4 Almere was ooit de 'lelijkste plek van Nederland', maar heeft nu de 'mooiste binnenstad' van het land. En met wat geluk heeft het morgen met Almere City ook een voetbalclub in de eredivisie. ALMERE TROTSE STAD De spelers van De Graafschap hadden voor de belangrijke wedstrijd tegen Almere City een hotel geboekt. In Naarden nota bene. Niet eens in Almere. Misschien wisten de 'superboeren' uit de Ach terhoek niet van het prachtige hotel Apollo in het centrum. Ja echt, Almere heeft hotels, Airbnb en bed breakfasts. En toe risten. En een heus VW-kantoor. „Almere ongezellig? Onzin!" zegt Corry Honing, al twaalf jaar werk zaam bij VW. „Er is hier heel veel te doen. Architectuur, natuur, water, landelijke evenementen, zoals de Li- belle Zomerweek. Almere heeft rust en ruimte en het is ontzettend schoon." Honing woont er inmiddels 22 jaar. Ze verruilde haar Amsterdamse bo venwoning met balkon van één bij drie meter voor een ruim huis met een tuin in een groene omgeving. „Ik ben 100 procent omgedraaid." Dat het kleine voetbalclubje met het nog kleinere stadion morgen misschien promoveert naar de Eredi visie, kan een van de jongste en snelstgroeiende steden op de kaart zetten. In de WV-winkel zijn ze er klaar voor. Er hangen T-shirts met slogans als: 'Almere sinds 1976' en '036'. Almere verkoopt zelf eigen streekproducten: bier van De Kemp haan, wijn, mosterd en walnoten. Honing: „Je proeft in alles de liefde van Almere." Het is geen ideale dag voor een be zoek aan de stad. Het is bewolkt en de wind die over de brede pleinen van de City Mali - het grote winkel centrum - jaagt, doet de naam 'tocht- plek' eer aan. Maar als de winkels opengaan, de kermis begint te draaien en de Luilak Bloemenmarkt van start gaat, komt er wat leven in de brouwerij. Almere - met 205.000 inwoners de achtste gemeente van Nederland - moet altijd opboksen tegen vooroor delen. Voor velen is het een stad waaraan je hard voorbij raast als je op de A6 door de polder rijdt. Imago 'Zure' lezers van de Volkskrant verko zen Almere tien jaar geleden tot de lelijkste plek van Nederland. Nog le lijker dan Nieuwegein en Den Hel der. Inmiddels blijkt uit onderzoeken dat Almeerders steeds trotser zijn op hun stad en het imago bij de buiten wacht positiever is. Almeerders zijn het Calimeroge- voel kwijt. De titel mooiste binnen stad van Nederland 2027 is het be wijs. En de lijn Almere-Lelystad, dwars door de Oostvaardersplassen, is door reizigers verkozen tot het mooiste treintraject van Nederland. Annemieke van Kasteren rijdt na mens de VW op een Segway door het centrum om toeristen de weg te wijzen naar de pareltjes van de stad. „Geen enkele stad heeft zo'n wel komstteam. Mensen komen met de gekste vragen. Waar ze ijs kunnen kopen, of wat leuk is om met de kin deren heen te gaan." Ze woont sinds 1992 in Almere. „Het is een fijne stad om op te groeien. Mijn kinderen hebben een heerlijke jeugd gehad. Ze komen graag in het centrum om te winkelen en iets te drinken. Ik ben trots op Al mere, maar ik mis ook wel de gezel lige straatjes en kleine winkels." Met een schouwburg, moderne bi bliotheek, poppodium, restaurants en grote winkelketens heeft het cen trum alles. De architectonische hoogstandjes van Rem Koolhaas ge ven de stad een bescheiden skyline, een soort Manhattan aan het Weer- water. Voor de Amsterdammers die erop afgeven: het Weerwater is een kilometer langer dan de Sloterplas. En het Beatrixpark 2,5 keer groter dan het bewierookte Vondelpark. Almeerders roemen hun stad om het groen, wooncomfort en de goede infrastructuur met veel fietspaden, busbanen en brede snelwegen. „De combinatie van architectuur en na tuur maakt Almere zo aantrekkelijk", Cruise Cuba, Mexico Caribbean Kras.nl/msccuba of beto88-o885 886 zaterdag 19 mei 2018 GO Tonny van der Mee Almere Bezoek authentiek Cuba, de ruïnes van Tulum in Mexico én geniet op de parelwitte stranden van Honduras. Met een volle dag in het bruisende oud-Havana Witte stranden, natuurschoon en een rijke historie Boek mét strandverlenging en/of rondreis door Cuba 4NW? "•Sr-" Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage, reserveringskosten en Calamiteitenfondï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4