WIM HOFMAN Dieren nterior WARMTE BUITENHOUDEN? 11 Woontrend Zeeland Toen we onlangs in West-Austra lië waren, werden een paar sur fers door haaien gebeten. Er ont stond ophef, waarbij de overheid een en ander verweten werd. De haaien be nadeelden het toerisme en daarom moest er iets aan gedaan worden. In Australië zijn er nogal wat dieren die lastig zijn voor de mens. Er sprin gen heel wat grote kangoeroes rond en omdat de boeren miljoenen bomen hebben omgehakt om ruimte te maken voor akkers waarop graan geteeld moest worden, hoppen ze bij voorkeur over die velden. Dit tot ergernis van de boeren, die ze graag doodschieten. Maar kangoeroes schuwen ook de openbare weg niet, en dus worden ze, ondanks waarschuwingsborden, nogal eens aangereden. Veel auto's hebben daar dan ook ter bescherming een spe ciale beugel aan de voorkant. De meeste last hadden wij echter van insecten. Vooral 's avonds kwamen er mugjes op ons af die venijnig kon den steken. Hier en daar heb je ook buitengewoon veel vliegen. Ze willen in je ogen kruipen en in je mondhoe ken, maar gelukkig bestaan er vliegen- netjes die je over je hoofd en gezicht kunt doen. Het ziet er niet uit, maar zo'n netje werkt wel, al is het lastig bij het eten of drinken. Op een bepaald ogenblik kropen er nogal wat grote zwarte mieren mijn broekspijp in. Ze beten flink. Het was moeilijk ze door de stof van de broek heen, dood te knijpen. Ze bleven vol houden. Ik trouwens ook. Er zitten ook vogels natuurlijk. In de vroege ochtend werden we gewekt door de harde en rare geluiden die de eksters maakten. We zagen ook nogal wat ibissen, in het park bijvoorbeeld en op het voetbalveld bij de school. Groot waren de emoes die we zagen op een zoutmeer. Deze vogels worden wel anderhalve meter hoog. Ze leggen groene eieren. Het mannetje zorgt er voor dat de eieren uitkomen en de emoetjes kunnen opgroeien. Vroeger dacht men dat ze schadelijk waren en dus werd er op ze gejaagd. Nu blijkt dat het wel meevalt en worden ze meer met rust gelaten. Hiernaast een poging om een emoe- kop te tekenen. Ik vind dat zijn oog wat al te menselijk is uitgevallen. Het oog moet eigenlijk rood zijn. Maar goed, zo heeft u een idee. Ramen zorgen voor Lichtinval en een mooi uitzicht, maar in de zomer kan het hierdoor binnen erg warm worden. Gelukkig zijn er verschillende oplossingen om uw woning toch koel te houden. Het kiezen van de juiste zonwering is niet gemakkelijk. Woontrend Zeeland helpt hierbij. Lees meer op www.woontrend.nl/zonwering. Tweede Pinksteren geopend: 12.00-17.00 uur Kom langs en ontdek de collecties van onder andere Kinnasand, Luxaflex, Verosol, Pode, Pols Potten, Leolux, Auping en Gelderland. Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 01 18 55 55 60 vrijdag 18 mei 2018 WA De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39