Succesje voor Geert Wilders Vliegtuigbom Rilland Miniduikboot naar Bevrijdingsmuseum 2 Eén ding is z< Hansweert maal^fcndaag een uitvaart mee die het dorp nog lang zal herinneren. In de Maartenbroersweg, één van de hoofdstraten, vormt zich aan het eind van de ochtend een erehaag met de vetste, glimmendste, opvallendste en snelste auto's uit Zeeland en f omstreken. Lachen EERBETOON UITVAART NIGEL Commentaar PVV-voorman Geert Wilders boekt een juridisch succesje. Hij krijgt drie nieuwe rechters in het hoger beroep tegen zijn veroordeling om 'Minder Marokkanen'. De wrakings kamer vindt dat Wilders terecht heeft verzocht de leden van het gerechtshof te vervangen. Dit oordeel zegt weinig over de inhoudelijke argumenten van het hof om geen nader onderzoek te doen, zoals Wilders bepleit. Onder meer naar de beoorde ling van een domme uitspraak van Alexander Pechtold van D66 over Russen. De wrakingskamer verwerpt slechts de 'onbegrij pelijke' onderbouwing door het hof. Dit hoger beroep is dus terug bij af. Zo sleept deze hele zaak nu al vier jaar aan. Dat is heel slecht. Veel burgers begrijpen niet waarom het zo lang moet duren. Toch is het maar beter om nog even geduld te hebben. In dit geval misschien nog meer dan in al die andere slepende juridische trajecten. Want het is Wilders nu bij herhaling gelukt zijn rechters te wraken. Dus kan de indruk ontstaan dat hij geen eerlijke processen krijgt. Dit is zeer beschamend voor de zittende magistratuur, maar het is te corrigeren. Het gaat er nu om, in deze zaak verder elke twijfel weg te nemen over de zorgvuldigheid en over de onpartijdig heid van rechters, ook al kost dat veel tijd. Daarna zien we wel of Wilders zonder straf wegkomt met zijn gevaarlijke uitspraak. Voor een moreel oordeel over Wilders' standpunten heeft de Nederlandse bevolking gelukkig geen rechters nodig. Voor een moreel oordeel over Geert Wilders heeft Nederland gelukkig geen rechters nodig RILLAND Bij werkzaamheden voor de bouw van een nieuwe hoog spanningsmast langs de A58 bij Ril land is een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog aangetrof fen. De Britse 500-ponder wordt bedekt onder een terp van zand en 24 uur per dag bewaakt. Binnen en kele weken wordt het explosief op een andere plek tot ontploffing ge bracht. Volgens de gemeente Rei- merswaal is er geen gevaar voor omwonenden. Binnen een straal van 500 meter wonen geen men- óié^joon fersoonfy* 1 r www.joosse.nl ALMANAK Het is zo lastig om als filmma ker in te kunnen schatten wat mensen komisch vinden. Ook Florian Simons heeft er moeite mee. Hij maakte met Perry Mul der de dinsdag in Terneuzen, eenmalig vertoonde Zeeuws- Vlaamse speelfilm Sloper is de naam. De éne na de andere dode valt in de film. „Nog meer lij- ken!", roept de officier van justi tie (gespeeld door burgemeester Jan-Frans Mulder) opgewonden uit in een overleg. Gevolgd door de order: „Opruimen en ver branden!" En wat deden de be zoekers in zaal 1 van CineCity Terneuzen? Ze barstten in la chen uit. Het is tenslotte ook maar een film. sen. Wie verderop woont, hoeft geen voorzorgsmaatregelen te ne men. Netbeheerder Tennet legt een hoogspanningsstation aan bij Ril land. De bom kwam aan het licht bij bodemonderzoek voor het fun dament van één van de drie nieuwe masten bij het station. Het explosief wordt binnenkort door de Explosieven Opruimings dienst Defensie geruimd. „Diverse veiligheidsmaatregelen worden ge troffen", laat de gemeente weten. Expositie in het gemeentehuis Verzoeknummers voor beiaardier Bridgen in Nieuwerkerk THOLEN Regiotaxi Tholen naar Roosendaal De eerste auto die nog vóór de lijk- auto door de haag mag rijden? De Volkswagen Golf R32 van Nigel Beenakker, de 30-jarige Hansweer- tenaar die zondag door een nood lottig ongeval om het leven kwam toen hij in Kapelle met de quad van een vriend frontaal met een tege moetkomende auto botste. Een dag later kwamen zijn vrien den bijeen op de plek des onheils. Dat de Golf van Nigel voor zijn be grafenis rijklaar en puntgaaf zou worden gemaakt, was geen vraag, maar een gegeven. „Die auto was zijn kindje. Hij had niet anders ge wild dan dat die er bij zou zijn", zegt zijn broer Kevin. Drie jaar geleden kocht Nigel de Golf, die volgens vriend Joey Fran sen z'n lust en z'n leven was. Wat er zo bijzonder is aan een Golf-4 R32? „Heb je even?", grijnst Frank van der Meer. Achter hem, in de loods van Xander Gröning, wordt er nog volop gesleuteld aan de motor en gepoetst aan het plaatwerk. „Dit is gewoon een heel speciale auto. Niet alleen omdat dit dit type heel zeld zaam in Nederland. De techniek die erin zit, een turbo V6 3.2 liter mo tor..." Het mag een klein wonder heten dat de Golf er een dag voor de be grafenis zo strak uitziet. En dat-ie het doet. „Gister reed hij voor het eerst. Toen we 'm uit Hansweert Het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp gaat een miniduik boot uit de Tweede Wereldoorlog restaureren en tentoonstellen. De Biber staat al enige tijd in het depot. De Biber ('bever in het Duits) - ook wel dwergduikboot genoemd, behoorde tot de Duitse Klein- kampfmittel (kleine gevechtsmid delen), die aan het einde van de oorlog door de Duitsers werden in gezet, als geheim wapen. De Bibers speelden een belang rijke rol bij de Slag om de Schelde. Walcheren was in november 1944 bevrijd maar op de Westerschelde ging de strijd door. De eenper- soonsduikbootjes werden door de Duitsers ingezet om schepen van de geallieerden te torpederen. Het bootje bevatte meestal twee torpe do's of één torpedo en éen mijn. De actieradius was 200 mijl en de snel heid circa 4 mijl. Van dit type bootje zijn er nog een aantal in Nederland. Eén daar van is op oudjaarsdag 1950 opge- dregd uit de Westerschelde en staat nu in een transparante zeecontai ner naast de Oranjemolen in Vlis- singen. Het exemplaar van het Be vrijdingsmuseum is na de bevrij ding bij een handelaar in oud ijzer beland, waarna het verkocht is aan een liefhebber. zaterdag 19 mei 2018 e? JOOSSE m ACCOUNTANTS SM BELASTINGADVISEURS J JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Accountancy Bedrijfsadvies 4 Belastingadvies Belastingaangiften Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten 1 T 0118 612 774 T 0118 583 010 E mlddelburq9joosse.nl E oostkapelleOJoosse.nl Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Na de grote verbouwing van het gemeentehuis in Zierikzee mag Annie Roggeveen Tangeman uit Ouwerkerk er haar schil derijen exposeren. Ze laat zien wat ze heeft ge maakt over Schouwen- Duiveland en de zee in het bijzonder. De schilde rijen, gemaakt met verf en soms zand of steen tjes, zijn te bewonderen van 24 mei tot 6 juli tij dens openingstijden van het gemeentehuis. ZIERIKZEE Beiaarddag is dit jaar in Zierikzee niet alleen te hóren, maar ook te zien. Zodra stadsbeiaardier Janno den Engelsman vandaag boven de klok ken laat klinken, komt be neden de voorstelling De Bonte Stoet van de Bei aardier tot leven. Publiek kan tussen 11.00 en 12.00 uur bovendien ver zoeknummers indienen. De beiaardier zal die ver volgens ten gehore bren gen. NIEUWERKERK De Zierikzeese Bridge club organiseert in de zomer, van 22 mei tot en met 24 juli, op dinsdag bridgeavonden in het dorpshuis van Nieuwer kerk. Het spel begint om 19.30 uur. ledereen is welkom en iedereen maakt kans op prijzen. Meedoen kost vier euro per paar. Wie geen part ner heeft of een andere vraag heeft, kan bellen met Nel van Dam: 0111- 413028. De gemeente Tholen heeft besloten dat de Regiotaxi zonder extra bijbetaling mag rijden naar het Bravis zieken huis in Roosendaal. Door de fusie tussen de ziekenhuizen in Roosen daal en Bergen op Zoom, moeten patiën ten regelmatig voor on derzoek of behandeling naar Roosendaal. Zelfs Nigel Joeri Wisse Hansweert Luc Oggel Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 132