Van Grieken alert na korte onderbreking zijn, hoopt Harro Hazelaar M ZEELAND 21 Een uur en een kwartier later komt Jarne Van Grieken met zijn armen in de lucht over de finish in Axel. De zeventienjarige Belg is de snelste van een kopgroep van vijf en schrijft de 105 kilometer lange openingsetappe van de interna tionale rittenkoers voor junioren op zijn naam. Zijn landgenoten Anton Ferdinande (tweede) en Jasper Van Den Plas (derde) gaan met hem mee op het podium. „Vorige keer moest ik het net af leggen tegen die jongen die tweede wordt", vertelt Van Grie ken na afloop. „Dus was ik uit op revanche. Ik wist dat het wind te gen was in de laatste rechte lijn, daarom heb ik zo lang mogelijk gewacht met aangaan. Pas op hon derd meter van de finish zette ik mijn sprint in en kwam ik over hem heen. Vorige keer ging ik juist te laat aan." gerust op dat Clinge in Westdorpe kampioen wordt. En anders heeft het op 27 mei nog een herkansing. „Er gaan in ieder geval al twee bus sen mee. We hebben tegen RIA W. sowieso iets recht te zetten. Dat was de laatste tegenstander die ons de baas was, nog maar een maand ge leden." Mocht Clinge morgen de schaal omhoog kunnen houden, dan is dat volgens Seghers meer dan terecht. Ondanks 'het geval Grenswach ters'. De nummer twee kreeg vier punten in mindering vanwege de zogenaamde spelfoutzaak. Speler Giovanni Verduijn stond niet goed geregistreerd bij de KNVB. Seghers: „Oké, het verschil met Grenswach ters is nu ook vier punten, maar we hebben die ploeg wel gewoon twee keer terecht verslagen. Sowieso hebben we weinig punten laten lig gen tegen de top vijf." Als het morgen succesvol afloopt voor de Clingenaren, mag de club zich volgend seizoen weer derde klasser noemen. Op dat niveau speelde het ook in het seizoen 2014/2015. „Een rampjaar", om schrijft Seghers dat seizoen. „Maar van die groep zijn nog maar een stuk of vijf spelers over. De kans om kampioen te worden, moet je ge woon grijpen, net als in 2014. Som mige spelers voetballen er tever geefs hun hele carrière voor. Ik kan al voor de tweede keer een titel grij pen!" Opgeslokt Terug naar het moment van de wedstrijd: de 'time-out'. Op het moment dat de koers wordt stilge legd hebben de renners een goede vijf kilometer afgelegd. De paar renners die een kleine voorsprong op het peloton hadden, hebben pech. Ze worden weer opgeslokt door de meute. Voor de coureurs die gelost waren, komt de tijde lijke koersstaking niet slecht uit. Zij kunnen weer terugkeren. Naar verluidt is de oorzaak van de stillegging het ontbreken van een koersdokter in de wedstrijd. De auto van de wedstrijddokter heeft de wedstrijd tijdelijk verla ten omdat zich nabij de omgeving van start- en finishplaats Axel een ongeval heeft voorgedaan. Het duurt een goede tien minuten tot de bolide van de medische assis tentie terug in koers is en de ren ners hun weg kunnen vervolgen. „Eerst begreep ik niet wat er aan de hand was", vertelt Michael Garrison, vijfde in de rituitslag en verkozen tot meest strijdlustige renner. De Amerikaan koerste op het betreffende moment op de voorste posten van het peloton, maar verloor door de onderbre- Pas op honderd meter van de finish zette ik mijn sprint in king een hoop plekken. „Som mige renners liepen met hun fiets via het gras naar voren om plek ken te winnen." „We waren met het peloton volle bak naar een paar man toe aan het rijden", beschrijft winnaar Van Grieken het voorval. „En toen viel alles ineens stil. Ik heb maar wat staan praten, wat moet je an ders?" Net als Garrison had ook Van Grieken een dergelijke situa tie nooit eerder meegemaakt." Of de renner uit Herentals de wed strijd om die reden zal blijven herinneren? „Goh, ik ga deze koers sowieso niet snel vergeten omdat ik hier win", besluit hij met een knipoog. strijd worden en ik denk dat wij aan het langste eind gaan trekken. Daar ben ik van overtuigd. We moeten er vol voor gaan." Arjen de Koeijer is bepalend, maar wel onderdeel van het team De uit Oostkapelle afkomstige oefenmeester is geen twijfelaar. Met een duidelijke visie hoopt hij Yerseke naar de tweede klasse te gidsen. „Als je kijkt naar de afgelo pen seizoenen, heeft Yerseke drie keer nacompetitie gespeeld en het drie keer nét niet gered", schetst Hazelaar. „Dit zou een mooie be kroning zijn voor de jongens. Niet drie keer is scheepsrecht, maar vier keer is scheepsrecht." Oostkapelle Mocht Yerseke kampioen worden (en dus promoveren), zal het in de tweede klasse aantreden met een nieuwe trainer. Hazelaar verlaat Sportpark Cleijn Moereken name lijk na dit seizoen. Hij gaat aan de slag bij Oostkapelle en wordt opge volgd door Alexander van Keulen. „Je hebt altijd in oktober een peri ode van: hoe gaat het?", begint Ha zelaar uit te leggen. „Dan komt er belangstelling, in dit geval van Oostkapelle. Er staat daar een jonge selectie, die aangaf mij graag als trainer te willen hebben. Zo is het balletje gaan rollen en op een gege ven moment moet je keuzes ma ken. Ik had voor mezelf zoiets van: als ik hier niet in stap, laat ik mis schien iets glippen." Hazelaar wordt in Oostkapelle trainer van zijn zoons Jochem (20) en Maarten (18). „De oudste is er voor de winterstop niet bij, hij gaat bedrijfseconomie studeren in Ma drid." Maar over volgend seizoen pra ten, doet Hazelaar liever niet al te veel. „Ik ben met Yerseke bezig en wil dit hoofdstuk goed afronden", besluit hij gedecideerd. zaterdag 19 mei 2018 „Stoppen, stoppen!", klinkt het via de koersradio. Het is vrij dagavond kwart over zes als zich een tamelijk opmerkelijke situatie voordoet tijdens de eerste etappe van de Junioren Driedaagse van Axel. De wed strijd is stilgelegd omdat er geen wedstrijddokter meer in koers is. Arwin Willemsen Axel Royan Seghers in actie voor Clinge. Hier verschalkt hij de doelman van Meto, in het door Clinge met 3-0 gewonnen duel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Jarne Van Grieken -Harro Hazelaar (51) A Harro Hazelaar wil Yerseke als tweedeklasser achterlaten. Vol gend seizoen keert hij terug bij Oostkapelle. foto lex de meester uit het boekje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57