Sparta heeft alle vertrouwen, maar Emmen is niet bang SnowWorld 29 op EK in Engeland Bekijk alle uitjes op pzc.nl/voorjaarsuitjes Chelsea onder 23. „Akkoord, het beeld is dat vroege vertrekkers zelden een suc cesverhaal worden in het buiten land. Maar ik denk toch dat je het per individu moet blijven bekijken of het zinvol is om te gaan. Bij Re- dan (ex-Ajax, red.) zie ik voorlopig de positieve kant. Die ziet van dichtbij hoeveel 'vuile meters' spitsen in de Premier League ook maken zónder bal. Hij is dit EK een voorbeeldcaptain." „Oefenen we na elke training op. En we zetten er ook druk op. Als je mist moet je sprinten. Er is een boek geschreven over penalty's, zaken daaruit vertalen we in sheets. Houd je aan de keuze die je maakt ORANJEONDER 17 Uitslagen voor een hoek. Pak je rust voordat je trapt. Ze nemen pingels echt goed dit EK." „Ik verwacht een close call. We hebben dit jaar twee keer met 2-0 van Italië gewonnen. Nee, ik weet nog niet of ik Ronald Koeman weer betrek bij de voorbereiding, zoals in aanloop naar dit toernooi. Ronald kwam een avond vertellen over zijn eigen EK-ervaring in '88. Voor de halve finale vroeg ik Dirk Kuyt een videoboodschap in te spreken. Hij haalde zijn EK van 2008 met Oranje aan. Dat zij het in de poule ook fantastisch deden, maar daarna tegen Rusland roem loos sneuvelden. Laat jullie zoiets niet gebeuren, was zijn bood schap. En het is ook niet gebeurd." Het wordt voor Dick Advocaat zijn laatste wedstrijd als trainer in Nederland, morgenmiddag, de finalewedstrijd Sparta - FC Emmen in de play-offs. Al weet je het bij de Hagenaar natuurlijk nooit helemaal zeker. Vaststaat dat de Rotterdammers tegen de eerstedivisionist, die eerder NEC uitschakelde, stevig aan de bak moeten. Probleem De eerdere 0-0 in stadion De Oude Meerdijk is in die zin niet heel geruststellend voor de Spangenaren. Eén doelpunt te gen en de zo moeizaam scorende Spartanen hebben een probleem. „Hoezo?", countert Advocaat. „Dan scoren wij er gewoon twee. Ik vind de 0-0 echt geen slechte uitgangspositie voor ons. In Eu ropees verband is uit 0-0 spelen gewoon een prima resultaat. Met de steun van onze fantastische supporters moeten we het thuis af kunnen maken. Als ons dat niet lukt, zijn we de eredivisie gewoon niet waard." Het toeval wil dat zijn vak- en naamgenoot uit Emmen, Dick Lukkien, de remise net zo koes tert. „Het is voor ons een resul taat waar we wat mee kunnen in de return", zegt de coach uit Winschoten. „We hebben de nul gehouden in eigen huis en weten dat we met één doelpunt een aar dige stap kunnen zetten. Dat biedt perspectief voor ons." Nienhuis Het lot van Sparta ligt morgen middag ook in handen van Leo- nard Nienhuis, de derde keeper die vanwege de absentie van zijn gekwelde vakgenoten Roy Kort- smit en Jannik Huth plots het doel verdedigt van Sparta. „Ik voel vertrouwen", zegt hij. De Groninger staat, net als afge lopen donderdag in stadion De Oude Meerdijk, onder de lat. Hij mag zich in de etalage zetten. Iets waar hij afgelopen donderdag in Emmen prima in slaagde. „Ik was steady, ja", zegt de doelman. „En dat is fijn. Je wilt er staan op de mo menten dat je er moet staan." Een paar dagen eerder was hij wat minder stabiel. Tegen FC Dor drecht leidde hij met een blunder Die 0-0 is voor Emmen een resultaat waar we iets mee kunnen. Het biedt perspectief de 0-2 in van de Schapenkoppen. „Ik ben daar niet van in de war ge raakt", is Nienhuis koeltjes. „Ik weet van mezelf wat ik kan. En dat zal ik tegen FC Emmen weer laten zien. Kwalitatief zijn we beter. Dat moeten we uitstralen op Het Kas teel. En het is te hopen dat onze supporters dan weer net zo massaal achter de ploeg gaan staan." Promotie-degradatie Europees voetbal Meer dan alleen sneeuw zaterdag 19 mei 2018 PC Wat opvalt: penaltyseries zijn geen enkel probleem. Pouleduels Nederland - Duitsland 3-0 Nederland - Spanje 2-0 Nederland - Servië 2-0 Kwartfinale Nederland - Ierland 1-1, NL wint na penalty's 5-4 Halve finale Nederland - Engeland 0-0, NL wint na penalty's 6-5 Finale, morgen 19.15 uur: Nederland - Italië (Te zien op Youtube-kanaal van UEFA) En nu als favoriet in de finale? Bij Sparta gaat iedereen er vanuit dat het goed komt in de play-offs. Na de 0-0 in Emmen wil de ploeg morgen in eigen huis het eredivisie schap veilig stellen. Dennis van Bergen Rotterdam —Dick Lukkien, coach Emmen PLAY-OFFS FINALES FC Emmen - Sparta 0 - O Almere City - De Graafschap 1 -1 Morgen, returns 14.30 uur Sparta - FC Emmen 16.45 uur Graafschap - Almere City Eerste duel Vitesse - FC Utrecht 3 - 2 Vandaag, return 20.45 uur FC Utrecht - Vitesse Dolle vreugde bij Oranje onder 17 na het bereiken van de finale op het EK in Engeland. Van links naar rechts: Mohammed Ihattaren, Liam van Gelderen (3), Ryan Gravenberch (12), Jurriën Timber (15), zijn tweelingbroer Quinten Timber en Wouter Burger (8). fotogetty images Brede pistes, professionele skiliften en altijd krakend verse sneeuw, daarvoor moetje bij SnowWorld zijn! 365 dagen per jaar wintersportplezier in Nederland! Een heerlijk dagje sneeuwplezier beleef je bij SnowWorld Zoetermeer en SnowWorld Landgraaf, in 2017 en 2018 verkozen tot beste skihal! Bij SnowWorld Zoetermeer vind je Europa's steilste indoorpiste van 300 meter en SnowWorld Landgraaf beschikt over de langste indoorpiste van de Benelux. Skipas voor 2 uur: van 35t-VOOr 20t- Ga naarpzc.nl/snowworld Geldig t/m 28 september 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29