IÉ 25 Al wordt de rust van de bewoners in woonwijk Groote Kreek aan de rand van Hulst soms verstoord door hangjongeren indesportkooi, toch wonen de meesten er graag. verhuisde Jos Verstraeten twaalf jaar geleden vanuit de binnen stad naar de woonwijk aan de rand. „Het is hier veel rustiger en ruimer en ik kan nog steeds met de fiets of te voet naar de stad", vertelt hij. „Iedereen gaat hier zijn gangetje. Zelfben ik altijd bezig in mijn tuin. Ik woon hier graag, op de hoek, want zo zie ik de mensen voorbijkomen." Vooral in de Waterstraat is het 's zomers een drukte van belang volgens de bewoner. „Op zondag zie je hier veel fietsers en trim mers voorbijkomen. Nee, wij hebben hier niets te klagen hoor. Ik zou niet terug naar de binnen stad willen." Die sportkooi geeft soms wel wat overlast", vertelt bewoner Ludo de Bak ker die in 2003 naar de Groote Kreek verhuisde. „De wijk raad Hulst-Zuid heeft de kooi aan- gelegd voor de jeugd uit de wijk, maar mijn veertienjarige buurjon gen voetbalt nu op straat, omdat hij er niet heen durft." Volgens de bewoner zijn gemeente en politie wel al bezig met het aanpakken van de overlast. „Hopelijk keert de rust snel weer terug." Want eigen lijk is het heel prettig wonen in de Groote Kreek, vindt De Bakker. „We zitten dichtbij het centrum van Hulst, dus we kunnen makke lijk de fiets nemen om een bood schap te doen of een terrasje te pakken bij mooi weer." Iets minder groen Iets minder groen is de woonwijk wel ten opzichte van een aantal jaar geleden. In 2016 werden de grote abelen die er stonden na melijk gekapt, omdat de wortels ervan onder het wegdek groeiden. Dat kwam daardoor omhoog. Eind vorig jaar werden er echter 75 nieuwe bomen geplant, rode esdoorns. „Het is zonde dat ze nu helemaal opnieuw moeten begin nen, maar het is wel fijn dat het hier binnenkort weer wat groener zal zijn", vindt De Bakker. De rust en ruimte die de woon wijk biedt, slaat ook aan bij onze zuiderburen. Zo verhuisden de Vlaamse Kim Claes en haar gezin twaalf jaar geleden naar de rand van Hulst. „Wij hebben vrienden in Sint Jansteen wonen en mijn man riep al lang dat hij naar Zeeuws-Vlaanderen wilde ver huizen", vertelt ze. „Hij werkt in de haven van Antwerpen, maar zijn werkgever regelt busvervoer vanaf De Klinge. Dat scheelt." Claes heeft het prima naar haar zin in Zeeland en wil absoluut niet terug naar België. „Ik zit hier goed. Als we vrienden op bezoek hebben, zeggen ze altijd dat ze hier precies op vakantie zijn. De Als we vrienden op bezoek hebben, zeggen ze altijd dat ze hier precies op vakantie zijn Nederlandse mentaliteit is volle dig anders dan de Belgische, veel rustiger en socialer." De bewoon ster heeft een goede verstandhou ding met haar buren. „Iedereen zegt goedendag tegen elkaar en met de naaste buren hebben we de gewoonte om eikaars vuilbak ken terug op de oprit te zetten zo dra ze geleegd zijn." En ook al zit haar zoontje van tien nu nog op school in De Klinge in België, in de toekomst hoopt ze dat hij naar het Reynaertcollege in Hulst kan. Echte Hulstenaren Ook al wonen er veel Belgen, echte Hulstenaren ontbreken ze ker niet in de Groote Kreek. Zo zaterdag 19 mei 2018 2V Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: GR00TE KREEK IN HULST Heel prettig wonen in de Groote Kreek -Kim Claes Ludo de Bakker op zijn fiets door de wijk. Jos Verstraeten. Kim Claes zet de vuilnisbakken voor de buren op zijn plaats, fotos peter nicolai De sportkooi waar hangjongeren wel eens voor overlast zorgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61