c* AFT pNElJMATIC TYPE D 7/ WS Minister bevestigt: keuze voor Vlissingen niet onomkeerbaar Weekend Clingeen Yerseke in de ban van de titel Timmerschool Zeeland levert steeds meer professionals CeesLiefting is een bijtertje Eten bij trendy Hector Vrijwilligster Annie Ponsioen van het Waters noodmuseum in Ouwerkerk laat een gele zak zien zoals die tijdens de Ramp in 1953 werden gedropt. Daarin zaten opblaasbare boten. De zak is nu samen met panelen met de namen van alle slachtoffers en een vulpen van een 21-jarig slachtoffer opgenomen in de Canon van Nederland. De ophef rond de bouw van de ka zerne voor de mariniers in Vlissin gen is voor de Zeeuwse Statencom missie economie reden om ko mende donderdag een extra verga dering te beleggen. De aankondiging kwam gisteren nadat een dag eerder de druk op de Tweede Kamer om het verhuisbe- sluit te heroverwegen werd opge voerd. De commandant van de ma riniers zei dat veiligheid van zijn mannen en de nationale veiligheid gevaar lopen als mariniers vanwege de verhuizing naar Vlissingen mas saal de poort uitgaan. Kamerdebat Commissielid Willemien Treur niet (CU) riep haar collega's op om hun partijgenoten in Den Haag te wijzen op het belang van de mari nierskazerne voor Vlissingen. Ralph van Hertum (PvdA) vroeg dit met nadruk aan de Zeeuwse D66'ers. Tweede Kamerlid Salima Belhaj van regeringspartij D66 heeft immers over de kwestie een Kamerdebat aangevraagd met staatssecretaris Barbara Visser (VVD). Belhaj noemde op Twitter de verhuizing van de mariniers van Doorn naar Zeeland een 'slecht be sluit uit 2012 voor onze mariniers en onze veiligheid'. Ook Kamerle den van oppositiepartijen Groen links en de PVV hebben eerder ge pleit voor heroverweging van het besluit. Het Middelburgse WD-Kamer- lid André Bosman - fervent voor stander van de bouw van de mari nierskazerne in Vlissingen - wierp gisteren via Twitter de vraag op of taken van het Korps Mariniers niet bij de Luchtmobiele Brigade of het Korps Commando Troepen moe ten worden ondergebracht. Gisteren zei de commandant van de mariniers, brigade-generaal Jeff Mac Mootry, te vrezen voor de vei ligheid als veel ervaren mariniers vanwege de verhuizing naar Vlis singen afzwaaien. „Misschien moe- Het enige wat ik kan zeggen is dat het point of no return nog niet bereikt is ten we in het kader van het borgen van de nationale veiligheid alvast een aantal taken van het Korps voor die nationale veiligheid overheve len naar Luchtmobiel of KCT. Want veiligheid staat voor iedereen bovenaan", tweette Bosman. Minister van Defensie Ank Bijle veld (CDA) bevestigde gistermid dag op Radio 1 dat het besluit om naar Vlissingen te verhuizen nog niet onomkeerbaar is. De minister wil een onderzoek naar de redenen van mariniers om niet naar Vlissin gen te willen verhuizen afwachten. „Het is zo dat Vlissingen ook ge woon zijn proces heeft. Het enige wat ik kan zeggen is dat het point of no return nog niet bereikt is." Dinsdag wordt de petitie 'Mari nierskazerne Doorn moet blijven' aan de Vaste Kamercommissie De fensie aangeboden. De petitie werd tot nu toe door ruim 12.500 mensen ondertekend. De militaire vakbond AFMP roept sympathisanten op daarbij aanwezig te zijn. «SfS ff zaterdag 19 mei 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 20 m ZEELAND4 Spanning rond kazerne loopt op Het rumoer rond de mariniers houdt aan. Extra beraad bij de provincie Zeeland, minister Bij- leveld herhaalt dat nog niets on omkeerbaar is gebeurd, D66 vraagt om een Kamerdebat en Kamerlid Bosman suggereert taken van de mariniers over te hevelen. Theo Giele Den Haag -Ank Bijleveld, Defensie •*+-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37