Cobortaae Rapport ZB wordt aangepast Topontwerpers maken Goes Couture gewild MAIKEL HARTE 'Gedogen bord is onhoudbaar' 2 LAÜREL OF YANNY Column Van de week kwam ik in de straat twee jongens tegen in blauwe jasjes van Delta. Ze zijn bij mij niet aan de deur ge weest, maar ik denk dat hun werk er net op zat en dat bij een hoop mensen in de straat wel hadden gedaan. Ik weet niet of het succes heeft gehad. kind al: 'Aan de deur wordt niet gekocht'. Of het nu het geloof, broodroosters of het vegen van de schoorsteen was, ik werd jong ge leerd dit vriendelijk en snel af te wimpelen. Later kwam het telefo nisch colporteren meer in zwang en tegenwoordig staat er nog zel den iemand aan de deur om iets te verkopen. ik kunnen vertellen dat ik er al klant was en ook niet van plan was voorlopig naar een ander over te stappen. Als het even kan doe ik m'n boodschappen in de buurt en dat geldt ook voor m'n stroom, gas en water. Wat mij betreft mag Delta zich hier in de regio ook nog wel wat Zeeuwser profileren. Dit leken mij twee alleraardigste fris gekapte jongemannen in een vlot blauw jasje, die in zeer algemeen beschaafd Nederland de Zeeuwse stroom aan de man probeerden te brengen, maar waren ze niet van Delta geweest, dan hadden ze net zo goed van Nuon of Essent ge weest kunnen zijn. Dat zou Zeeuwser kunnen. Delta mensen in Zeeuwse kleder dracht langs de deur stuurde. Zou toch fantastisch zijn als je de voor deur opendoet er staat een stel in Bevelandse dracht voor je deur: „Hoeiemiddag, ons bin van de Delta." Daar word je toch meteen vrolijk van? En dat kan je door heel de provincie doen. Als ik nog geen klant was, zou ik het meteen wor den als er één van Delta als Axelse boer kwam vragen: „Moe jie nog een bitje stroom èhn eeh? Betaaln judder nie te vee voo je has?" Laten ze maar komen, deze laat ik zeker binnen, de koffie staat klaar. Als Delta mensen in Zeeuwse klederdracht langs de deur stuurde DESTELLING Vandaag: Wilders verdedigt zich goed Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters IK HOOR MAX Hoger beroep zaak Kasteelmoord Tom Lanoye geeft lezing in Sluis Studentbedrijf HZ in landelijke finale VLISSINGEN GroenLinks nodigt Kamerleden uit De Staat van Zeeland is een uitge breide analyse van de economische, demografische, sociale en ruimte lijke ontwikkelingen in de provin cie. Enkele maanden geleden ont stond twijfel over het wetenschap pelijke gehalte van het rapport, naar aanleiding van verkeerde cijfers over de trek van Zeeuwen van het platteland naar steden. De provin cie vroeg daarop onderzoeksbureau APE de hele rapportage nog eens te toetsen. De 'review' van APE werd gisteren besproken in de Staten, die zich opnieuw kritisch toonden. „De feitenweergave in het alge meen is correct", vatte Van der Maas het oordeel samen, „maar fei ten en meningen lopen door elkaar, het is te gekleurd, het had nooit zo gemogen." Volgens het dagelijks provinciebestuur bevat de Staat van Zeeland wél veel nuttige en bruik bare feiten en cijfers. Dat vindt ook APE, dat spreekt van een 'robuust fundament voor de beleidsvor ming'. Ook Moree wijst daarop. Met de opmerkingen van APE, die van de eigen kwaliteitscommissie van ZB Planbureau en een nog te organise- Feiten en meningen lopen door elkaar. Het had nooit zo gemogen ren peer review (toetsing door colle ga's) wordt een aangepaste versie van de Staat van Zeeland gemaakt. Eind juni moet die klaar zijn. „De gekleurde meningen worden eruit gehaald", aldus Van der Maas, „zo dat de Staat van Zeeland bruikbaar blijft als instrument voor beleid." Het evenement vindt pas in sep tember plaats, maar wie er bij wil zijn, moet vlug zijn. De kaarten vliegen de deur uit. Goes Couture is hot. Niet in de minste plaats, om dat de organisatoren steeds weer topontwerpers naar Goes weten te halen. Na Addy van den Krommenacker en Ronald Kolk is dit jaar Claes Iversen gestrikt. Hij ontwerpt on der meer voor koningin Maxima. „We zijn er best een tijd mee bezig geweest om hem naar Goes te ha len", zegt Tom de Koning van Goes Marketing. Het hebben van grote namen uit de modewereld is vol gens hem belangrijk, omdat het grote marketingwaarde heeft. De twee vorige edities van Goes Couture trokken de aandacht van landelijke media. Heel belangrijk, vindt De Koning, die Goes maar wat graag presenteert als dé mode- stad van Zuidwest Nederland. „Nergens anders in de nabije om geving vind je zoveel merken bij el kaar als hier." Wie er bij wil zijn als Claes Iver sen op vrijdag 28 september zijn najaarscollectie presenteert, kan tickets bestellen via www.goesis- goes.nl/goescouture. MIDDELBURG Het is niet uit te leggen, vindt Statenlid Anton Ge luk (CDA), dat landschapscamping Kruytenburg in Poortvliet na acht tien jaar een prachtig welkomst bord moet weghalen, omdat het te groot is. „Kijken we nu naar de kwaliteit van dergelijke uitingen of blijven alleen de vierkante meters gelden?" Gedogen is juridisch niet houdbaar, antwoordde gedepu teerde Carla Schönkecht. Zelfs vol gens de nieuwe, soepelere regels is het bord te groot. 3 dagen nabij Giethoorn incl. diner en rondvaart zaterdag 19 mei 2018 Mijn moeder leerde het me als Bij deze jongens van Delta had Ik zou het wel wat vinden als Reageer op pzc.nl Gisteren: De mariniers mogen van mij wel wegblijven 1181 reacties BRUGGE Ook het Openbaar Minis terie in Brugge gaat in hoger beroep tegen de straffen voor de vier ver oordeelden in de zaak van de Vlaamse kasteel- moord. Eerder werd al bekend dat Evert de C. uit IJzen- dijke hoger beroep aan spant tegen de 27 jaar gevangenisstraf die hem enkele weken geleden werd opgelegd. De C. blijft ontkennen dat hij iets te maken heeft met de Kasteelmoord. SLUIS De Belgische schrijver Tom Lanoye komt woensdag 23 mei naar Sluis. Om 20.00 uur geeft hij in het Belfort een lezing over zijn werk. Lanoye (1958) is roman schrijver, dichter, colum nist en theaterschrijver. 'Een slagerszoon met een brilletje' was in 1986 zijn prozadebuut. Hij won drie keer de Gouden Uil Publieksprijs, in 2013 ont ving hij de Constantijn Huygensprijs voor zijn to tale oeuvre. VLISSINGEN Zeven studenten van de HZ in Vlissingen hebben gisteren een finaleplaats bemachtigd in de natio nale finale van de wed strijd 'student company van het jaar'. De studenten hebben de 'EasyZip' ontwikkeld, waarmee vrouwen een rits achterop een jurk makkelijk kunnen sluiten. De finale van de wed strijd voor studentbedrij- ven vindt plaats op 11 juni in Utrecht. De Vlissingse Groen- Links-fractie heeft, toen zij de bijeenkomst van de Kamercommissie Defensie bezocht, par tijgenoten in de Tweede Kamer uitgenodigd naar Vlissingen te komen. De raadsleden willen Haagse partijgenoten de stad én het terrein van de toekomstige ma rinierskazerne tonen. ZB Planbureau gaat het rapport Staat van Zeeland aanpassen. Uiterlijk eind juni wordt een ge wijzigde, minder gekleurde ver sie op de website gepubliceerd. Dat zei gedeputeerde Harry van der Maas gisteren in de Staten commissie economie. Directeur Perry Moree van ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland be vestigt dat. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Harry van der Maas, gedeputeerde Rob Paardekam Goes Hajé Hotel Joure 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet l x 2-gangendiner t.w.v. 27,50 p.p. l x rondvaart van 1 uur in Giethoorn Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip: bezoek één van de elf steden hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2