i r 4 HEILIG HUISJE Een huis dat nog moet worden 'afgewerkt': dat geldt voor veel oude panden. Bij Fleuren Rogier Polderman uit Middelburg werd dat afwerken keihard verbouwen. Ze hadden een onbewoonbaar pand gekocht. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis leur: „We wonen hier sinds 2000. Rogier en ik waren ongeveer een jaar getrouwd en woon den in Westkapelle. Rogier wilde graag een oud pand kopen. Hij houdt van de sfeer die in deze huizen hangt. Mijn ouders hadden een woonboer derij uit 1750 en dat vond hij zo mooi. Ik had nieuwbouw ook prima gevon den. Dat leek me wel makkelijk, hoefden we niet te klussen. Maar toen kwamen we dit huis tegen en was ik om. We waren begin twintig toen we dit huis kochten. En nog best naïef. Een bouwkundig rapport laten opstellen vonden we het geld niet We waren naïef. Een bouwkundig rapport? Vonden we niet nodig waard. Het huis was netjes, zag er goed uit. Natuurlijk, er waren wel wat dingetjes die we wilden veran deren, maar dat zou later wel komen. Ons werd verteld dat het een huis was om 'af te werken'. We hebben twee maanden geklust en zijn toen in het huis getrokken." Verrassing... „Rogier had het vermoeden dat er boven net zulke mooie balken zou den zitten als in de woonkamer. Ik zei nog: 'Zou je dat nou wel doen?' Ik was net in verwachting van ons eer ste kind. Zwanger zijn en verbouwen leek me niet zo'n geslaagde combina tie. Maar Rogiers nieuwsgierigheid won het toch. Hij trok wat gipsplaten weg en vond inderdaad balken. Com pleet verrotte balken. Het was één bak ellende. Er kwamen ook muren met schimmel tevoorschijn. Het was zo erg dat we het huis uit moesten, het was onbewoonbaar. Dit had niets meer met 'afwerken' te maken. We moesten verbouwen. Drie weken voor de bevalling was de verbouwing gelukkig klaar. Sappho is geboren in de kamer waar ze nu nog steeds slaapt. Ik kan niets bedenken wat we niet hebben veranderd sinds we hier wo- MIDDELBURG vrijdag 18 mei 2018 ,R2 M Ooit onbewoonbaar, Annemarie van de Vreugde 44 -Fleur Polderman Het gezin woont in de Seisstraat, in de binnenstad van Mid delburg. Het pand uit 1625 staat op een ideale locatie. Midden in het cen trum, maar toch een rustig straatje van wege het eenrich tingsverkeer. En dichtbij het groen; het Bolwerk is om de hoek. 'etn<' 'jffit.t fn o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52