Herdenking op het water OPEN" Jaap Melse stapt trots op als wethouder in Veere Straffen geëist tegen oplichters 85-jarige dementerende Ko 11 Steden ultraloop Op de Westerschelde zijn gisteren voor het eerst 41 opvarenden van twee Franse mijnenvegers herdacht. De Fransen kwamen om het leven toen hun schepen op Duitse mijnen liepen. De Henri Guegan en Duquesne II werden op 15 mei 1940 tussen Vlissingen en Breskens het slachtoffer van magnetische mijnen. Ter herinnering werden kransen in de Westerschelde gelegd. -■ -- !'_G -- - - Edward de Leng weet dat hij gaat afzien Doen ze dan niet binnen de gevor derde drie maanden na het vonnis, dan worden ze voor datzelfde be drag 'geplukt' en blijven ze drie maanden extra vastzitten. Ten minste, als de rechtbank de eis van de officier volgt. Volgens de officier mag er geen cent in de handen van het echtpaar achterblijven. Het alles ontken nende koppel wierp zich tussen 2013 en 2015 op als mantelzorger voor de oude, dementerende Ko. Voor zichzelf zorgen kon hij nau welijks. De vader van W. hield een oogje in het zeil bij Ko. Haar vader kwam te overlijden, waarna W. samen met haar echtgenoot voor de bood schappen voor Ko zorgde. Ze deden klusjes en verder deden ze alles wat ze zelf onder mantelzorg verston den. De woning van Ko uitmesten, koken en wassen deden ze niet, want dat konden andere hulpver leners net zo goed doen en boven dien waren ze dat niet verplicht, hield De R. de rechtbank regelma tig voor. En: alles deden ze op uit drukkelijk verzoek van Ko. Zo zorgde De R. ervoor dat hij het ver mogen van Ko kon beheren, er di verse grote uitgaven werden ge daan en geld van de ene naar de an dere rekening werd gesluisd. W. pinde elke week duizend euro voor Ko. Zij gaf het geld aan Ko, en hij gaf het bedrag weer aan haar terug om boodschappen mee te doen. En vervolgens werden er boodschappen gedaan met de pin pas. Op verzoek van Ko kwam er een testament met W. en De R. als enige erfgenamen en kregen ze een bedrag van een dikke ton geschon ken. Daarnaast waren er nog legio bankoverschrijvingen met een valse handtekening, waarmee ge shopt werd op onder meer Markt plaats. Als ze bij Ko op bezoek wa ren, zo bleek uit verklaringen van de buren, was het 'binnen en bui ten'. Toen de buit binnen was lieten ze Ko aan zijn lot over. Dankzij bu ren kwam de politie op enig mo ment de woning binnen en trof daar een sterk vervuild huis en een vervuilde en ondervoede, demen terende man aan. Niet veel later overleed Ko. Tot zover de verden kingen. De advocaten van de 'mantelzor gers' hadden een heel andere kijk op de zaak. Zij vonden dat met name de professionele hulpverle ners steken hadden laten vallen en dat volgens GGD/Emergis ieder een recht heeft op een eigen le vensstijl. Bovendien weigerde Ko alle hulp. De rechtbank doet op 29 mei uit spraak. 2e PINKSTERDAG 10-17» Intratuin Koudekerke _.E0T0 MARCELLE DAVIOSE vrijdag 18 mei 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl AND ZEELAND 4 ZEELAND 12 'Mantelzorgers' moeten cel in Het Oost-Souburgse 'mantel zorgechtpaar' dat de 85-jarige Middelburger 'Ko' jarenlang op lichtte moet een jaar de cel in, waarvan drie maanden voor waardelijk. Ook moet het stel een bedrag van 232.660 euro laten terugvloeien in de nalaten schap van 'Ko'. Dat eist de offi cier van justitie tegen de 42-ja- rige V. de R. en zijn één jaar jon gere echtgenote F. W. Ad Roos Middelburg intratuin Galgeweg 5 0118-551623 www.irtratuin.rl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29