13 Zij vroegen of ik iemand voor ze had. Maar zo iemand moet een complete opleiding krijgen en dat lukt ons niet in drie maanden." Ook grote ondernemingen weten de weg naar 's-Gravenpolder, waar de timmerschool in 2016 naartoe is ver huisd, te vinden. „Vanmorgen kreeg ik nog een verzoek via ABN-AMRO om een werknemer om te scholen. De bank betaalt de hele omscholing. Hij wou graag timmerman worden en zo kwam de bank bij mij terecht. Die man krijgt nu van zijn baas een compleet traject van zestig lessen aangeboden. Hij begint na 'de pink ster' bij ons." Voor de man met een hart van hout is het een prachtige ontwikkeling. „Je ziet dat het aan alle kanten gaat groeien", vertelt Marinus Vreeke. „Ie mand uit Kamperland was een schil dersbedrijf begonnen. Op een gege ven moment staat ie op de steiger om te schilderen en dan ziet ie dat het hout ergens rot is. Dan kan hij niet verder en moet ie een aannemer gaan bellen. Die heeft misschien weer geen tijd en als hij wél komt vraagt die aannemer 75 euro per uur. Dus denkt die schilder: 'dat ga ik lekker zelf doen'. Die is bij ons gekomen om dat soort karweitjes zelf te kunnen klaren." dere kant, wat zou ik anders moeten doen? Ik geef niks om sport, dit is mijn lust en mijn leven. En ik heb het allemaal zelfbedacht." Voor zijn pensionering gafVreeke al timmerles op diverse scholen. „Op mijn 47ste ben ik het onderwijs in gegaan en op mijn 57ste heb ik mijn bevoegdheid gehaald. Dat moest toen van de onderwijsinspectie. Dat heb ik gedaan bij de LOI, dat viel nog niet mee, hoor." Gerard Klaasse heeft het prima naar zijn zin bij de Timmerschool Zeeland. Het timmervak bevalt hem ook prima. Maar helemaal afstand doen van zijn werk als begeleider bij Arduin kon hij toch ook weer niet. Hij besloot om minder te gaan wer ken. „Ik werk nu zestien uur bij Ar duin en zestien uur bij Wielemaker. Daar heb ik onlangs een vaste aan stelling gekregen. Dus ik werk nu parttime in de zorg en parttime als timmerman. Ik vind het echt fantas tisch. Werkinhoudelijk vind ik het nog steeds leuk bij Arduin. Maar de dingen die er omheen bij zijn geko men bevallen me gewoon niet. Nu ik dit erbij doe, hou ik het veel beter vol. Die combinatie bevalt erg goed. Ik doe het nu een jaartje en ik vind het echt ideaal." Klaasse is niet de enige die (mede) door de Timmerschool Zeeland een baan als timmerman heeft gevonden. „Vorig jaar hebben we al drie mensen weg kunnen zetten", aldus Vreeke. „Eentje is parketlegger geworden. Echt een heel handige jongen. Dan hadden we nog een vrouw, die heeft maar twintig lessen gehad. Zij is nou onderhoudstimmervrouw in Koude- kerke. Dat is fantastisch. Verder had den we nog een man uit de zorg en die werkt nu ook in de bouw. En dan is er nog een vrouw op de timmer school waar ik ook werk voor heb. Zij kijkt naar iets en maakt het vervol gens exact na. Als ik een bedrijf had, zou ik haar ook willen hebben. Maar ja, zij wil niet stoppen met haar hui dige baan." Trend De nieuwste trend is dat bedrijven nu zelf contact opnemen met de timmerschool. Vreeke: „Vorig jaar begonnen die bedrijven te bellen. Ik ben bijvoorbeeld gebeld door een be drijf dat is gespecialiseerd in kozijnen vernieuwen en dakkapellen zetten. zaterdag 19 mei 2018 Gerard Klaasse Gerard Klaasse: „Ik dacht dat ik wel wat van klussen wist, maar dan kom je er hier achter dat dat eigenlijk best tegenvalt." foto's johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49