'Hij was een iconisch figuur' merkenóaqen Sinterklaas komt niet aan in Zeeland 3 HANSWEERT Nigel Been akker - bijnaam 'The Nidge' - was volgens zijn vrienden en broer Kevin een 'iconisch fi guur'. Niet alleen fysiek, Ni- gel was een grote vent, maar ook in zijn doen. „Hij was de smaakmaker van de groep", zegt Ferdy Stroo, één van z'n vrienden. Kevin: „Nigel was recht voor z'n raap. Had af en toe schijt aan dingen en deed alleen wat-ie leuk vond. Op z'n zes tiende scheurde hij al met 130 langs de zeedijk. Op een scooter!" Ferdy: „Een kat met negen levens. Wat hij alle maal al niet heeft over leefd..." Vanwege z'n passie kende hij veel mensen in de autotu- ning-wereld. Maar ook in z'n woonplaats was hij een be kende verschijning. Als zelf standige deed hij allerlei klussen. Kevin: „Hij heeft heel wat tuintjes onder han den genomen. Als ik door het dorp loop, haal ik ze er zó uit." haalden, deed niets het, hij kon al leen rollen en sturen", vertelt Ferdy Stroo, één van z'n vrienden. „Die motor hadden we er nog maar net in gezet. Nigel had speciaal een auto gekocht om die motor er uit te slopen." Het was zeker niet de eerste aan schaf. Z'n vrienden weten dat hij minimaal 30.000 euro in de auto had gestoken om 'm te tunen. Frank: „Hij is verder verlaagd, er zitten andere stoelen, hij heeft een rolkooi ingebouwd, er zit een bela chelijke subwoofer in..." Zoals dat bij veel jongens uit dat wereldje gaat, is zo'n auto nooit klaar. „Wat we nu hebben bereikt door elke avond tot 1.00 uur 's nacht met tel kens zeven, acht man er aan te werken, dat had Nigel heel veel maanden gekost", zegt Brian Koens. Casper Kesteloo heeft niet aan de Golf gesleuteld, maar heeft deze Die steun, dat is voor mij en de familie onbeschrijfelijk week ook bijna een fulltimebaan gehad aan de komende uitvaart. De man achter diverse auto-evene menten nam de organisatie van de stoet en de erehaag op zich. „Ik ben de tel kwijt hoeveel auto's er ko men, maar zeker is dat we op een getal van drie cijfers uitkomen. Jongens uit het hele land brengen hem straks de laatste eer. Het blijkt maar weer dat de autowereld een ontzettend hechte groep is." Kevin, zelf niet echt een autolief hebber, noemt het 'buitenaards' wat allemaal in korte tijd voor el kaar is gebokst. „Die twee vrien dengroepen, uit het dorp en van de auto's, zijn gaan samenwerken. Daarbij kwam een enorm gevoel van saamhorigheid en heel veel energie los. Die steun, dat is voor mij en de familie onbe schrijfelijk." Wie vandaag niet in de Maarten- TOT 40% KORTING* De landelijke intocht van Sinter klaas vindt dit jaar niet plaats in Zeeland. De gemeenten Sluis en Kapelle hebben een brief gehad van de NTR, waarin dat staat. Dat zegt burgemeester Marga Vermue van de gemeente Sluis. De omroep NTR riep gemeenten enkele maanden geleden op zich te melden als ze de intocht, die al tijd live op tv wordt uitgezonden, wilden organiseren. Er hadden zich op dat moment nog nauwe lijks kandidaten gemeld. Dat was ongetwijfeld mede het gevolg van de wat grimmige sfeer vorig jaar in Dokkum, toen demonstranten tegen Zwarte Piet veel aandacht naar zich toe trokken. De gemeenten Kapelle, Sluis en aanvankelijk ook Terneuzen toonden belangstelling. Terneu zen haakte na nader beraad af, maar Sluis en Kapelle bleven in de race. Sluis wees op de havens van Breskens en Cadzand en de Kaai in Sluis als mogelijke loca ties, en Kapelle gooide Wemel- dinge in de strijd. De intocht, die goed is voor veel publiciteit, gaat echter aan Zee land voorbij, heeft de NRT laten weten. Waar die dan wel wordt gehouden, heeft de organisatie nog niet bekendgemaakt. broersweg is, zal onvermijdelijk toch iets van het spectacu laire eerbetoon meekrijgen. De aanwezige autoliefheb bers hebben afgesproken om, volledig in de geest van Nigel, een paar minuten zo veel mogelijk geluid te ma ken. Z'n vrienden weten het zeker.: „Als hij er bij kon zijn, was zelfs Ni gel daar stil van ge worden." Volgens Kevin heeft Nigel al les uit zijn leven gehaald. „Misschien is het wel mooier om dertig te worden door met hart en ziel te leven voor zo'n passie dan hon derd te worden zonder ooit passie te hebben gekend." zaterdag 19 mei 2018 zou hier stil van worden Vrienden van Nigel Beenakker hebben stickers ge maakt ter na gedachtenis aan hem: zijn bijnaam in het profiel van zijn geliefde Golf. Er zijn inmid dels honder den exempla ren verkocht. FOTO MARCELLEDAVIDSE -Kevin Beenakker, broer van Nigel Meer dan 250 showroommodellen scherp geprijsd Profiteer het laatste weekend! Nog t/m 21 mei Vraag naar de voorwaarden, V Pinksterdag gesloten. Martijn de Koning Sluis Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl 2e Pinksterdag geopend van 12:00-18:00 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de T verdieping Berden interieur Nigel Beenakker foto PRIVÉCOLLECTIE FAMILIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39