Doden na 'shooting' op school Santa Fe Koerdisch meisje België toch gedood door politiekogel 5<(\ auping plaza 15 Mawda (foto) raakte donderdag dodelijk gewond tijdens een wilde achtervolging. De Belgische politie probeerde het busje met haar familie aan te houden. In de bestelbus zaten 26 volwassenen en vier kinderen, allen Koerden. Pas na een achtervolging van tachtig kilometer kon het voertuig tot stilstand worden gebracht. „Toen de agenten uitstapten, trapte de be stuurder het gaspedaal opnieuw in en probeerde hij de agenten omver te rijden. Daarom vuurden ze meerdere schoten af', zo ver klaart het Openbaar Ministerie de schoten. Op een parkeerterrein iets ver derop trof de politie het 2-jarige meisje zwaargewond aan, met een bebloed gezicht. „Er kwam nog een ambulance om haar te redden, maar het kind is vrij snel overle den." De andere inzittenden van het busje zijn aangehouden en worden verhoord. De Iraaks-Koerdische familie van het meisje leefde in het Ver enigd Koninkrijk, maar werd uit gewezen naar Duitsland. Via Bel gië probeerden ze terug te keren naar het Verenigd Koninkrijk. Het nieuws van de schietpartij zorgde gisteren voor onge regeldheden in en bij de vluchtelingen die ver blijven in Grande- Synthe, niet ver van het Franse Duinker- ken. Daar leven enkele honderden Koerden die eveneens een poging wil len ondernemen om naar Groot-Brittannië te migreren. Een zestigtal vluchtelingen blok keerde enige tijd snelweg A16. Het parket onderzoekt hoe het meisje geraakt kon worden door een politiekogel. De Belgische mi nister van justitie Jan Jambon spreekt van een 'tragische gebeur tenis met dramatische gevolgen'. De lessen waren nog maar net begonnen toen volgens ver schillende getuigen het brand alarm afging. Volgens de proce dures verlieten de leerlingen en docenten de lokalen, totdat ze plots geweerschoten hoorden. Leerling Damon Rabon vertelt aan CBS News dat een leerkracht het brandalarm activeerde om de men sen in de school op de been te krij gen. „We hadden geen bereik om de hulpdiensten te bellen, dus de leerkracht heeft het brandalarm la ten afgaan om iedereen te waar schuwen dat er een schutter op school was." De schutter zou tijdens een kunstles zijn binnengedrongen en in het rond hebben geschoten. Hij zou bewa pend zijn ge weest met een AR-15-geweer en twee andere vuurwapens. Het is de derde schietpartij op een Amerikaanse school in een week tijd. Volgens nieuwszender CNN staat de teller sinds het begin van dit jaar al op 22. Zo verloren in februari 17 mensen het leven bij een schietpartij op een school in Park- land (Florida). De schietpartijen leiden elke keer tot hevige discus sies over het Amerikaanse wapen- beleid. Critici vinden dat de wetge ving strenger moet worden, maar de regering ziet daar niets in. President Trump sprak zijn me deleven uit. 'We treuren om de le vens die verloren zijn gegaan en veroordelen deze verschrikkelijke aanval.' Gevreesd wordt dat het aantal doden nog verder oploopt. Er zijn zeker tien gewonden naar het ziekenhuis overgebracht. Onder de slachtoffers zijn zowel leerlingen als docenten. zaterdag 19 mei 2018 GO Het 2-jarige Koerdische meisje Mawda, dat donderdag stierf na een politieachtervolging bij het Belgische Bergen, is over leden door een politiekogel. Dat is gisteren gebleken uit de autopsie. Stephanie Romans Namen verstelbaarheid cadeau KOM NU NAAR AUPING PLAZA POORTVLIET Deze vestiging is op Tweede Pinksterdag geopend. *Bij aankoop van een verstelbaar bed krijg je tijdelijk een upgrade cadeau. Voorbeeld: koopje een 1-motorig bed dan maken wij er kosteloos een 2-motorig bed van. Kijk voor alle actievoorwaarden op auping.nl/actie SANTA FE HIGH SCHOOL Bij een schietpartij op een mid delbare school in het Ameri kaanse Santa Fe (Texas) zijn gis teravond zeker tien doden ge vallen. De politie heeft een ver dachte aangehouden, de 17-ja- rige Dimitrios Pagourtzis. Er zijn ook explosieven gevonden in en om de school. Ellen van Gaaien Rotterdam/Santa Fe De hulpverlening kwam snel op gang na de schietpartij, foto's reuters/ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15