r 149 Vooral kleine baden dupe van extra kosten Wilders krijgt zijn zin. Rechters gewraakt. Thierry Baudet Personeel klaagt over 'bruut' Ryanair Walcheren Hansweert maakt vandaag een uitvaart mee, zoals nog nooit is vertoond. De 30-jarige Nigel Beenakker kwam zondag om het leven bij een ongeval met een quad. Zijn vrienden brengen een eerbetoon aan hem met een erehaag van de glimmendste, opvallendste en snelste auto's van Zeeland. Voor de lijkauto rijdt Nigels eigen zwarte Golf R32. De kwaliteitseisen voor zwemwa ter zijn sinds 1984 nauwelijks ver anderd en 'schieten vanuit de hui dige inzichten inzake gezond heidsbescherming op een aantal punten tekort', zo schrijft het mi nisterie van Infrastructuur en Mi lieu in een nieuw voorstel. Het ka binet wil de eisen daarom aan scherpen. De kosten voor extra metingen kunnen oplopen tot wel 16.000 euro, becijfert het ministe rie. Zwemwater wordt nu niet ge controleerd op bepaalde bacteriën waar zwemmers flink ziek van kunnen worden. Zoals poepbacte riën, die oorontsteking en hevige diarree kunnen veroorzaken. „Niet iedereen doucht even goed, waar door er van alles in het zwemwater terechtkomt", zegt Henk Meijer van Sportfondsen Nederland, dat zo'n tachtig grote zwembaden in Nederland exploiteert. Als zwembadpersoneel langdu rig aan chloordampen wordt blootgesteld, kan dat op lange ter mijn slecht zijn voor de gezond heid. In de nieuwe regels die het ministerie voorstelt, moet elk zwembad vanaf 2021 - groot of klein - jaarlijks een luchtmeting uitvoeren. Nu gebeurt dat nog he lemaal niet, behalve na gezond- We krijgen minder regels, maar die worden flink strenger heidsklachten van bezoekers. „We krijgen straks wel met min der regels te maken, maar de regels die overblijven worden flink stren ger", zegt Meijer. „Bij monsters van het zwemwater wordt nu op zeven parameters gecontroleerd, dat worden er straks zestien. De Hoogspanning is terug in proces om Marokkanenvraag kosten voor het benodigde labora torium-onderzoek moeten de zwembaden zelf betalen." Veiliger Nederland telt ruim 2500 zwem baden, van grote publieke baden tot kleinere baden in hotels, bun galowparken en sportscholen. Vol gens Meijer is het Nederlandse zwemwater op dit moment veilig. Beheerders van baden moeten nu al dagelijks het chloor- en zuurge- halte van het water meten. „Door de strengere regels wordt het vanaf 2021 iets veiliger", aldus Meijer. De zwembaden zijn straks in to taal 4,1 miljoen euro per jaar meer kwijt aan extra metingen, blijkt uit berekeningen in opdracht van het ministerie. Sauna- en wellness- complexen tasten diep in de bui del: die moeten jaarlijks ruim 2100 euro extra neertellen. Voor eigena ren van zwemvijvers lopen de ex tra kosten op tot 16.000 euro. „Vooral kleine zwembaden kun nen in de problemen komen", waarschuwt Meijer. „Bijvoorbeeld bij campings. Die moeten fors meer investeren in extra monster- afnames." 'Dat mensen ondanks alles optimistisch blijven, ontroert mij zeer' Busreis Ga naar kras.nl of beioss-osssssö 16°C Nieuwsmedia Si c? ZEELAND2 Strengere controles van zwembadwater Verplichte strengere controles op poepbacteriën en gevaar lijke chloordampen in zwemba den jagen de exploitanten op extra kosten. Kleine baden drei gen hierdoor ten onder te gaan. Peter Winterman Den Haag —Henk Meijer, Sportfondsen Nederland magazine P7 P20 4 dagen v.a. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds zaterdag 19 mei 2018 Zomerse Pinksterdagen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1