Krantenbezorgers gezocht Krantenbezorgen.nl Compacter programma moet nieuw publiek naar stadion trekken Prima verdienste Een wijk bij jou in de buurt Gratis de krant lezen Een gemiddelde wijk bezorg je in 1 tot 1,5 uur van maandag tot en met zaterdag Minimum leeftijd 15/18 jaar (afhankelijk van wijkgrootte) 24 0 Meer informatie en aanmelden: Een atletiekexperiment, zo valt de 37ste editie van de FBK Games het beste te omschrijven. Ingekort tot slechts tweeënhalf uur. r Met toestemming van at- letiekfederatie IAAF op- m geknipt tot nog slechts elf onderdelen, in plaats van de ondergrens van vijftien voor World Challenge-meetings. Een discus, kogel of speer komt er niet meer aan te pas. De nadruk ligt op lopen, sprinten en springen. Flitsend, snel en kort, met veel mu ziek en entertainment tussendoor. In de presentatie draait het alle maal om 'battles'. Dafne Schippers op de 200 meter tegen de Nigeri- aanse Blessing Okagbare, de snelste vrouw van 2018. Sifan Hassan op de 1500 tegen de Amerikaanse Jenny Simpson, bronzen medaillewinna- res in Rio. Nadine Visser op de 110 horden tegen Europees kampioene Cindy Roleder. En Churandy Mar- tina op de 200 meter tegen Euro pees kampioen Bruno Hortelano. Minder onderdelen, maar meer kwaliteit. Less is more, volgens oud- olympische kampioene Ellen van Langen, die merkt dat atletiek voor een transformatie staat. „Het hele sportklimaat verandert. Alles wordt qua beleving sneller, korter en vluchtiger en daar moét je wel in mee willen", meent de 52-ja- rige Van Langen (foto), die verantwoordelijk is voor het deelnemers veld van de FBK Ga mes. Met een compactere, W begrijpelijke opzet hoopt directeur Hans Kloosterman een nieuw publiek naar het stadion te trek ken, dat sinds 2010 steeds minder vol zit. „De mensen die 's morgens met een koelbox naar het stadion komen en aan het einde van de middag roodverbrand weer naar huis gaan, daar vul je niet meer een stadion van 15.000 mensen mee. Je moet niet zomaar meer een bak at letiek leegstorten, maar een veel completer programma bieden. At- Alles wordt qua beleving sneller, korter en vluchtiger en daar moét je wel in mee willen letiek begrijpelijker maken." De meest gehoorde klacht: er ge beurt te veel tegelijk. Kloosterman: „Vorig jaar heeft hoogspringster Mariya Lasitskene bij ons drie we reldrecordpogingen gedaan op 2.10 meter. Die heeft helemaal niemand gezien. De finales van Dafne en Churandy waren tegelijkertijd." Zoiets mag niet meer gebeuren. Zo is zelfs de Duitse topregisseur Arnd Heiken, die eerder WK's en olympische atletiekprogramma's in goede banen leidde, aangetrokken om het compactere programma van de FBK optimaal te beveiligen. Van Langen: „Ongetwijfeld komt er door het kleine programma dis cussie tussen puristen en vernieu wers, maar dat is juist wat we wil len. Als FBK een proeftuintje zijn. De IAAF juicht dit toe. President Sebastian Coe wil graag de 'presi dent of change' zijn. Wil de balans zoeken tussen de bestaande regels en wat je idealiter zou willen." Regeltjes Coe noemt de FBK Games in een brief aan de organisatie een 'kraam kamer van innovatie'. En wat Kloosterman betreft is dit pas het begin. Zo droomt hij van pure batt les met maar twee atleten tegelijk in de baan, 1 tegen 1. „Dafne tegen een wereldtopper, als de ultieme battle, als afsluitend onderdeel. Dan kom je nu nog in een wirwar van regel tjes terecht, daar moeten we snel vanaf. Die steunen de atletiek niet, maar maken de sport juist kapot." vrijdag 18 mei 2018 GO FBK wordt een 'proeftuintje' De atletieksport moét vernieu wen, meent de organisatie van de FBK Games. Dus wordt de topmeeting in Hengelo op 3 juni korter en flitsender. 'De kraam kamer van innovatie', aldus lAAF-president Sebastian Coe. Arjan Schouten Papendal TT SCHipr» - Ellen van Langen (52) M Ook vorig jaar al een 'battle' op de FBK Games: Schippers (I) tegen Okagbare. fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24