liggen! Boogaard en Verreijt delen eer Favorieten zijn weer van de partij 13 zv op de stadscamping. Daarom doe ik op z'n vroegst pas mijn nieuwe, zachtere schoenen aan op één ki lometer na Bolsward. Dan weet ik dat ik niet meer terug kan." Visualiseren De Leng is in de week vooraf gaand aan de uitputtingsslag al aan het visualiseren hoe de wed strijd zal verlopen. „Ik zeg regel matig tegen mezelf: Edward, je gaat daar een inzinking krijgen. Wanneer die komt en hoe lang die duurt, weet je niet. En mis schien is het er niet één, maar zijn het er drie of zeven. Maar weet ook: je komt er altijd overheen! Er is altijd een moment waarop je weer lekker in je ritme komt." Het is niet dat de Walchenaar denkt: waar ben ik aan begonnen? Hij vindt het wel „retespannend" en weet dat hij na een week van rustig aan doen - taperen - zater dag helemaal „strak aan de start" Je moet eigenlijk langzamer lopen dan je kunt. Ik ga weg op 9,5 a 10 km/u zal staan. „Ik heb er een halfjaar geleden heel bewust voor geko zen om mee te doen", vertelt De Leng aan de rand van de atletiek baan van Dynamica. „Mensen denken dat het gekkenwerk is, dat ik verslaafd ben. Maar dat is het niet; als ik geblesseerd ben, kan ik heus wel even zonder. Hardlopen is gewoon een onderdeel van mijn leven. Ik zie mijn voeten als vervoermiddel, ik ga graag hard lopend naar mijn werk of bood schappen doen. Ik zie het niet eens als sport." De Leng presteerde ooit ver dienstelijk op de 8oo en T500 me ter. Later legde hij zich toe op lan gere afstanden. Hij deed mee aan alle Kustmarathons en staat tweede in het klassement van 'Alle Uuttelööpen'. Met het ultra lopen begon hij in 2009, met de 60 van Texel. Inmiddels zijn de afstanden die hij aflegt nog veel langer. In 2013 deed hij al mee aan het wereldkampioenschap 24 uur lopen, in Steenbergen. „Ik dacht: waarom niet? Als het niet lukt, ben ik in elk geval snel weer thuis." En in 2017, toen hij een maal de smaak flink te pakken had, werd hij Nederlands kampi oen op dezelfde discipline. In De venter liep hij ruim 196 kilometer in één etmaal. Het lopen van immense afstan den vereist discipline. De Leng STEDEN kan in de eerste uren best een ge middelde snelheid van 16 km/u aanhouden. Maar wanneer je t2 uur, 24 uur of zelfs nog langer on derweg zal zijn, is dat niet ver standig. „Je moet eigenlijk lang zamer lopen dan je kunt", doceert de Walchenaar. „Ik ga weg op 9,5 a 10 km/u. Voor je gevoel is dat heel langzaam, maar je moet je krachten sparen. Afgelopen week heb ik nog drie uur door de Zak van Zuid-Beveland gelopen met Giel Joziasse en Leonie Ton, de andere twee Zeeuwen die in Friesland meedoen. Op een gege ven moment zei ik: we lopen 12,5 km/u, we gaan te hard." Eet- en drinkwedstrijd Ook bij het eten en drinken is discipline nodig. De Leng noemt de 11 Steden ultraloop dan ook een eet- en drinkwedstrijd. „Als je zo actief bezig bent, verdwijnt je honger- en dorstgevoel. Na tuurlijk heb je om de zoveel tijd Ik zeg regelmatig tegen mezelf: Edward, je gaat daar een inzinking krijgen iets nodig, maar je denkt van niet. Mijn begeleiders, die met me mee fietsen, moeten dan ook tegen me zeggen: hier heb je een bidon, je begint nu met drinken en over een paar minuten móet je hem leeg hebben. Die strengheid heb ik echt nodig. Zelf kun je name lijk niet meer zo goed nadenken." Eten en drinken doet hij van zelfsprekend rennend. Want: 'Hardlopen is beter dan wande len, stilstaan, zitten of liggen. Blijf hardlopen!' Als voedsel neemt hij onder meer gedroogd fruit, Tuc-jes („Lekker zout"), kwarkjes en bolletjes rijst mee. En op een moeilijk moment drinkt hij een colaatje. „Ik pro beer die zo laat mogelijk te ne men. Maar als ik er eentje binnen heb, kan ik ook echt weer een tijdje vooruit." Met Goesenaar Giel Joziasse, die al tweemaal de Spartathlon van 246 kilometer volbracht, en de Wissenkerkse Leonie Ton, die Nederlands recordhoudster is op de 100 kilometer, zal hij niet of nauwelijks samenlopen. „Hoog uit de eerste ro kilometer, omdat dat nu eenmaal sociaal wenselijk is." Daarna zien ze elkaar weer na de finish, met - als het goed is - ellf stempels op hun kaart en een heus Elfstedenkruisje op de borst geprikt. Annemijnn Boogaard stuurde in de eerste proef in het hippisch sport parkvan de Weelruiters in Nisse de expressief bewegende vosmerrie Huphieta naar een afgetekende overwinning (69,50). De zeven tienjarige jeugdinternational sloeg daarmee een gat van ruim vijf pro cent met Judith Jobse uit Kruinin- gen, met de vosruin Vivaldi. Annemijnn Boogaard stuurde in de eerste proef in het hippisch sportpark van de Weelruiters in Nisse de expressief bewegende vos- merrie Huphieta naar een afgete kende overwinning (69,50). De ze ventienjarige jeugdinternational sloeg daarmee een gat van ruim vijf procent met Judith Jobse uit Krui- ningen, met de vosruin Vivaldi. In de tweede proef stuurde An nemijn Boogaard de zesjarige Flo- rencio-dochter naar een score van 68,50 procent. Eenzelfde aantal als Iris Verreijt, met de veel souplesse door het lijf bewegende vosmerrie Irmatoya. Dankzij het beslissende onderdeel streek Iris Verreijt met de vijfjarige Forentio-dochter met de eer. Dicky Wieringa (eerste proef) en Roos de Pagter (tweede proef) wonnen in de klasse M. Ook de oud-winnaars Jeroen Claessens-Robin Mac Taggart, met Zeeuws-Vlaamse roots, zijn tradi tiegetrouw van de partij. De ge broeders Dennis en Martijn van Passel zijn de plaatselijke favorie ten, die voor een verrassing kunnen zorgen. De belangstelling voor het toer nooi is weer groot, terwijl er zon dag gewoon amatuervoetbal is. Ook vanavond en morgen zijn er wed strijden in Vogelwaarde. Hoewel de favoriete koppels De Gruijter-Slinger en Van Eijsden- Ruitenberg niet uit Zeeland ko men, zijn zij geen onbekenden in Vogelwaarde. Vorig jaar stonden zij bijvoorbeeld tegenover elkaar in de eindstrijd. Van Eijsden en Ruiten berg golden toen als dé favorieten, maar werden geklopt in de beslis sende derde set. Claessensen MacTaggert strandden vorig jaar in de halve finale Ook Claessens en Mac Taggart - tegenwoordig woonachtig in Bra bant, maar vaste deelnemers in Vo gelwaarde - gaven tijdens de vorige editie hun visitekaartje af. Een ver dienstelijk toernooi eindigde voor het tweetal pas in de halve finale, tegen de uiteindelijke winnaars. Zij eindigden uiteindelijk op de vierde plaats, omdat de strijd om de derde plek verloren ging. vrijdag 18 mei 2018 delen! - Edward de Leng i. r -Edward de Leng Start...Bolsward 1 Harlingen 2 Franeker 3 Dobkum 4 Leeuwarden J. 5 Bolsward 6 Sneeb 7 IJlst 8 Sloten f 9 Stavoren 1 i 10 Hindeloopen 11 Workum Finish Bolsward Annemijn Boogaard (Oude- lande) en Iris Verreijt (Aagte- kerke) verdeelden in de compe titie voor de Weelruiter Dressuur Trofee, in de in handicap verre den klasse L, de oranje erelin- ten. Lucien Roelandt Nisse De organisatie van de 22ste edi tie van het beachvoetvolleytoer- nooi op eerste pinksterdag kan tevreden zijn met het deelne mersveld. Op het sportcomplex van de voetbalvereniging Vogel waarde behoren zondag de Am sterdamse koppels Björn de Gruijter-Corjan Slinger (winnaar vorig jaar) en René van Eijsden- Barry Ruitenberg tot de favorie ten. Aector Doorns Vogelwaarde Het beachvoetvolleytoernooi in Vogelwaarde is ook dit jaar weer in trek. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41