'VROUWEN DIE VERLIEFD WERDEN OP HUN PENVRIEND VOND IK ZIEKELIJK' naar levenslang, want - en dat is wellicht moeilijk te bevatten - ondanks zijn er barmelijke omstandigheden houdt hij van het leven." Hemelse plek „Ronnie is ervan overtuigd dat hij uitein delijk naar een hemelse plek gaat. Een plaats waar alles beter is", zegt Aart. „Die gedachte geeft niet alleen hem maar ook mij rust, want het idee dat ze hem op een vastgesteld tijdstip zullen doden, is on werkelijk." Aart wist van tevoren waar hij aan begon - Ronnie was immers een ter- doodveroordeelde - en toch wist hij het ook niet. „Ik wilde een lichtpuntje in zijn leven zijn, niet meer dan dat. Vrouwen die me destijds vertelden dat ze verliefd waren geworden op hun penvriend, vond ik een beetje ziekelijk. Tja, sorry. Ik besef nu pas hoeveel zo iemand voor je kan be tekenen. Ronnie is slim, heerlijk cynisch en hij houdt me een spiegel voor. Hij voelt als familie en dat geldt niet alleen voor mij. Mijn vrouw en dochter noemen hem niet voor niets uncle Ronnie." Naarmate het contact intenser werd, groeide het verlangen elkaar te ontmoe ten. In een paar maanden sprokkelt Aart het benodigde bedrag voor een retourtje Florida bij elkaar, waarna een rits aan formaliteiten volgt. In december 2017 ploft de langverwachte, officiële goed keuring op de deurmat. „Kijk hier!" Aart vist een van Ronnie's brieven uit de sta pel die voor hem ligt. YESSS! Thank you Lord! staat er met felroze letters. „Ronnie vertelde me later dat hij zo hard had geschreeuwd dat de bewakers eropaf waren gekomen." Op de dag van de ontmoeting gieren de zenuwen door Aarts lijf. „Wat als we elkaar niet zouden herkennen? Ik had slechts één foto van Ronnie gezien, op murderpedia.org. Wie weet was die zwaar verouderd. Of nog erger, wat als het niet zou klikken? Ik zou pas na drieënhalf uur weg kunnen." Knuffel Hij blijkt zich voor niks zorgen te hebben gemaakt. Als Ronnie met zijn medege vangenen wordt binnengeleid, herken nen ze elkaar meteen. Officieel mogen ze elkaar een knuffel of een kus geven. Het wordt het eerste, waarna ze honderduit met elkaar praten. De bewaking is die dag opvallend soepel en staat zelfs toe dat Brief Vijf getikte kantjes met ingescande foto's telt de nieuwste brief die de oceaan over gaat. 361 zaterdag 19 mei 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103