Veel klachten over interactieve tv Delta 4 Jaap Melse stapt trots op als wethouder in Veere Ifc ZONDAG 1e 2e PINKSTERDAG MEUBELSHOW tl „Tegen een vrouw die hier met tra nen in de ogen stond zei ik nog 'Veere gaat gewoon door hoor'." Jaap Melse kijkt terug op wat hij 'een gouden periode' noemt. „Als ik zie wat er de laatste jaren bereikt is, geweldig! Dat hebben we als college echt voor elkaar gekregen. Dat neemt niemand ons nog af." „Toen de opdracht voor dit on derzoek werd gegeven zei ik dat ik er blij mee was. Nu vragen mensen me natuurlijk of ik er nog steeds blij mee ben. Ja, dat ben ik. Het schept duidelijkheid hoe de gemeente moet opereren." „In 2006 hebben we advies inge wonnen van notarissen en accoun tants hoe we de hele kwestie van mijn rol bij het familiebedrijf Melse Maljaars moesten regelen om be langenverstrengeling te voorko men. We gingen er binnen het col lege vanuit dat we alles geborgd hadden. Alles wat maar kon conflic teren hebben we besproken." Het rapport van de onderzoekers van Necker van Naem oordeelde dat het niet voldoende was. Het hield hem een spiegel voor. „Als ik in de spiegel kijk zeg ik, er is te goe der trouw gehandeld. Integriteit is steeds belangrijker geworden. Het beleid had in die jaren herijkt moe ten worden." „Als uit het rapport zou blijken dat ik onkreukbaar zou zijn, had ik een groot probleem. Wij moeten als mens vergeving vragen voor onze zonden. Niemand is onkreuk baar. Je bent mens. Ik gelukkig ook. Ik ben dan wel een SGP'er, ik ben er voor iedereen. Er kwam wei eens iemand binnen die iets illegaal gebouwd had en dacht hij met een politicus van dezelfde kerk er wel mee weg zou komen. Nou dat werd een heel kort gesprek." Met de presentatie van het rap port kwam er een einde aan een moeilijke tijd. „Natuurlijk doet dat wat met je. Anders ben je een hou ten klaas. Als ik als christen niet een verbinding met boven had, dan zou ik dit werk niet hebben kunnen doen. Het geeft je houvast. In de periode van het onderzoek zei ik ook 'Heere hoe moet dit nu?' „Thuis werd het nieuws goed Natuurlijk doet dat wat met je. Anders ben je een houten klaas ontvangen. Mijn vrouw en kinde ren zeiden dat het een groot cadeau was. Als je dit werk doet, moet je het voor de volle honderd procent doen en dat heeft wel een wissel ge trokken op het privéleven. Vandaar ook dat je een plekje zoekt als de Tien Torens." Het omstreden appartement in de Tien Torens in Zoutelande. Mensen vroegen hem waarom hij dat ook niet op naam van zijn vrouw had gezet. „Ik wil dat niet. Ik hou niet van die gekunstelde con structies." Over de veronderstelde al te warme banden met de onder nemer achter de Tien Torens is Melse heel kort. „Mijn relatie met Peter Bommeljé is niet meer dan keihard zakelijk." De uitkomst van het onderzoek was al op 20 april in Domburg be kend. De tussenliggende periode liet Melse een ander bureau de zaak bekijken. „Ik wilde een second opi- nion, weten hoe een ander er te genaan keek." Over dat onderzoek wil hij niks kwijt. Wel dat hij het af gelopen weekend de knoop door hakte: stoppen. „Als ik nu in een volgende periode als wethouder een appartement zou willen kopen. Of mijn kinderen zouden hun schuur willen verbouwen. Dat zou echt niet meer kunnen. Da's toch ook typisch?" Hij pakt het portret van zijn opa Jaap Melse van de muur. Een in hoerendracht gestoken locoburge meester van Aagtekerke annex aan nemer, de grondlegger van Melse Maljaars. „Daar ben ik naar ver noemd. Dan zou ik dat op moeten geven? Nee, ik hoop op 1 juni 65 te worden. Dat is het me niet meer waard." Delta heeft interactieve televisie begin dit jaar geïntroduceerd. Woordvoerder Tim Brouwer be aamt dat het technisch gezien alles behalve vlekkeloos verloopt. „We hebben op dit moment wat kwali teitsproblemen, zoals we dat noe men, met het live tv-kijken." Er wordt hard gewerkt om de storingen te verhelpen. „Samen met onze partners waarmee we dit product hebben gelanceerd kijken we waar het probleem zit en hoe we dat kunnen oplossen", zegt Brouwer. „De afgelopen dagen hebben we al een aantal verbete ringen doorgevoerd, waardoor het beeld steeds stabieler wordt en men minder vaak last heeft van ha peringen en stilstaand beeld. Een gespecialiseerd team probeert dat nu verder te verbeteren." We hebben op dit moment wat kwaliteitsproblemen met het live tv-kijken Klanten kunnen zelf niets doen aan de storingen. „Het zit niet in hun apparatuur, zoals de ontvanger die zij van ons hebben gekregen, of de bekabeling. Wij moeten het echt aan onze kant stabieler zien te krij gen." Volgens Brouwer heeft Delta in teractieve tv niet te snel geïntrodu ceerd. „Als je iets nieuws lanceert, kunnen dit soort zaken altijd op treden. We hebben juist behoorlijk veel tijd besteed aan het testen en doortesten van dit product. Die fase is heel erg uitgebreid geweest en we hebben bewust gewacht totdat het volgens de testers goed werkte. Na de lancering in januari draaide het ook supergoed, maar de laatste tijd krijgen we meer klachten. Die moeten we gewoon oplossen." Geld gestolen bij gewapende overval Auto brandt volledig uit Mannen met drugs aangehouden VLISSINGEN Gewonde bij bedrijfsongeval vrijdag 18 mei 2018 'Ik ben niet onkreukbaar. Ik ben een mens, gelukkig' Jaap Melse op de vernieuwde boulevard op de Hoge Hill in Domburg: „Dit is toch schitterend?! Dat hebben we toch mooi voor elkaar gekregen." foto lex de meester Jaap Melse (64) legde dinsdag na twaalf jaar zijn functie als SGP/CU-wethouder van Veere neer. Ondanks een rapport dat twijfelt over zijn integriteit is hij allerminst geknakt. Guido van der Heijden Domburg -Jaap Melse Delta kampt met aanhoudende problemen met interactieve te levisie. Kijkers klagen onder meer over haperend beeld, het steeds opnieuw moeten inlog gen en geluid dat niet syn chroon loopt met het beeld. Rolf Bosboom Middelburg -Tim Brouwer, Delta AXEL In de Noordstraat in Axel is gisteren rond 16.15 uur een gewapende overval ge pleegd op een winkel. Daar bij werd de inhoud van de kassa gestolen. De dader dreigde tijdens de overval met een mes. De politie begon na de overval een onderzoek. Enige tijd later meldde de overvaller zich bij de politie. SINT-ANNALAND De brandweer van Sint-An- naland is gisterochtend rond half zeven uitgerukt voor een autobrand aan de Molendijk in Sint-Annaland. Vermoedelijk is de auto ge stolen, omdat onder meer de kentekenplaten ontbra ken. Na een korte zoektocht door een brandweerman zijn de kentekenplaten ge vonden in de sloot. De wagen is volledig uitge brand. De politie zal de zaak onderzoeken en roept ge tuigen op zich te melden als zij iets hebben gezien. KOEWACHT De politie heeft gisteren na een achtervolging twee mannen aangehouden in Koewacht. Een derde per soon was gisteravond nog voortvluchtig. Ook zijn er drugs aangetroffen. Rond 16.00 wilden agenten een verdacht voertuig laten stoppen. Na een achtervol ging stopte de wagen aan de Kievitendreef en spron gen drie personen uit het voertuig. Zij gingen er te voet vandoor. Bij de auto werd een flinke partij drugs aangetroffen. Twee ver dachten konden worden aangehouden. Bij de zoek tocht naar de derde per soon werden een helikopter en honden ingezet. Draaistoel 940,- HAMONTERWEG 143 ACHEL BELGIË www.winzo.be Tel. 0032-11640559 Bij een bedrijfsongeval in Vlissingen is gisterochtend een persoon gewond ge raakt. Het incident in een loods aan de Eerste Bin- nenhavenweg gebeurde rond 7.45 uur. Volgens de Veiligheidsregio ging het fout bij het mengen van chemische stoffen. Een medewerker is afgevoerd naar het ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32