25 Agressieve Lars Boom gestraft Volleybalster Buijs naar Italië Pepijn Lijnders weg bij NEC UITSLAGEN Michael van Gerwen heeft met grote overmacht zijn vierde titel in de Premier League Darts veroverd. De Brabander was in Londen in de finale veel te sterk voor de Engelsman Michael Smith: 11-4. In de halve finale had MVG al met Rob Cross afgerekend. De Premier League Darts 2018 draaide uit op een strijd van Michael tegen Mi chael. Maar daar houdt de vergelijking al op. David tegen Goliath was het toch vooral, de finale van de prestigieuze com petitie gisteravond in de Lon- dense 02 Arena. Want ga maar na: Michael van Gerwen (29), die zich in de halve finale met 10-6 ont deed van wereldkampioen Rob Cross, stond al 37 keer eerder in de finale van een zogeheten major- toernooi, waaronder vijf keer die van de Premier League Darts (3X winst). Michael Smith (27) uit het Noordwest-Engelse St. Helens slaagde er daarentegen nog nooit in om de eindstrijd van een van die belangrijke evenementen te bereiken. Gisteravond versloeg hij zijn leermeester Gary Anderson (ro-6) om eindelijk die stap te zet ten. Volgens de Schotse routinier, die 'Bully Boy' al jaren onder zijn vleugels heeft, denkt Smith te veel na. „Hij heeft gigantisch veel talent, maar als hij gaat nadenken tijdens een wedstrijd dan gaat het vaak mis. Zo'n knop omzetten is lastig. Hij heeft nu kinderen en dat heeft wel wat veranderd bij hem. Misschien had hij dat no dig." Van Gerwen is ook vader, maar Hij heeft gigantisch veel talent, maar als hij gaat nadenken gaat het vaak mis lijkt nooit last te hebben gehad van te veel nadenken. Hij denkt in titels. En daar grossiert hij in. Zo'n nederlaag als tegen Rob Cross in de halve finale van het WK maakt hem alleen maar extra gretig. Nie mand mag er aan twijfelen wie de beste darter is. Zijn wereldtitel is hij dan wel (even) kwijt, de num mer 1 positie op de wereldrang lijst wil hij niet meer kwijt tot hij (op z'n 40ste al?) zijn carrière be ëindigt. Missie De Vlijmenaar was op een missie gisteravond. Zowel in de halve fi nale tegen Cross als in de finale tegen Smith gooide hij in zijn eer ste worp de maximale score: 180. In beide gevallen stoomde 'de groene sloopkogel uit Vlijmen' direct door naar een 5-1 voor sprong. Smith stond op 103 ge middeld, maar Van Gerwen den derde er met een moyenne van meer dan 120 overheen. Om ver volgens maar weer door te scha kelen: 8-1. De eindzege kon hem niet meer ontgaan: 11-4, met een toch nog zeer fraai gemiddelde van 112,37. Indrukwekkend Zo maakte Mighty Mike er op in drukwekkende wijze drie-op- een-rij van voor wat betreft het winnen van de Premier League Darts. Elk jaar levert de eindzege hem weer meer op (dit keer zo'n 300.000 euro), want de dartssport blijft groeien. Barry Hearn, voorzitter van de dartsbond PDC, had gisteravond nog een nieuwtje te melden. Hij wil de Premier League Darts na succesvolle uitstapjes naar Rot terdam (sinds 2016) en Berlijn (dit jaar) - in beide gevallen 10.000 toeschouwers - nog verder over Europa uitrollen ten koste van Engelse steden. Wenen, een stad in Scandinavië en een tweede stad in Nederland staan hoog op zijn verlanglijstje. „Dat zou dan Amsterdam worden", zei hij. vrijdag 18 mei 2018 GO WIELRENNEN Lars Boom is uit de Ronde van Noorwegen gezet. De organisatie van de wielerronde strafte de Bra bantse renner van Lotto- Jumbo voor agressief gedrag tijdens de tweede etappe. Hij kreeg het aan de stok met de Belgische renner Preben van Hecke (Sport Vlaanderen). Van Hecke remde hard, waar door de achter hem fietsende Boom bijna ten val kwam. Een handgemeen volgde. VOLLEYBAL Volleybalster Anne Buijs (foto) gaat weer in Italië spelen. De 26-jarige in ternational van Oranje - dat gisteren met 3-0 won van Rusland in de Nations League - heeft een contract getekend bij Saugella Team Monza. Buijs speelde dit seizoen voor de Turkse club Nilüfer Bele- diyespor, na een avontuur in Brazilië, waar ze was blijven hangen na de Spelen in Rio. VOETBAL Trainer Pepijn Lijn ders gaat al na een half jaar weer weg bij NEC. De 35-ja- rige trainer kwam in de winter om NEC terug naar de eredi visie te leiden, maar dat mis lukte. In de play-offs om pro motie/degradatie werd de ploeg uitgeschakeld door FC Emmen dat thuis met 4-0 won en de schade in Nijmegen be perkt hield tot 4-1. TENNIS Rome Mannen, derde ronde: Nadal (Spa/1) - Shapovalov (Can) 6-4 6-1, A. Zverev (Dui/2) - Edmund (GBr) 7-5 7-6 (11), Goffin (Bel/9) - Del Potro (Arg/5) 6-2 4-5 opg., Fognini (Ita) - Gojowczyk (Dui) 6-4 6-4. Vrouwen: Kontaveit (Est) - V. Williams (VS/8) 6-2 7-6 (3), Halep (Roe/1) - Keys (VS/13) walkover, Svitolina (Oek/4) - Kasatkina (Rus) 0-6 6-3 6-2, Kerber (Dui/11) - Sakkari (Gri) 6-1 6-1, Sjarapova (Rus) - Gavrilova (Aus) 6-3 6-4. VOLLEYBAL Volleybal Vrouwen. Jekaterinenburg. Nati ons League: Nederland - Rusland 3-0 (25-22 25-20 27- 25). Stand aan kop: 1. Nederland 3-9 (9-1), 2. Servië 2-6 (6-0), 3. China 3-6 (6-3), 4. Rus land 3-6 (6-5), 5. Turkije 2-5 (6-2). WIELRENNEN Ronde van Noorwegen, 2de etappe: 1. Bo- asson Hagen (Noo) 169 km in 3.25.32,2. Sondre Enger (Noo), 3. Aranburu (Spa); 9. Roosen 0.03. Algemeen klassement: 1. Sondre Enger, 7.59.14,2. Boasson Hagen 0.02,3. Groene- wegen 0.05. Van Gerwen is niet te stoppen in 02 Arena Max van der Put Londen - Michael van Gerwen (29) Van Gerwen verdiende met zijn eindzege ruim 280.000 euro. Dat is nog afgezien van de 28.000 euro die hij opstreek door de re guliere competitie van de Pre mier League (15 ronden) te win nen. Robin van Persie (links met oranje hoedje) was met vrienden in de 02 Arena 'om Mighty Mike te steunen'. Hij zag van Gerwen (grote foto) haast machinaal de finale winnen, fotosgettyinstagram

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25