20 M ANGELA KIJKT TV Hij moet eens gaan rondkijken naar schoenen met een loden zool. Misschien houden die hem met beide beentjes op de grond De nieuwe talkshow M is teleurstellend begonnen, oordelen tv-kenners over het programma van Margriet van der Linden. Niet urgent, ongemakkelijk en grillig. Maar er is hoop. Dat was nog eens een anticlimax in Lovelsln The Air woensdagavond. Presentator Robert ten Brink grab belde bij wijze van spreken al naar de zak doekjes, klaar om de tranen op te vangen zodra de ruim zestig jaar geleden naar Nieuw-Zeeland geëmigreerde Willy zijn Ne derlandse zussen en broer in de armen zou sluiten. Maar wat zegt de 83-jarige, die zich in het Engels wijselijk Bill laat noemen, op de vraag of hij zijn familie mist? „Nee. Ik ben al te lang weg. Het kan me geen bal schelen." Echt het antwoord waar je als programma maker op zit te wachten als er buiten de poort vier zenuwachtige mensen hand in hand staan, in de veronderstelling dat hun broer niets liever wil dan hen nog eens zien. Ik moest onwillekeurig terugdenken aan dat ene roemruchte fragment uit de begin tijd van die andere show van Ten Brink, AU you Need is Love. Een jongen had al zijn moed bij elkaar geschraapt om ten overstaande van een bomvolle feesttent een meisje, z'n col lega nog wel, mee uit te vragen. Maar wat was haar antwoord? „Nee, ik heb al een vriend." Niet alleen de jongen, maar ook Ten Brink kromp zichtbaar in elkaar. Want natuurlijk kan en mag een meisje zo'n uitnodiging af slaan, maar als ze dat doet omdat ze bezet is, moet je als programma zo'n jongen de verne dering besparen, toch? Vonden de makers ook en het is daarna nooit meer voorgeko men. Terug naar Nieuw-Zeeland. Ik keek nog eens goed naar Willy/Bill. En zag toen wat Robert ten Brink natuurlijk ook allang door had. Daar zat iemand zich ontzettend groot te houden. Een man die zich een stoere hou ding had aangemeten, als schild tegen het al tijd sluimerende gemis. Hij deed me ineens denken aan die strenge, autoritaire boer Jan uit het nieuwe seizoen van Boer zoekt Vrouw, die op het tweede gezicht ook helemaal niet zo'n kwaaie bleek. Dus natuurlijk kwam het goed. Toen het kwartje eenmaal viel bij Willy en hij zijn broer en zusjes in de armen sloot, waren de zakdoekjes alsnog hard nodig om alle vreug detranen te deppen. En ik moest opnieuw aan weduwnaar Jan denken. Ik hoop zo dat over een paar maanden voor hem hetzelfde geldt. Quote van de dag YouTubevs. Spotify Roelvink in Temptation Island VIPS De onwennigheid druipt er nog aan alle kanten vanaf, zal Margriet van der Linden zelf ook toe geven. M is ook pas am per een week uit de startblokken. „Het hele eerste seizoen van De We reld Draait Doorwas een ongemak kelijke bedoening", merkt media deskundige Marianne Zwagerman op. „En herinner je je het begin van Jinek nog, met die vreselijke bank? Zo'n beetje de enige talkshow die wél meteen stond was RTL Late Night, maar we weten allemaal hoe dat is afgelopen..." Toch mankeert er volgens kenners wel meer aan het gloednieuwe M dan alleen onwennigheid. Voorma lig talkshowhost Frits Barend spreekt van een 'teleurstellend be gin'. „Die redactie had na de eerste aflevering een paar knallen voor hun kop moeten krijgen. En Margriet had zelf ook moeten zeggen: hier gaan we vanavond niet mee beginnen. Dit had ook vorig jaar of volgend jaar uitgezonden kunnen worden." Wereld in brand Het langverwachte zomeralternatief voor DWDD van omroep KRO- NCRV en Zondag Met Lubach-pro- ductiehuis Human Factor TV ging van start met terugblikken op Boer Zoekt Vrouw, het Songfestival en de populaire Netflix-documentaire Wild Wild Country. „De wereld stond dat weekend in brand, dan zorg je toch meteen dat je actueel bent", vraagt Frits Barend zich hardop af. „Dit had niets van een actuele talkshow. Ook niks van een prikkeling. Ik begrijp dat niet van haar, want ze is best newsgette- rig. En juist die avond had RTL Late Night zowel Waylon als Dirk Kuijt in de uitzending. Dat waren nieuwson derwerpen. En later deze week had Jeroen Pauw het mooiste item met dat schilderij van Rembrandt. M ver dient een kans. Maar je moet wel zorgen dat het urgent is. Dus mini maal drie keer per week het nieuws bepalen." Marianne Zwagerman zou heel graag met lovende woorden willen strooien, maar: „Eerlijk, ik vind het tot nu toe nog te pijnlijk om hele maal uit te zitten. Het wordt nog erg op safe gespeeld allemaal en ik kreeg het gevoel dat zeker het begin kapot is gerepeteerd. Ook niet heel goed: eerst grapjes maken met die krullen bol van de huisband (Thijs Boontjes, red.) en het dan ineens heel serieus over de situatie in Israël gaan heb ben. Dat kan niet. Een kwestie van harde keuzes durven maken op de redactie." Ook bij Zwagerman valt het (op sociale media veelgevallen) tover woord 'urgentie' en het gebrek daar aan. „Zit je in je eerste uitzending met een opgewarmd kliekje als Arie Boomsma." Ze heeft wel vertrou wen in de gastvrouw van het nieuwe programma. „Eindelijk eens niet een lekker wijf die het van haar looks moet hebben. Margriet begon maan dag met een bezoekje aan de Ameri kaanse talkshow van Seth Meyers, waarbij ze zichzelf filmde. Gewoon in al haar lelijkheid, vol in beeld. Daar alleen word ik al heel blij van, ook al is haar programma nu nog heel slecht. Geef die vrouw een paar weken de tijd." Van der Linden heeft zeker poten tie, meent ook Frits Barend. „Ze is goed geïnformeerd, heeft zelfspot en praat uitstekend mee met de gasten. En iedereen let op je. Je bent dood- Schild Harry Slinger over André Hazes vrijdag 18 mei 2018 MUZIEK YouTube gaat met een mu- ziekstreaming- dienst, YouTube Music, de con currentie aan met onder meer Spotify. Naast een gratis ver sie komt er een abonnements versie, zonder reclames tus sen de num mers. TELEVISIE Donny Roelvink en zijn vriendin Amijé en het koppel Ruud en Rowena van het SBS 6-pro- gramma Utopia doen mee aan Temptation Is land VIPS. De serie is vanaf 7 juni te zien op het onlineplat- form Videoland. ■o 4) Gudo Tienhooven Dennis Jansen Stroef van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20