Overal zijn mensen voor 44 7 MAISON MARLOUS Citroenen €22,50, Kreeft Of wordt het kunststof? Op maat maken is geen probleem En ook leggen is een eitje Van asbak tot zitzak Je hebt overal mensen voor. Een vriendin van mij haalt dit altijd aan als wij ons verbazen over mensen en de dingen die ze doen. Of waarvan ze hou den. Er zijn mensen die den ken dat cholesterol een complot is, bedacht door de overheid. Er zijn mensen die geloven dat roken goed is te gen chemtrails (de condens- strepen die vliegtuigen in de lucht trekken, maskeren volgens hen de chemicaliën die de overheid over ons uit stort om ons in het gareel te houden). Er zijn hardcore carna valsvierders die het een goed idee vinden om te stoppen met drinken, vlak voor carnaval. En er zijn mensen die ontzettend blij worden van een beeld van een Laaf, u weet wel, dat volkje uit de Efteling, waarin de afstandsbedie ning van de televisie past. Als u zich afvraagt: wat zijn dit voor extreme voor beelden? Verzint ze die ter plekke? Ik hoorde ze alle maal voorbijkomen in de kringloopwinkel. 'Er zijn overal mensen voor' betekent dus zoveel als: je kunt iets volslagen krankzinnig of lelijk vinden, er zijn altijd mensen die er wél voor warmlopen. Neus- fluiten, chemtrails, bordjes Mensen die blij worden van een Laaf voor de afstandbedining: ze bestaan met 'home' erop, Laven, complottheorieën, slecht getimede goede voorne mens Ja, er zijn mensen voor. Er zijn ook overal kring loopwinkels voor. Al zijn die kringloopwinkels zich daar niet altijd van bewust. Ze hebben allemaal dezelfde soorten spullen in hun as sortiment. Maar de ene kringloop is de andere niet. Zo zijn er winkels die goed zijn voor zeer epische vond sten. Die bevinden zich over het algemeen in Zweden, maar ik ken er ook één of twee in Nederland. Er zijn winkels waar je geweldige keramiek kunt vinden. Sommige hebben een uit zonderlijk goed gesorteerde speelgoedafdeling en ik ken ook een kringloop waar ze echte rotzooi verkopen. Als je daar iets laat vallen en je wilt het opruimen en vergoeden, dan roept het personeel 'Joh, laat liggen die rotzooi', maar ze hebben dan wél weer een geweldige kinderkledingafdeling. Episch Ik kocht daar recentelijk een stapel kinderkleding, waaronder een romper met een Troetelbeer erop. Dat is in mijn universum episch. Die rotzooi in de rest van die kringloop raken ze ook wel kwijt. Daar zijn ook weer mensen voor. Dus als u ooit tegen Neusfluiterij De Roetentoeters aanloopt en u zich afvraagt of ze leden hebben? Dan kunt u ervan uitgaan dat dat het geval is. Er zijn namelijk WAT DOEN WE ERMEE? vrijdag 18 mei 2018 Linum €27,95, By Sorcia Je kunt ook vlonder planken gebruiken. Tegenwoordig zijn zowel tegels als vlon ders verkrijgbaar in kunststof met de uit straling van hout. Bedenk dus goed of je je terrasvloer gaat on derhouden of dat je lie ver iets onderhoudsvrij wilt. Hout is mooi, maar heeft af en toe een nieuwe laag lak of beits nodig. Balkontegels zijn vier kant en verkrijgbaar in een vaste maat. Het kan dus zijn dat je de tegels aan één kant op maat moet maken, om de rij passend te krijgen. Dat is meestal geen probleem. Je ver wijdert één of meerdere plankjes en klaar is Kees! Balkontegels leggen is eenvoudig. Zorg voor een egale, harde ondergrond. Begin in een hoek en klik ze in elkaar. Dat kan vaak maar op één ma nier. De tegels uitzoe ken is dus het meeste werk. Nu nog een tuin- set erop, wat planten in een pot zetten en een lampje ophangen. Fijne zomer! Verbazingwekkend, maar waar: voor alles is wel een liefhebber te vinden. Marlous kan het weten. Gaat u op vakantie naar de andere kant van het land? Plan dan een aantal tussenstops bij kringloop winkels in dorpen of ste den waar u langskomt. Wie weet wat voor kring loopparels u tegenkomt. Kringloopwinkels die spullen verkopen voor het goede doel rekenen over het algemeen lagere prij zen dan kringloopwinkels die een 'gewoon' winstoog merk hebben. Daarbij verdwijnt in die winkels vaak weinig of niks naar de handel, wat de kans op een goede vondst verder vergroot. Wat van ver komt, lijkt lekkerder. Maar vlak de kringloop in uw eigen woonplaats niet uit. U hoeft er niet ver voor te reizen en als u regelmatig rond openingstijd binnenstapt, zult u merken hoe vaak u tegen iets moois aanloopt. Ik vind veel schatten ge woon in de kringloopwinkel in mijn woonplaats waar ik lekker op de fiets heen kan. Het levert de vreugde van een goede vondst én lichaamsbeweging op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55