r< Niet stilstaan! Niet zitten! Niet 12 ZE Tolhoek beperkt schade in tijdrit HVV'24 en Sluis zijn toppers de baas 0 Strijd om Zeeuwse titel barst los Edward de Leng (55) uit Koudekerke is één van de drie Zeeuwen die aan de 11 Steden ultraloop van 230 kilometer meedoen. Hij weet dat hij immens gaat afzien. 11 STEDEN ULTRALOOP 230 KILOMETER z.v, Wielrenner Antwan Tolhoek heeft tijdens de tijdrit in de Ronde van Californië (34,7 kilo meter) terrein prijs moeten geven, maar de schade beperkt gehouden. De Yersekenaar werd 64ste en zakte in het algemeen klasse ment van de vierde naar de dertiende plaats. De renner van LottoNL-Jumbo, die geen spe cialist is, gaf op de solorit naar Morgan Hill 3.48 minuten toe op Tejay van Garderen, de Amerikaan die de dagzege pakte en de nieuwe leider is in het algemeen klassement. Tolhoek was nog wel de beste Nederlander. Dat is hij ook in het klassement. Hij staat, met nog twee etappes voor de boeg, op 3.26 minuten van klassementsleider Van Garderen. HW'24 verraste gisteravond in het inhaalduel in de tweede klasse E van het zondagvoetbal met Victoria'03 met een ruime overwinning. De ploeg van trainer Pieter Ongena won na een 1-2-ruststand met 1-5. Jasper Sponselee scoorde twee keer en bepaalde de ruststand op 1-2. Joost Boogaert, Jozue Weever en Sinan Coban breidden de voorsprong na de pauze verder uit. Zondag-vijfdeklasser Sluis had gisteravond weinig moeite met nummer twee NVS. Mare Missiaen, Jens Pyfferoen en Bob Hubregtse zorgden voor de 3-0-rust- en eindstand. Dordrecht In Oost-Souburg gaat vandaag het Persoonlijk Kampioenschap van Zeeland van start. Er hebben zich reeds twintig schakers ingeschre ven voor het evenement en zij strijden tot en met komende maandag om de Zeeuwse titel. Op de voorlopige deelnemerslijst staat een aantal bekende namen uit de Zeeuwse dam- wereld. Zo zijn Joey Grochal en Hans Groffen allebei van de partij in Oost-Souburg. De wedstrijden, in het clubgebouw van Schaakklub Souburg, beginnen vanavond om 19.30 uur. Zaterdag en zondag worden de eer ste wedstrijden om 13.00 uur gespeeld en maandag is de start om 9.30 uur. De nummers één tot en met drie winnen een geldprijs. Voetvolley zichzelf niet toegeven aan de verleiding om halt te houden. „Ik heb erop getraind om tus sendoor niet te slapen en dat ga ik dus ook écht niet doen." Met een schoenenwissel houdt de 55-jarige Koudekerke naar wel rekening - daarvoor moet hij natuurlijk even stoppen. De start is in Bolsward en na een eer ste lus van zo'n 130 kilo meter komen de deelne mers ook weer in die stad terug. En daar be- Aw ginnen ze aan een laat- ste lus van 100 kilo meter. De Leng: „Het is dan heel gevaarlijk om die wissel vóór of juist in Bolsward te doen. Want dan zou ik wel eens kunnen gaan denken: het is wel mooi geweest, ik ga lek- ker naar mijn caravan 'Hardlopen is beter dan wande len, stilstaan, zitten of liggen. Blijf hardlopen!' Edward de Leng zal dit mantra komend weekeinde reciteren tijdens de 11 Steden ultraloop. Hoe moe hij ook wordt tijdens de Friese wedstrijd van 230 kilometer, hoeveel pijn hij ook lijdt en hoe emotioneel hij ook raakt, hij mag van Terugkeer vrijdag 18 mei 2018 WIELRENNEN VOETBAL Joey Grochal is van de partij tijdens de strijd om de Zeeuwse titel, foto lex de meester SCHAKEN FC Dordrecht trekt deze zomer weer naar Zee land. Op 26 juni speelt de ploeg van trainer Gérard de Nooijer en ver dediger Julius Bliek een oefen duel tegen RCS, 7 juli is het Schouws elftal de tegen stander. Niet wan De derde wedstrijd in het kader van de Zo- meravondwielercompetitie, afgelopen woensdag in De Poel bij Goes, leverde een aantrekkelijk spektakel op onder frisse weers omstandigheden. Vanuit de start reed het trio Lars Oreel, Tim van Dijke en Eloy Raas meteen weg en ze hielden er een hoog tempo op na. Zo hoog zelfs dat de rest van het deelnemers veld op een ronde achterstand werd gereden. Uiteindelijk moest een spurt tussen de drie de beslissing brengen en bleek Oreel de snelste, voor Van Dijke en Raas. In de B-categorie ging de overwinning naar Adri-Jo van den Dries, die Peter Tol en Casper Vos voor wist te blijven. In Vogelwaarde gaat vanavond het 22ste beachvoet- volleytoernooi van start. Tot en met zondag staan er meerdere wed strijden op het programma. Zon dag wordt er in de prestatieve klasse gespeeld. Björn de Gruijter en Corjan Slinger verdedigen dan hun titel. Roeland van Vliet Koudekerke Bij Terneuzense Boys keren ko mende zomer twee oudgedien den terug. Aanval Ier Miroslav Peric komt na een aan tal jaren in België over van FC Meetjesland. Doelamn Sander Pij- pelink keert terug van Hoek 2. Edward de Leng wil 230 kilometer lang de verleiding weerstaan om halt te houden. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40