Watersnoodmuseum staat nu in de Canon van Nederland Hotelplannen van de baan bij Waterdunen ${3 mmm mÈs& 4 Sloeweg 25 tot 28 mei deels dich Het museum in Ouwerkerk is het veertiende museum dat in de Canon van Nederland is opgenomen. Dat aantal stijgt dit jaar nog tot 22 en uit eindelijk zullen het er 45 zijn. Samen laten de musea, verspreid door het hele land, de veelzijdigheid van de Ne derlandse geschiedenis zien. Ze ver wijzen ook naar elkaar. Om het verhaal van De Ramp te verbeelden, mocht het Watersnood museum drie topstukken aanwijzen die een digitale plek krijgen in de Ca non. Allereerst is dat het beroemde werk van wijlen Miep van Riessen, die de namen van alle 1836 slachtoffers In het hele land duiken mensen toch nog eens hun zolder op en komen het hier brengen borduurde op vijf panelen. Een uniek monument, noemt museumdirecteur Siemco Louwerse dat. Kippenvel Het andere topstuk is een gele tas, waarin een opblaasbare rubberboot zat. De tas viel dwars door het dak van boerderij Roosjeshof bij Kerkwerve. Het gezin dat daar al uren op zolder zat, familie Van den Hoek, wist zich met behulp van de boot in veiligheid te brengen. Baby Arie werd, vanwege de winterkou, in de canvastas gestopt. Een verhaal dat met name jonge be zoekers van het Watersnoodmuseum altijd weer kippenvel bezorgt. Ten slotte is er de vulpen met in scriptie J. M. Schot van Veen, die als 21- jarige verdronk in Zierikzee. De pen dook in 1989 plotseling op in een wei land in Dreischor, een tante bracht hem later naar het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. De pen staat vol gens Louwerse symbool voor alle schenkingen. En dat zijn er steeds meer, merkt Louwerse. „Zeker nu, na de herden king van 1 februari. Iedereen heeft dat op televisie gezien. In het hele land duiken mensen toch nog eens hun zolder op en komen het hier brengen. Krijn Flikweert gaf ons de brief die hij destijds kreeg van de burgemeester met daarin de foto van zijn verdron ken broertje. Met een wikkel erom en een cijfer erop. Dat mensen zulke per soonlijke dingen met ons willen de len, daar word ik heel stil van." ^Zeeland Er komt geen hotel in het natuur- en recreatieproject Waterdunen bij Breskens. Dat is geschrapt uit de huidige schetsen van recreatie ondernemer Molecaten, deelde gedeputeerde Ben de Reu gisteren mee in de Statencommissie Ruimte. Provinciale Staten maken zich zorgen over het recreatieve deel van het project. Molecaten heeft ooit aangekondigd 400 recreatie woningen, een hotel en een cam ping te willen realiseren. „Het is ij zig stil wat Molecaten betreft", zei Rinus van 't Westeinde (CDA). „Van uitstel komt toch geen af stel?" Gert-Jan Minderhoud (Partij voor Zeeland) noemde het 'schok kend' dat er nieuwe schetsen zijn en nog geen vergunningaanvraag. „Zo kan het nog wel vijf, zes jaar duren. Straks komt er helemaal niks." De Reu sprak dat tegen. Volgens hem wordt nu juist met een architect overlegd over gede tailleerde plannen, maar dus zon der hotel. De provinciale bemoei enis met het project duurt zeker een half jaar langer, tot medio 2020. Die vertraging kost wel geld, zei De Reu, maar dat is binnen het budget te vinden. Gestolen auto teruggevonden Automobilist rijdt door na botsing Leenf iets voor student op veerboot MIDDELBURG Scooterrijder gewond bij ongeluk zaterdag 19 mei 2018 Hesther Wandel bij het werk van wijlen Miep van Riessen: vijf panelen met de namen van alle slachtoffers van De Ramp. ze Er stond al een Noorse geschenk woning van na De Ramp in het Openluchtmuseum in Arnhem, nu worden bezoekers ook in de be roemde Canon gewezen op het Watersnoodmuseum. Wendy Wagenmakers Arnhem ▲Vrijwilligster Corry Slager met de vulpen met inscriptie J. M. Schot van Veen. De pen is een van de topstuk ken die een digitale plek krijgen in de Canon. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA -Siemco Louwerse, directeur Watersnoodmuseum I Het huidige kruispunt met verkeerslichten bij Nieuwdorp wordt vervangen door een ongelijkvloers knooppunt met drie viaducten: knooppunt Drie Klauwen. Vanwege werkzaamheden aan dit knooppunt is een deel van de Sloeweg (N62) dicht van vrijdag 25 mei (20.00 uur) tot maandag 28 mei 2018 (05.00 uur) Het gaat om het weggedeelte vanaf de verkeerslichten richting 's-Heerenhoek tot het viaduct Calishoeck. Het verkeer wordt geadviseerd de gele borden te volgen. Houd rekening met extra reistijd. Er gelden omleidingsroutes voor het verkeer: vanuit Terneuzen, Westerscheldetunnel en Borsele richting Goes en Bergen op Zoom (A58) vanuit Nieuwdorp, Havens 0-7000 en Middelburg (N254) richting Goes en Bergen op Zoom (A58) vanuit Terneuzen richting 's-Heerenhoek vanuit Nieuwdorp, Havens 0-7000 en Middelburg (N254) richting 's-Heerenhoek Meer informatie op: www.sloeweg.nl facebook.com/sloeweg Tractaatweg BV namens Provincie Ernst Jan Rozendaal Middelburg BRESKENS De auto die eind april in Breskens met geweld werd gestolen van een 85-jarige Terneuzenaar, is terugge vonden in het Vlaamse Wa tervliet. Na een oproep in Opsporing Verzocht is justi tie in Vlaanderen de daders inmiddels op het spoor. De bejaarde man die eind april op de boulevard in zijn auto zat, werd uit de wagen ge sleurd, viel op de grond en liep schaafwonden op. De dader stapte vervolgens in de auto en reed samen met een andere man weg. Drie dagen later werd de auto zonder nummerplaten te ruggevonden aan de Veld- straat in Watervliet bij Sint- Laureins. MIDDELBURG Bij een aanrijding op de kruising van de Torenweg en Kruisweg in Middelburg is gistermiddag een vrouw gewond geraakt. Ze zat in een auto, die van achteren werd aangereden. De be stuurder van dat voertuig reed door. Het ongeluk vond even voor twee uur plaats. De auto die doorreed is ver moedelijk een grijze wagen. De politie verzoekt getuigen zich te melden. MIDDELBURG De provincie gaat onderzoe ken of studenten die ge bruikmaken van de veerboot tussen Breskens en Vlissin- gen gratis leenfietsen kun nen pakken om op school te komen. Door een vergissing konden studenten de afge lopen jaren gratis hun fiets of scooter meenemen. Sinds de invoering van de b- tag, begin deze maand, niet meer. Dat kan ze tot 400 euro per jaar schelen. Het idee van de leenfiets komt van de PVV. Een scooterrijder is gister middag zwaargewond ge raakt bij een ongeluk op de kruising Torentrans Spin- huisweg in Middelburg. Het slachtoffer kwam in bot sing met een auto. Het on geval gebeurde rond 15.40 uur. Het slachtoffer werd met spoed afgevoerd. De Spinhuisweg werd tussen de Jacob Magnusstraat en de Baljuwlaan tijdelijk af gezet voor alle verkeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40