Meghan,, down the aisie 9 [free ROYAL WEDDING latest band met de royals. „Ik heb zo'n zin in de bruiloft", vertelt Dionne enthousiast. "Ik praat nergens an ders over met mijn vriendinnen. We hopen dat Meghan oprecht is in haar liefde voor Harry. We zijn hier allemaal dol op hem. Het voelt toch een beetje of een fami lielid trouwt, of een buurjongen." Alleen die drukte, zegt ze. Stel je voor dat er iets gebeurt en mensen beginnen te rennen. „Dat is heel eng hier, omdat het zo klein is en de straatjes zo smal zijn. Je kunt nergens heen. Dat is een doodeng idee. We hebben een kasteel, een hoofdstraat en wat kleine straatjes. Verder niets. Waar moeten we al die mensen kwijt?" Crowd control is een van de grootste hoofdpijndossiers van dit evenement. Er worden zeker ïoo.ooo toestromende feestvier ders verwacht in Windsor, dat 80.000 inwoners heeft. Mocht het stadje te vol worden, dan gooit de politie het station dicht en zullen er geen treinen meer stoppen, zegt burgemeester Lenton. „Als het te druk is, moeten we mensen gaan weigeren. We willen niet dat er gevaarlijke situaties ontstaan. Deze stad is niet gebouwd op enorme aantallen mensen." Volgens schattingen van het eco nomische onderzoeksbureau Brand Finance levert het huwelijk de Britse economie meer dan een miljard euro op. De plaatselijke ondernemer in Windsor probeert natuurlijk ook te profiteren. Veel winkels hebben speciale produc ten rond het huwelijk in huis. Koelkastmagneten „Ik verkoop niks anders meer", lacht Nourdin van de Riverside Gift Shop. Zijn winkel ligt vol met aanstekers, vlaggen, tassen en an dere souvenirs die te maken heb ben met de Britse koninklijke fa milie. „De laatste weken koopt niemand die. Ik verkoop alleen nog maar spullen met Harry en Meghan erop. Bekers, theedoeken, lepels, koelkastenmagneten: het gaat allemaal even hard." Tegenover het kasteel huist het restaurant Viva Chinese Buffet, waar ze grote drukte verwachten. „Ik hoop niet dat ze de weg hier af sluiten voor voetgangers, dan loop ik enorm veel omzet mis", zegt de bedrijfsleider. De omvang van de logistieke operatie is enorm, ziet ze. „Ik heb al weken geleden formulieren moeten invullen over wie van mijn personeel zou werken. Hun telefoonnummers, alles wilden ze weten. Moet je voorstellen wat een organisatie daarachter zit." Windsor doet er alles aan om er een gedenkwaardige dag van te maken. „Ik hoop dat het een eve nement wordt dat de mensen hun leven lang zullen onthouden", zegt burgemeester Lenton. Het enige waar hij zich lichtelijk zor gen over maakt is het onvoorspel bare Britse weer. „Daar hebben we natuurlijk geen controle over", lacht hij. „Het zou zonde zijn als het zou stortregenen, dus we ho pen op een mooie, zonnige dag." Zijn wens lijkt uit te komen: de weersvoorspelling is prima. Windsor is klaar voor het huwelijk van het jaar. Nu alleen de familie Markle nog. De Britse pers over het huwelijk DAD'S HEART OP SETBACK donderdag 17 mei 2018 DAD'S POPPING VAUUW T0 COPE WITH THE STRESS CHRISTMAS I GIFT GUIDE 'ant Bank Hol for Harry MJ 'I knew she was the one the very ffirst time we met' 4 inches ofsnow onway l Crimbo crackers at Beeb Bezoekers aan Windsor pose ren bij het kasteel met wassen beelden van prins Harry en Meg han Markle. fotoafp Kijk op de site bij /video In Londen zitten de eerste fans al klaar langs de route 'Zo ziet liefde eruit', kopt de Daily Express. 'Ik kom niet', zegt de vader van Meg han Markle vier dagen voor het hu welijk in The Sun. tl. deal •Reveals heart •Willmmgive ac?"! 1 attadaweekatio the brife ca** 'Ik ben gewoon te ziek om Meghan naar het altaar te begeleiden', ver klaart hij in de Daily Mirror. Thomas MaiWe sap he wants to go Correctie: hij komt toch. The Sun kent de details van deze jongste wending in de soap rond Harry's aan staande schoon familie. Bruid Meghan Markle zal in elk geval wel aanwezig zijn. 'Daar komt de bruid', kopt de London Evening Standard. De Daily Star brengt een verlo vingsspecial, en steekt de draak met het konink lijke accent. Orf is de bekakte vorm van off. In de Evening Standard vertelt vader Markle over zijn vertwijfeling rond het huwelijk van zijn dochter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9