het leven geroepen om concur rentievervalsing te voorkomen. Terneuzen beroept zich erop dat wat betreft de camperplaatsen sprake is 'van voorzieningen van algemeen belang'. Wethouder Jack Begijn laat weten dat de be zwaarmakers zullen worden ge hoord en dat daarna opnieuw het woord is aan de gemeenteraad. Toezicht In de tussentijd wordt niet ge handhaafd. Dat gebeurde de afge lopen jaren ook niet. „We houden wel toezicht of alles op de camper plaatsen ordentelijk verloopt en op de veiligheid", aldus Begijn. We houden voorlopig toezicht of alles op de camperplaatsen ordentelijk verloopt Om de camperplaats in Sas van Gent te kunnen herinrichten, is een wijziging van het bestem mingsplan nodig. Zo'n procedure kost zeker zes tot negen maanden. Begijn richt zijn pijlen op 2019. „Hopelijk is het dan voor elkaar." HULST De Janseniuslaan en Oude Polderstraat in de Hulster Dullaertwijk wachten een grote renovatie. De werken beginnen maandag 28 mei en duren tot eind september. De beide straten hebben de af gelopen jaren al een metamor fose ondergaan. Zestig ouderen woningen van Woonstichting Hulst hebben plaatsgemaakt voor 45 nieuwbouwhuizen. Nu worden de groenvoorziening, openbare verlichting, wegen, parkeerplaatsen en trottoirs op nieuw aangelegd. Daarvoor moet eerst de riolering aangepakt wor den, want die is sterk verouderd. Er komt een gescheiden riool stelsel voor terug. Om de overlast te beperken, worden de werken over meer dere periodes verdeeld. Maandag 28 mei wordt begonnen aan het Verbindingsstraatje en de Janse niuslaan 13-41. Zodra de riole ring vervangen is, wordt puin- verharding gelegd. Pas daarna gaan de werken verder op het volgende weggedeelte. Het ver keer wordt steeds plaatselijk om geleid. De gemeente Hulst heeft 231.000 euro uitgetrokken voor de klus, die afhankelijk van het weer tot september duurt. zaterdag 19 mei 2018 Martijn de Koning burgemeester Jan Lonink en Maikel Harte (vlnr). foto boaztimmermans Ondernemer Eric de Ruijsscher, meubel Vijf mini-campinghouders heb ben bezwaar aangetekend tegen het nieuwe, voorgeno men camperbeleid van de ge meente Terneuzen. Dat bete kent dat de camperplaats in Sas van Gent dit jaar nog niet heringericht zal worden. Ook het betaald overnachten wordt nog niet ingevoerd. Terneuzen -Jack Begijn, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67