O Hl 24 M ANGELA KIJKT TV Hij is 'een veertiger die de zesjarige in zichzelf mag loslaten op vreemden.' Cabaretier Ronald Goedemondt, van wie VARA/BNN vanavond de show Geen sprake van uitzendt, over vaderschap, vingerverf en uitgestelde volwassenheid. INTERVIEW RONALD GOEDEMONDT Glennisin hitshow VS Om met een fijn gevoel het weekend in te gaan: de affaire rond het plasseksfimpje van Patricia Paay heeft dus ook iets goeds voortgebracht. Haar relatie met dochter Christina is aanzienlijk verbeterd sinds zij (moeder Patricia) zich voor het eerst in haar le ven wat kwetsbaarder toonde, zeg maar gerust tegen een depressie aan zat, nadat een kwade genius de intieme homevideo op internet had gezet. En zo werd het gelijk van Johan 'eik nadeel heb zijn voordeel' Cruijff donderdag weer moeiteloos bewezen in de eerste aflevering van de nieuwe RTL 5-show BN'ers In Therapie. Zoals er nog meer levenslessen voor het oprapen la gen. Dat het uiteindelijk een boel ellende geeft als je altijd maar krampachtig de schone schijn wilt ophouden, bijvoorbeeld. Dat boze stief moeders echt bestaan. En dat je als kind van Bekende Ouders bepaald niet te benijden bent. Het programma bood voor de liefhebber een intrigerend kijkje achter de schermen van het het huwelijk en scheiding van Patricia Paay en Adam Curry. Een inkijkje dat zonder twijfel een stuk realistischer en eerlijker was dan het suikerspinsprookje dat we jaren geleden voor geschoteld kregen in hun reallife soap Adam's Family. Maar om te zeggen dat BN'ers In Therapie een uur lang spannende en onderhoudende televisie was? Nee dus. Dat had alles te maken met de gekozen opzet. Te oordelen aan de steeds wisselende outfits, waren er lukraak quotes van Patricia en/of Christina uit verschil lende sessies achter elkaar geplakt. Aan psychi ater Esther de taak om tussendoor voor de kij ker de gaten in te vullen en de boel te verduide lijken. Daardoor wekte ze soms de indruk over paranormale gaven te beschikken, omdat ze uit drie zinnen een compleet psychologisch profiel wist te destilleren. Op andere momenten leek ze terloopse details uit het relaas van Patricia of Christina op te willen blazen tot verborgen trauma's. Dat zal niet haar bedoeling zijn ge weest, want trauma's zijn er al meer dan ge noeg in die familie. Maar ik wil maar zeggen: wat meer context was voor alle partijen geen overbodige luxe geweest. Misschien is de conclusie wel dat niet alles uit het leven zich leent voor een hapklaar pro- grammaformat van een uur. Al vrees ik dat sommige BN'ers, zodra zij zich dat ook realise ren, harder therapie nodig hebben dan ooit. Van der Boom gaat theater in Quote van de dag Een fotoshoot in hun natuurlijke omgeving en zelfs voeren, zonder hekken. Dit was de beste dag ooit! Voor menig cabaret collega is het een ui terst moeizame exer citie, maar voor Ro nald Goedemondt (42) bestaat er 'niets heerlijkers' dan het maken van een voorstelling. „Creativiteit is het grootste genot, het mooiste mysterie van het leven. Ik maak altijd geintjes met Jochem Myjer. Die vindt het schrijven van een programma de hel. Voor mij is het de hemel. Maar tegelijk, heel aards, een gewone baan. Je peest, maakt meters, terwijl buiten in de zon je vrienden feestvieren." Zijn nieuwe show ('Ik heb nog geen titel. Jij een idee?') is nagenoeg af en Ronald Goedemondt begint binnenkort met het spelen van try- outs. Kind „Ik voel me nog steeds een veertiger die de zesjarige in zich mag loslaten op vreemden." Peinzend: „Toch was ik het even kwijt. Toen mijn zoon vier jaar geleden werd geboren, moest ik hard werken om het weer aan te boren. Als volwassene heb je taken en verantwoordelijkheden met de bijbehorende zorgen. Weet je hoe kwetsbaar zo'n baby'tje is? Als je daar te lang bij stilstaat, word je gek. „Het kind in mij is er altijd, maar ik moet het voeden. Onlangs zat ik sa men met mijn kleine te klooien met vingerverf. Echt, ik was vertrokken. Lekker met m'n handen erin, ik mocht vroeger nooit zo vies worden. Je zag mijn zoon kijken: hè, wat doe jij nou?" De naam van zijn kind is slechts in Toen mijn zoon werd geboren, moest ik hard werken om het kind in mij weer aan te boren intieme kring bekend en afbeeldin gen van Goedemondt jr. (4) zoekt men tevergeefs op Instagram. „Ik scheid dat strikt. Natuurlijk wordt hij straks geconfronteerd met wat ik doe. Als mensen op straat met mij op de foto willen, fronst hij enigszins. Maar over twee jaar staat er een reusachtig vraagteken boven dat hoofd. „Ik ervaar bekendheid overigens niet als indringend en ik zeg er ter re lativering bij: er komen mensen op me af die 'Hey Javier(Guzman) kraaien. „En ach, ik voel me altijd al een beetje bekeken. Op de middelbare school in Eindhoven was ik onzeker, hoor. Hangende schoudertjes, weinig zelfvertrouwen, twijfel over mijn ui terlijk. Kinderen zijn dan net die ren. Die duiken er bovenop. „Pesten, ik heb mijn portie gehad. Je voelt je eenzaam en waardeloos. Zit gevangen in een rotwereld. Op die leeftijd heb je geen perspectief, ook al zeggen mensen honderd keer tegen je dat het later allemaal goed komt. Maar jij moet elke dag weer naar Duitse les, krijgt weer een rooie kop, een trap tegen je boekentas. Thuis, 'aan de keukentafel' kon hij - zoon van een Nederlandse vader en Italiaanse moeder - zijn verhaal kwijt. Intimiteit „Humor is zo belangrijk. Als je niet lekker in je vel steekt, dan zijn verha len aan de keukentafel dé remedie. De lach was thuis het ultieme gevoel van nabijheid, van intimiteit. Dat streef ik in het theater ook na. Ik wil iedereen aan mijn keukentafel heb ben." Het vaderschap heeft hem 'volkomen zaterdag 19 mei 2018 GO SHOW Glennis Grace doet mee aan America's Got Talent. De audi tieronde,is in middels achter de rug. Dat ver telde de zange res in de radio show van Edwin Evers op Radio 538. Of ze door is, mag nog niet worden ver klapt. Ikw America's Got Talent. De audi- herapie lpflPrPPll telde de zange- aan mijn keukentafel' TONEELTOUR Jeroen van der Boom keert vanaf oktober terug in de theaters met zijn tour Dit Ben Ik 2.0. Hoewel de zanger een drukbezet pro gramma heeft, wil hij de intimi teit van het theater niet lan ger missen. Arno Gelder Sonja Silva kwam voor 100% NL Magazine dichtbij de giraffen en zebra's in Burgers Zoo. V ■o 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24