Hulster streektoppers naar P10 7 INGHELOSENBERGHE OUD-LEERLINGEN Basisschool Inghelosenberghe in Sint Jansteen verhuist dinsdag van deWilhelminastraat naar de Badhuisweg. Oud-leerlingen Lisa Verwer(21),Graeme McTaggart (28) en Kathelijne Merckx (39), nu zelf kleuterjuf, blikken terug. WerkOostsluis hindert scheepvaart De geur, lichtinval en sfeer van het oude ge bouw brengen herin neringen naar boven. „Ik was geen voor beeldscholier", vertelt Graeme McTaggart, die de Inghe losenberghe in 2002 verliet. „Ik zat niet vooraan om mijn best te doen." Maar nu hij in een drukke afstudeerfase zit, denkt hij vaak terug aan zijn tijd op de basis school. „Mijn enige zorg was met wie ik ging spelen. Waar maakte ik me druk om?" Lisa Verwer, die de school ver liet in 2009, was een braaf en stil meisje. „Ik ook hoor", fluistert Ka thelijne Merckx haar toe. Zij ging in 1990 van school af en kwam elf jaar later weer terug als juf. „Dat was raar, vooral omdat er een aan tal leraren van toen hier nog werkte", vertelt ze. „Ineens moet je collega's waarbij je in de klas zat aanspreken met hun voornaam." Vulpen „Ik weet nog dat je in groep vier een vulpen moest verdienen", vertelt Graeme. „Ik was de derde laatste die hem kreeg, want ik had een lelijk handschrift. Die pen was wel een dingetje hoor." „Ja, met van die inktbolletjes!", herinnert Lisa zich. Ondanks de moderne technologieën wordt er volgens Kathelijne nog steeds veel aandacht besteed aan het handschrift. „Ik schreef zelf ook Arabisch hoor", vertelt ze. „Ik kan me nog herinneren dat mijn leraar mijn schrift oppakte toen ik eens netjes geschreven had. Hij toonde het aan de hele klas én aan de klas ernaast. Erg beschamend vond ik dat." Ook de kralenketting die je als kleuter om moest als je naar de wc ging, wordt nog steeds gebruikt. Zo kunnen we in de gaten houden of er iemand weg is en zorgen dat er geen overbevolking is op de wc „Zo kunnen we in de gaten hou den of er iemand weg is en zorgen dat er geen overbevolking is op de wc", vertelt de lerares. „Oh, is dat daarom", merkt Graeme verbaasd op. „Mysterie ontrafeld." Lisa deed zo graag handenar beid, dat de keuze tussen op school blijven of naar haar pasge boren broertje gaan kijken erg moeilijk was. „We gingen appel taart bakken en dat vond ik zó leuk. Uiteindelijk heb ik voor mijn broertje gekozen, maar in het zie kenhuis dacht ik: ik had nu taart kunnen bakken." Ze vond het heel erg om de basisschool te verlaten. „Na de musical in groep acht moest ik echt huilen. Ik vond het heel erg dat het er op zat." Graeme was juist blij dat zijn schooltijd voorbij was, maar vond het wel lastig om zijn vertrouwde stekkie te verlaten. „Je kent iedereen ook zo goed", vult Kathelijne aan. „Je neemt je zo voor om de contacten warm te houden, maar na een paar jaar stopt dat toch. Ik heb zo veel herinneringen aan dit gebouw. Als kind, lerares én moeder. Ouders die er niet meer zijn, leraren, maar ook een leerling. Ze zeggen wel dat je die herinneringen meeneemt, maar het afscheid wordt toch moeilijk..." De Pio is het samenwerkingsver band van grote plattelandsge meenten. De naam is een beetje achterhaald, want inmiddels zijn er zeventien gemeenten bij aange sloten. Zij hebben met elkaar ge meen dat ze voor dezelfde uitda gingen staan, zoals krimp, waar ze zich gezamenlijk voor inzetten. In Pto-verband brengen zij deze on der de aandacht van de landelijke en Europese politiek. De Pio viert dit jaar het tienjarig jubileum. In de Gelderse gemeente Bronck- horst werd toen de kiem gelegd voor het bundelen van de krachten en deze gemeente is nu ook gast heer van de jubileumviering op woensdag 20 juni. Delegatie Het feest wordt gevierd met bij zondere culinaire en culturele in grediënten uit de verschillende streken van het land. Namens Hulst bezoeken burgemeester Jan- Frans Mulder en wethouder Jean- Paul Hageman de jubileumviering. Om Hulst te promoten nemen zij een hele delegatie mee. Zo reist Het voordeel van de PIO ligt in het lobbywerken de kennisdeling Marleen van Domburg mee (van de drank Sliertemie), schenkt brouwer John Vermeerssen degus- tatiebiertjes, serveert Jean-Pierre van Wesemael van Saeftinghe Zilt zeegroenten en deelt 'de beste bo lusbakker' Joop van Meijel uit Clinge mini-bolussen uit. Ambras zorgt voor muziek. Vanuit Sluis gaan burgemeester Marga Vermue en de wethouders Peter Ploegaert en Jack Werkman mee. Volgens burgemeester Mulder ligt het voordeel van de Pio voor de gemeente Hulst in het lobby werk en de kennisdeling. Daarbij noemt hij met name ook het pro jectvoor internet in het buitenge bied. TERNEUZEN Rijkswaterstaat blijft bezig om de Oostsluis in Ter- neuzen in topconditie te brengen. Deze maand en in juni wordt weer aan de sluis gewerkt, waardoor die voor de scheepvaart is gestremd. De eerste werkzaamheden zijn vanafvolgende week dinsdag 06.00 uur tot zondag 27 mei 06.00 uur. De tweede ronde is van maandag 25 juni 06.00 uur tot zaterdag 30 juni 06.00 uur gepland. In mei worden de vloeddeuren aan de Westerscheldezijde van de Oostsluis aangepakt. De onder draaipunten van de sluisdeuren worden gerenoveerd. Het wegver keer ondervindt geen hinder. vrijdag 18 mei 2018 2V 'Wat een zorgen hadden we toch' Gertie de Boey Sint Jansteen -Kathelijne Merckx Basisschool Inghelosenberghe neemt zaterdag afscheid van het oude gebouw aan de Wilhel- minastraat. De school is voor ie dereen geopend van 11.00 tot 15.00 uur. De gemeente Hulst wordt op het jubileumfeest van de P10 op de kaart gezet door culturele en culinaire streektoppers. Sheila van Doorsselaer Hulst -Jan-Frans Mulder Kathelijne Merckx, Graeme MacTaggart en Lisa Verwer (vlnr), terug in de schoolbanken, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47