Hoe laat ik mijn lerares subtiel weten (lat ik haar leuk vind? Ik wil zo graag mijn kunst laten zien Joost mag weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (75) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Beste meneer, Koop het Guinnes Book of Records, kijk bij de B van 'Blauwtjes Lopen' en u vindt mijn naam als recordhouder. Een greep uit mijn blauwe verleden. Daar was de dame die mij vroeg voor een avondje uit. Ik was gevleid want gevraagd worden was me niet eerder overkomen. Toen zij zich na de film in de kroeg genoeg moed had ingedronken, vroeg ze mij een goed woordje te doen bij mijn boezem vriend op wie ze eigenlijk verliefd was. „Jij begrijpt die dingen", zei ze nog. Veel begrijpen is fnuikend voor de seks maar dat wist u waarschijnlijk al. Dan was er het meisje dat mij aan haar vader voorstelde. Hij zat juist de krant te lezen, liet de sportpagina zakken en zei: „Ik schat u op drie weken." Waarna hij verder las. De dag erna had het meisje er over nagedacht en bij nader inzien.... Nog even over de dame met wie ik een avond naar het theater zou gaan. Ik naar de kapper en mijn moeder kleedde me aan met colbert en stropdas. Het duurde even voor het meisje me herkende. Ze bleek niet te vallen op nette jon gens met vooruitzichten. Einde van een nooit begonnen verkering. En u vraagt aan mij hoe u een dame moet ver sieren? Beste man, laat me niet lachen. Groot is het leger van schrijvers, schilders, musici, dansers, acteurs. En dun is de scheidslijn tussen de kleine groep die dat van beroep is en de grote club die dat niet is. Maar die scheidslijn is er wel. En laat ik eerlijk zijn, ik ben het niet graag maar vooruit, het aantal amateurkunstenaars dat pas op hoge leeftijd die grens passeert, is zeer beperkt. Anderen dan grandma Moses en Jopie Huisman willen me niet te binnen schieten. De reacties van de tijdschriften 'interessant maar helaas' geven weinig hoop. Nu pretendeert u hele maal niet grandpa Moses te zijn, dus laten we even nuchter de mogelijkheden bekijken. U blijft inzenden naar wie er maar een drukpers heeft. Dat hebt u misschien al gedaan, daarom laat ik dit verder voor wat het is. U gaat naar een uitgeverij en geeft uw werk uit in eigen beheer. Lees: met eigen geld. Ik ken uw financiële mogelijkheden niet maar als u liggende gelden hebt is het een optie. Natuurlijk kunt u ook zelf een boekwerk maken van uw uitgevlekte muzikanten. Er zijn computer technieken (vraag me geen details) waardoor iedereen zijn eigen uitgever kan zijn. Tenslotte: hebt u al aan een tentoonstelling gedacht? In dat geval had ik graag een uitnodiging. Succes, broeder in de kunst! 41 magazine 49 VERSIEREN. Ik ben een actieve, alleenstaande man van 77. Ik zit op salsales. Mijn lerares is jonger, charmant en gescheiden, en ze lijkt mijn aanwezigheid op prijs te stellen. Op welke sub tiele manier kan ik haar laten weten dat ik haar leuk vind? Ik wil geen blauwtje lopen, want dat heeft gevolgen voor de danslessen. GEZEGEND. Ik (man van 80) ben een gezegend mens; leuke vrouw, fijne kinderen, redelijk ge zond. Dus wat zeur ik. Nou, ik maak tekeningen, die ik door een speciale techniek laat uitvlekken tot muzikanten. Tijdschriften vinden ze mooi en grappig, kunstig zelfs, maar niemand doet er iets mee. Hebt u een idee wat ik nog kan doen? ES Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 116