IÉ 22 In deze Giro is Chris Froome (32) vooralsnog geen schim van de man die de voorbije jaren zijn grote rondes won met een haast onaantastbaar aura. De controle heeft plaatsgemaakt voor gestuntel. WIELRENNEN GIRO DÏTALIA Kort Olde Riekerink tekent jan Olde Riekerink (55, foto) heeft een con tract voor twee jaar getekend als trainer van Heerenveen. „Het is altijd mijn wens ge weest om in de eredivisie als trainer aan de slag te gaan", zei Olde Riekerink bij zijn pre sentatie. Labyad en Ayoub: geen WK Zakaria Labyad en Yassin Ayoub zijn niet opgenomen in de selectie van Marokko voor het WK. Ze komen beiden ook niet voor op de reservelijst. Ajacied Noussair Mazraoui staat daar wel op. Hakim Ziyech, Karim El Ahmadi en Sofyan Amrabat zitten bij de eerste groep van 23. PSV biedt op Dumf ries PSV heeft bij Heerenveen een bod van vier miljoen euro neergelegd voor Denzei Dum- fries. In verband met het verwachte vertrek van Santiago Arias heeft de club het oog la ten vallen op de 22-jarige vleugelverdediger. Heerenveen wil naar verluidt zes miljoen. Contract Norel Op de parkeerplaats voor het autocircuit van Imola duiken verzopen renners zo snel mogelijk de bussen in, snakkend naar een warme douche. Chris Froome vormt een uitzondering. Hij stapt na de kletsnatte twaalfde etappe op de roller, trapt onder de luifel uit en begint daarna aan een mi nutenlange sessie vol rekoefenin- gen voor zijn kuiten, hamstrings en billen. Nog altijd zegt hij hinder te vin den van de valpartij tijdens de ver kenning van de openingstijdrit in Jeruzalem. Veel zin om te praten over zijn zwakke optreden heeft Froome niet. Zijn vaste beveiliger Fabien, een spierbundel vol tatoe ages, houdt opdringerige fans op afstand, 's Ochtends in startplaats Osimo is Froome iets spraakza mer. „Nee, ik heb de hoop op winst nog niet opgegeven. Ik be taal nog altijd de prijs voor mijn val, maar met nog zoveel zware bergetappes te gaan houd ik het vertrouwen dat ik kan verbeteren. We hebben al gezien hoe snel din gen kunnen veranderen in het klassement." Uitspraken Eigenlijk zijn het ongeveer de zin nen die de Brit al vanaf dag één oplepelt. Hij heeft die uitspraken nog geen enkele keer kracht bij kunnen zetten in de koers. De als topfavoriet gestarte Froome staat inmiddels twaalfde, op 3.20 van leider Simon Yates, en is deze Giro vooralsnog geen schim van de man die de voorbije jaren met een haast onaantastbaar aura vijf grote rondes won. Zijn vier Tourzeges en ook de inmiddels veelbespro ken Vuelta-overwinning van afge lopen september werden getekend door controle en dominantie. Sa men met zijn manschappen van Sky werd een grote ronde in een wurggreep gehouden. Die controle is Froome in deze Giro volledig kwijt, eigenlijk al voordat er ook maar een officiële kilometer was gereden. En of dat alleen aan de val in de training is te wijten, is zeer de vraag. Sinds naar buiten kwam dat hij in af wachting is van een onderzoek naar zijn urinestaal met een te hoge dosis salbutamol in de Vu- elta, voeren onrust en onzekerheid de boventoon. Sindsdien heeft hij in geen enkele wedstrijd op het podium gestaan. Veel collega's, on der wie Tom Dumoulin, hadden hem überhaupt liever niet aan de start van wedstrijden gezien, maar Froome heeft maling aan die wen sen. Onderuit Na de val in Jeruzalem schoof hij op weg naar Montevergine di Mer- cogliano opnieuw onderuit. De wegen waren weliswaar nat, maar Froome was de enige die bergop viel. In andere etappes was hij niet sterk genoeg, of verloor hij tijd omdat hij slecht gepositioneerd zit. Zo ziet de wereld in deze Giro een Froome die vergelijkbaar is met de Froome van voor zijn ver rassende doorbraak in de Vuelta van 2orr. Voor die tijd was de Brit een renner in de marge en anoni miteit, waar collega's in het pelo ton het liefst met een boogje om heen fietsten. Bang als ze waren door zijn geklungel ten val te ko men. Chris blijft de beste klassementsrenner van het peloton, maar een carrière gaat in golven, en hij zit nu in een mindere fase En hoewel Froome de jaren daarna aan zijn vreemde waggel- UITSLAGEN Luiten Ranieri stopt bij Nantes Claudio Ranieri (foto) stopt als trainer van FC Nantes. De 66-jarige Italiaan zou eigen lijk ook volgend seizoen op de bank zitten bij de nummer tien van de Ligue 1, maar in onderling overleg is besloten deze zomer al uit elkaar te gaan. Flitsen Quote van de dag 'Ik volg mijn gevoel, maar het wordt géén Italië' Vandaag vrijdag 18 mei 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Jjè - GO Froome geeft 3 Tom Beugels- dijk (foto) heeft zijn aflopende contract met ADO Den Haag met driejaar verlengd. De verdediger keerde in 2015 terug bij de club na een avontuur bij FSV Frankfurt. Basketballer Henk Norel stopt na elf jaar en 79 in terlands bij Oranje. De der tigjarige center wil zich in de laatste jaren van zijn car rière volledig focussen op zijn Spaanse club Gipuzkoa uit San Sebas- tian. Pim Bijl Imola Froome kwam hard ten val tijdens de verkenning van het parcours in Jeruzalem, fototwitter -Sky-ploegleider Nicolas Portal Een zichtbaar ploeterende Chris Froome hapt naar adem tijdens één van de vele beklim mingen in deze Giro. fotocorvos Ronde van Italië Twaalfde etappe, Osimo - Imola: 1. Sam Bennett (Ier) 214 km in 4.49.34, 2. Danny van Poppel (Ned), 3. Bonifazio (Ita), 4. Planckaert (Bel), 5. Roelandts (Bel), 6. Morkov (Den), 11. Lammertink, 24. Oomen, 27. Dumoulin, 32. Simon Yates (GBr), 37. Froome (GBr), 38. Pinot (Fra), 41. Poels. Algemeen klassement: 1. Yates 51.57.55,2. Dumoulin 0.47,3. Pinot 1.04,4. Pozzovivo (Ita) 1.18, 5. Cara- paz (Ecu) 1.56, 6. George Bennett (NZe) 2.09,12. Froome 3.20,15. Oomen 3.40, 23. Poels 6.49,38. Lammertink 35.11,48. Gesink 45.10. M Golfer Joost Luiten viel gis teren met een score van 74 slagen, drie boven par, in de tussenstand van de Belgian Knockout in Antwerpen bui ten de eerste honderd. VOETBAL Oranje heeft via een penaltyserie de finale bereikt van het EK onder 17. Zondag is Italië de tegenstander. Ajax neemt het komend seizoen in de tweede voorronde van de Champions League op tegen Sturm Graz of PAOK Salo- niki. Vitesse heeft de Deen Rasmus Thelander (26) van FC Zürich voor drie jaar vastgelegd. Max Tjaden (46) blijft bondscoach van de Nederlandse zaalvoetbalploeg. De 78-voudig international heeft zijn contract bij de KNVB met vier jaar verlengd. Gianluigi Button (40) laat nog in het midden wat het wordt na zijn vertrek bij Juventus 13de etappe 180 km Vicenza Treviso Padua Rovigo Nervesa della Battaglia Venetië

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22