9 éo/^WUMvc^ïie Po^L-} EVENEMENTEN TOP TIEN IN ZEELAND CORDEJONGE Mev^xlw 0£ SrMTSSGXtTAFlS NeDEfïLAhip SezuiT6Vh WeT 2iia1 MAAR HAARSCHEURTJES Een zweefmolen, een kinderspeel- fabriek en rock-, drum bassband Convoi Exeptional sieren de vierde editie van de interactieve eetexpositie Cuisine Machine in de Vlissingse Machinefabriek. De foodtruckmanifestatie begon gis teren en duurt tot en met maan dag. De Nederlandse Vereniging van Amateur Vliegtuigbouwers (NVAV) houdt van vandaag tot en met maandag een Fly-Drive-ln op vliegveld Midden Zeeland. Bezoe kers kunnen kennismaken met een groot aantal door 'amateurs' gebouwde vliegtuigen. NVAV telt om en nabij 250 leden en heeft als vereniging de grootste vliegende vloot van Nederland. Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland houdt vandaag haar open dag op het landgoed Overduin in Oostkapelle. De stichting biedt de mogelijkheid al haar voertuigen, koetsen en andere gerijen, werk tuigen en gereedschappen - die vroeger in het Zeeuwse landleven werden gebruikt - te aanschou wen. Ook is de monumentale schuur te bezichtigen. Van 11.00 tot 15.00 uur is iedereen welkom. Heikant staat vandaag en morgen in het teken van de Stuikerfeesten. Het is voor de twintigste keer dat dit festival wordt gehouden. Er is een braderie, boekenmarkt, quiz en live muziek. Nieuw dit jaar is een obstacle run. Ook worden er in Heikant wedstrijden schapen drij ven met honden gehouden. Het is al een aantal jaar een succes volle combinatie: de ene dag Rock on the Kiosk op het Philipsplein in Phiiippine, een dag later gevolgd door Talent on the Kiosk. Vandaag vanaf 14.00 uur zijn er optredens van achtereenvolgens Sister May (hardcore/grunge), Joost de Lange Rock/Blues Experience (blues- rock), Hyper (hard- en bluesrock), Downtown Jimmy (rockcovers), The Dirty Denims (rock) en - vanaf 22.15 uur - coverband The Rousers. Morgen staan vanaf 14.00 uur op de muziektent: Smash, Bustaflax en DJ Cardiax, Underco ver Rhythms, Suztain, Dispelled en Seamy Licence. De afsluiting van het festival komt vanaf 20.30 uur op naam van de band Frontaal. Toegang tot het evenement is beide dagen gratis. Liefhebbers van oud legermateri- eel kunnen vandaag hun hart op halen in Kapelle. Oude legervoer tuigen, motoren, vliegtuigen en een museumschip zijn te bezichti gen in en rond het dorp. Vanaf 9.30 uur (start bij de Vroone) verzorgen de oude voertuigen een défilé door het dorp. Historische vliegtuigen verzorgen dan een fly-by. Dat is tevens de officiële opening van de Franse Slag Mars. Wandelaars van die tocht kunnen een bezoek brengen aan het museumschip Bernisse, dat afgemeerd ligt bij Schore. De oude legervoertuigen parkeren rond 10.30 uur tegenover oorlogsmuseum Vitality aan de Vroonlandseweg. Liefhebbers van vliegeren moeten in Renesse zijn. Daar wordt voor de derde keer een groot internati onaal vliegerfestival gehouden. Drie dagen lang kleurt de hemel er allerlei kleuren. Het is het grootste vliegerfeest van Zeeland. Het evenement vindt plaats op het strand bij strandrestaurant Our Seaside. Ook dit jaar staan de boulevards in Vlissingen op eerste pinksterdag weer vol met kraampjes. De Pink stermarkt is een traditie die in middels niet meer weg te denken is in de Scheldestad. Maandag vanaf 10.00 uur kunnen de eerste zonnebrillen, zomerjurkjes en kralenkettingen worden gekocht. Er zullen zo'n 150 kramen staan. Slot Baarland is maandag ge opend voor publiek. Belangstel lenden kunnen rondkijken in de kasteeltuin en in een deel van het slot. Er klinkt middeleeuwse mu ziek en er lopen een marskraam ster en hofnar rond. Ook is er een schietbaan voor kinderen en zijn er verschillende activiteiten, zoals spinnen, weven, varen door de gracht en broodjes bakken. Daar naast staat er een kraam met an tieke spullen. De open dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur en de toe gang is gratis. ZLTO Tholen houdt maandag voor de derde keer het evenement Buurten bij de Boer. Deze keer loopt de route over Sint Philips- land. Deelnemers fietsen langs vijf agrarische of agrarisch gerela teerde bedrijven. Deze bedrijven zetten hun poorten open voor be zoekers. Er is eten en drinken. PZC ONLINE Ben ik de enige die extreeeeeem excited is om morgen een hele dag voor de tv te hangen en te kijken naar den trouw van prins Harry Meghan Markle?!?1 hohoooo zaterdag 19 mei 2018 Erop uit met Pinksteren Pinksteren is bij uitstek geschikt om erop uit te trekken. Komt dat even goed uit, want er zijn dit weekend weer volop activiteiten in onze provincie en op eerste en tweede pinksterdag wordt het ook nog prachtig weer. Waar moet je zeker heen? Maurice Steketee Vlissingen Cuisine Machine, Vlissingen Fly-Drive-ln, vliegveld Werkend Trekpaard, Oostkapelle Stuikerfeesten, Heikant Rock on the Kiosk, Phiiippine Franse Slag Mars, Kapelle Vliegerfestival, Renesse Pinkstermarkt, Vlissingen Open dag Slot Baarland Buurten bij de Boer, Tholen MOOISTE GEBOUW Vijf panden in Zeeland zijn genomineerd voor 'Het mooiste gebouw van Zee land'. Ook u kunt uw stem uitbrengen via onze web site. De stemming sluit donderdag 31 mei om 12.00 uur. De winnaar wordt bekendgemaakt op vrijdag 1 juni tijdens de Dag van de Architectuur. De ge nomineerden zijn het be drijfspand van de Gebroe ders Weststrate in Goes, de woning ML16010 in Sint- Annaland, hotel Bosch Zee in Domburg, Woonwijk Scandinavische Velden in Zierikzee en hotel Tien To rens in Zoutelande. Stemmen kan op pzc.nl/mooistegebouw TWITTER Marine Lens @MarineLens Of je er nu naar uitkijkt of niet, vandaag zal niemand er omheen kunnen. Prins Harry en Meghan Markle gaan trouwen. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op PZC.nl 1. Veel klachten over inter actieve tv Delta 2. Deze evenementen moet je bezoeken tijdens pink sterweekend 3. Terneuzens duo opge pakt met tas vol hennep 4. Action wil niet meer naar centrum Zierikzee 5. Veerse wethouder Melse stapt trots op en is allerminst geknakt Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie facebook.com/depzc 'ra) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45