Celstraf en tbs voor doden medebewoner ftl 9 PZC ONLINE #Wildersde verdediging hanteert de kleutertechniek 'maar hij deed het ook' Praatdathetvan jezelf goed? MIDDELBURG De32-jarige Mid delburgse L.G., die op 28 oktober vorig jaar in Middelburg in een complex voor beschermd wonen van Emergis een medebewoner doodstak, is gisteren veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tbs met dwangverpleging. Er was vier jaar cel plus tbs met dwangverpleging geëist. Volgens de officier van justitie was er in dit geval geen sprake van moord, maar doodslag. Immers; aan het verplichte 'voorbedachte raad' - zoals het goed kunnen na denken - worden hoge eisen ge steld. Gezien de psychische toe stand waarin de onder invloed van drank verkerende vrouw op dat moment verkeerde, kon niet worden voldaan aan die voor waarde. Dus vrijspraak voor de 'voorbedachte raad', en daarmee dus ook vrijspraak voor moord. De steekpartij, waarbij het slachtoffer Y. el Kourachi om het leven kwam, vond plaats in het Emergis-complex. Daar wonen 22 mensen met psychiatrische aan doeningen van diverse aard. Ze krijgen 24 uurs-begeleiding. Alarmcentrale Op de bewuste avond kondigde de vrouw vooraf haar daad aan door 112 te bellen en de medewer ker van de alarmcentrale te vertel len dat ze de man, met wie ze een Vrijspraak voor de voorbedachte raad, en daarmee dus ook vrijspraak voor moord seksuele relatie had, ging ver moorden. De alarmcentrale belde vervolgens met Emergis, die op haar beurt de begeleider belde die aanwezig was in het Hof van Sint Pieter. Toen deze samen met een collega de bewuste kamer bin nenstapte, was het al te laat. Tij dens de behandeling van de zaak zei de vrouw zich weinig van die dag te kunnen herinneren. Aen op land. vuld met zand, waarin helmgras is geplant. Als de plantjes aanslaan - en daar ziet het naar uit - is er bin nen enkele jaren sprake van een hotel dat opgaat in de zeewering. Het waterschap eiste dat er keer- wanden werden aangelegd, waar tegen zandsuppleties uitgevoerd konden worden. We hebben het wel over een zeewering." Houten vlonders, helmgras, pre fab beton. De ronde lijnen bij de balkons zijn geschikt om storm winden op te vangen en te gelei den. Van binnenuit zijn de verge zichten op zowel land als zee on begrensd. Zonnecollectoren zijn geïntegreerd in de zuidgevel en de terrasoverkappingen. In het hart van het gebouw staan warmtebuf fers die door warmtepompen wor den gevoed. Lokerse: „De luifels weren de hoogstaande zomerzon terwijl de lage winterzon de bin nenruimtes wel kan verwarmen. Samen met de grote massa van het gebouw is het resultaat: koel in de zomer, warm in de winter." moest er iets nieuws worden be dacht. Ik kwam op het idee om een duin te maken, waarin het hotel zou worden opgenomen. In de vorm van een piramide, zodat je diepe balkons kon creëren met heel veel privacy. Alsof je in je ei gen duinpan woont." Hij kijkt over de rand, het bal kon van de onderburen is inder daad aan het zicht onttrokken. Daarmee heeft hij één van de be langrijkste karakteristieken van het gebouw te pakken: „De helling Waar mogelijk zorg ik dat gebouwen in het landschap worden ingepast van 45 graden was de maximale schuinte waarop het duinzand bleef liggen. De stroken tussen de verdiepingen zijn namelijk opge- GreenHuus INVESTEREN IN EEN NIEUW RECREATIECONCEPT vrijdag 18 mei 2018 DE WERELD VAN TOPICS Als abonnee van de PZC bent u natuurlijk steeds op de hoogte van het nieuws uit uw dorp of stad, Neder land en de rest van de we reld. Maar u kunt ook elke dag gratis tientallen verha len uit onze zusterkranten lezen. Over kunst, econo mie en (inter)nationale poli tiek; achtergrondverhalen, analyses, meningen en co lumns. Al het beste uit het AD, de Volkskrant, Trouw, het Parool, De Morgen en van onze regionale col lega's. Als abonnee van de PZC kunt u altijd gratis in loggen op onze website, of direct bij onze verhalen- dienst op topics.nl. TWITTER Mos Meijler @mosjemeijler Geert Wilders stond giste ren terecht voor alweer zijn derde proces, ditmaal in hoger beroep voor zijn 'minder Marokkanen'-uit- spraken. De PVV-leider wil dat zijn zaak wordt uitge steld omdat hij meer on derzoekstijd nodig heeft. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Ook baby overleden na spoedbevalling in bakkerij Hulst 2. Navier pechgevallen ook nog een aanrijding in Wes- terscheldetunnel 3. Tornado scheert rake lings langs Nederland 4. Omoda ruimt magazijn op in Zierikzee 5. Na achttien jaar ineens een brief: Dat bord moet weg Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc 1 @pzcredactie Zicht op zee... - Timko Lokerse, architect M Timko Lo kerse: „De hel ling van 45 gra den was de maximale schuinte waarop het duinzand bleef liggen." FOTO'S LEX DE MEESTER GreenHuus Kabbelaarsbank (Grevelingenmeer) 30 volledig zelfvoorzienende 4-pers. eco-lodges midden in de natuur Start verkoop: Zaterdag 19 mei (11.00- 16.00 uur) Adres: Middelplaat, Ouddorp aan Zee A A www.vakantiemakelaar.nl/greenhuus V V\ Tel. 088 - 184 55 55 vakantiemakelaar Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit. Duurzame oplossing voor de recreatiesector: autarkisch, biobased en circulair Met een mix van lowtech en bewezen hightech voorzieningen Gesitueerd in een 9 hectare groot natuurgebied aan het Grevelingenmeer Een heerlijke plek om te onthaasten met natuurlijk zwemwater 159.000,- v.o.n. exd. btw (incl. inrichting)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37