Introductie korting M Oud-directeur maakt excuses Korpscommandant Jeff Mac Mootry en het Middelburgse Tweede Kamerlid André Bosman (VVD) ontmoeten elkaar voor aanvang van het gesprek tussen de mariniers en Kamercommissie Defensie. Mac Mootry ziet de verhuizing naar Vlissingen niet zitten want hij vreest voor een leegloop van zijn korps. Bosman vindt dat de marinierskazerne er gewoon volgens afspraak moet komen „Maar die kazerne moet wel aan alle eisen voldoen. Fit for purpose, zoals dat heet." Napalmmeisje Kim is daadkrachtige vrouw geworden »pu Dalhuisen biedt zelfs zijn excu ses aan voor de kritiek die hij ten tijde van de deal, begin 2016, uitte aan het adres van toenmalig PvdA-voorman Diederik Samsom, medebedenker van het vluchtelingenplan. Daarbij zou Turkije in ruil voor geld vluchte lingen opvangen die anders de Europese Unie zouden binnen komen. 'Moreel failliet' Dalhuisen noemde de met Tur kije getroffen regeling destijds 'illegaal' en 'politiek uitgekookt'. Hij verweet Samsom een 'moreel failliet'. Dalhuisen nu: „Ik zat er naast, het was fout die woorden te gebruiken. Ik heb er spijt van en bied Samsom daarvoor mijn excuses aan." Volgens Dalhuisen staat de kri tiek van Amnesty op de Turkij edeal voor iets groters. Hij is ui termate kritisch op het functio neren van Amnesty Internatio nal zelf. De organisatie zou zijn gevangen in de eigen idealen. Hij denkt dat de mensenrechtenor- Ik zat ernaast, het was fout die woorden te gebruiken ganisatie door haar houding be grip en steun verliest bij het grote publiek. Stom bezig „Op sommige terreinen kun je pushen en vooruitgang boeken. Het ergste wat kan gebeuren is dat je je vooruitgang niet boekt. Maar als de consequentie van te hard pushen niet alleen is dat je niet krijgt waar je voor gaat, maar ook dat je dingen verliest die je al had, dan ben je stom bezig." In een reactie laat Amnesty In ternational Nederland weten zich volledig bewust te zijn van het belang van draagvlak voor de opvang van vluchtelingen. Juist vanwege de beperkte middelen van samenlevingen pleit de orga nisatie voor een eerlijkere verde ling van vluchtelingen. „Momen teel wordt het overgrote deel van de Syrische vluchtelingen opge vangen door landen in de regio. Landen die die last niet langer kunnen dragen." Denkkracht Amnesty prij st John D alhuisen als 'een voorloper bij het verde digen van de fundamentele rech ten van vluchtelingen en mi granten'. „Wij zijn blij dat hij met zijn denkkracht wil blijven bijdragen aan menselijke oplos singen voor zeer complexe vluchtelingenvraagstukken. Vraagstukken waar niemand een pasklaar antwoord voor heeft. Ook Amnesty niet." »P8 Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia m M Mac Mootry riTTT] X m¥n Tegenstrevers FOTO JOS VAN LEEUWEN Boek vóór neemt je mee 'Amnesty te fel over Turkijedeal' Amnesty International was te kritisch op de omstreden Turkijedeal van het kabinet Rutte. Dat zegt de voormalig di recteur Europa van de organi satie, John Dalhuisen, in een in terview in deze krant. Bob van Huët Amsterdam -John Dalhuisen, ex-directeur Amnesty Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Boek nu met extra korting De introductiekorting geldt voor al onze nieuwe groepsreizen. Boek nu en profiteer van €200 korting per persoon. Vertrekken t/m maart 2019. Pinksteren warm pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1