8 Wie begeleidt Meghan naar het altaar? Positief over homoseksualiteit 4 Windsor maakt zich op voor een koninklijke invasie. Het historische stadje waar prins Harry en Meghan Markle elkaar zaterdag het ja-woord i geven, bereidt zich voor op een evenement van ongekende omvang. Intussen zijn de Britten bezig met maar een vraag: komt Meghans vader, of niet? Nederlanders denken zeer positief over homo- en bisek sualiteit. Driekwart heeft daar geen moeite mee en slechts 6 procent staat er negatief te genover. In de afgelopen tien jaar zijn Nederlanders posi tiever over homoseksualiteit gaan denken, ook scholieren. „In vergelijking met andere landen denkt men in Neder land heel positief over homo seksualiteit", staat in een rap port van het Sociaal en Cultu reel Planbureau (SCP). Met sommige dingen hebben de ondervraagden wel moeite. Bijna een derde vindt twee zoenende mannen aanstoot gevend. Ook vindt 13 procent dat homostellen geen gelijke rechten hebben als ze een kind willen adopteren. Wat betreft transgenders zijn de meningen meer verdeeld. Drie op de tien Nederlanders vinden dat zij hun eigen zorg- kosten moeten betalen. Een op de vijf vindt dat er iets mis is met mensen die zich geen man of vrouw voelen. Het SCP wijst erop dat de emancipatie van transgenders en homoseksuelen er, on danks deze cijfers, nog veel te wensen over laat. We willen geen eenheidsworst die je met Nutella besmeert Oxfam-baas vertrekt om seksrel Haïti Max Goldring stapt eind van het jaar op als directeur van Oxfam in Groot-Brittannië. Hij werd bekritiseerd van wege zijn behandeling van een prostitutieschandaal in Haïti in 2011 rond medewer kers van de hulporganisatie. Goldring zegt stappen te heb ben ondernomen om van Ox fam een veilige en respect volle plek voor iedereen te maken. Eerder moesten al ze ven medewerkers vertrekken vanwege het schandaal. Kind vaker ontvoerd 22 keer naar top Everest Slachtoffers aanslag: 800 e soap rondom Meghans fami lie heeft de afge lopen dagen een paar volstrekt bizarre wendin gen genomen. Waren het eerst haar halfzus en halfbroer die de aandacht opeisten met interviews en open brieven waarin ze hun gal spuwden over hun zusje, nu is vader Thomas Markle degene die in de schijn werpers staat. Begin mei leek er nog geen vuil tje aan de lucht toen Kensington Palace aankondigde dat Meghan naar het altaar zou worden bege leid door haar vader. Dat maakte een eind aan speculaties over de band tussen vader en dochter. Maar afgelopen zondag onthulde de Britse krant The Mail on Sunday dat vader Markle paparazziforo's van zichzelf in scène had gezet en daar geld voor had gekregen. Op maandag zei Meghans vader niet meer naar Groot-Brittannië af te reizen voor de bruiloft. Hij zou zijn dochter en de koninklijke fa milie nier verder in verlegenheid willen brengen na de rel en sprak over gezondheidsproblemen: hij had onlangs een hartaanval gehad. Dinsdagmiddag brachten Britse media het nieuws dat vader Mar kle toch wilde komen, als zijn ge zondheid het toeliet. Dinsdag avond kwam dan toch weer het bericht dat hij thuisbleef. Niet om dat hij zich schaamde, maar omdat hij een hartoperatie moest onder gaan. De verwarring was com pleet. Ook serieuzere media zijn in middels volledig in de ban van de vraag of de toekomstige schoonva der van de prins al dan niet komt. De BBC begon gisteren het tv- journaal met een item over Meg hans vader. Sky News publiceerde die dag acht artikelen over de zaak. Royaltyverslaggevers geven op sociale media eerlijk toe dat ze het ook niet meer kunnen bijhouden. Kensington Palace hulde zich de afgelopen dagen in stilzwijgen en weigert commentaar. De enige re actie van het paleis was een niets zeggende verklaring waarin om We hebben en kasteel en wat straatjes. Waar moeten we al die mensen kwijt? privacy voor Meghan en haar va der werd gevraagd. Voorlopig is dus niets zeker, zelfs niet wie Meghan zaterdag zal weggeven tijdens het huwelijk van het jaar. Maar in Windsor is de voorpret er niet minder om. Het historische stadje is wel wat ge wend - zo vierde de Britse konin gin er een paar jaar terug nog haar negentigste verjaardag - maar voor het huwelijk van prins Harry en Meghan konden alle bestaande scenario's de prullenbak in. Het is de grootste operatie voor de Tha- mes Valley Police ooit. „De veilig heidsmaatregelen zijn intens", vertelt John Lenton, de bejaarde burgemeester van Windsor. „Er zijn onlangs natuurlijk wereldwijd incidenten geweest, en we maken ons vanzelfsprekend zorgen over een eventuele terreuraanslag. Een groot evenement is altijd een ri sico, dus er is een aantal veilig- heidsringen rond het stadje ge legd." Drones Vanaf midden april werd de om vang van de operatie zichtbaar: de politie doorzocht Windsor toen met speurhonden, er werden be veiligingscamera's opgehangen en barrières opgeworpen die voet gangers moeren beschermen re gen een aanslag met een voertuig. Ook voor het luchtruim gelden strikte regels. Het hele weekend is een verbod op drones van kracht: de politie is bang dat die met el kaar in botsing komen en neer storten in het publiek. Voor kleine vliegtuigjes is het verboden lager dan op 750 meter hoogte boven Windsor te vliegen. Windsor en de koninklijke fa milie kennen een gedeelde ge schiedenis die bijna duizend jaar teruggaat. Sinds de elfde eeuw be wonen leden van de Britse royals het kasteel. Koningin Elizabeth komt er graag in de weekends, geeft er feesten, staatsbanketten en ontvangt er internationale gas ten. Prins William en prins Harry bezochten de elitaire kostschool Eton vlakbij. Slingers met de Union Jack wap peren overal in de kleine straatjes: in Windsor zijn ze trots op hun donderdag 17 mei 2018 DEN HAAG Reinier van Dantzig, D66- fractieleider in Amsterdam, over het plan om overlast toe risme harder aan te pakken. LONDEN SOLIDAIR MET GAZA vKL Israëlische en Amerikaanse vlaggen gaan in vlammen op in Teheran. In Iraanse hoofdstad wordt betoogd tegen de dood van tientallen Palestijnen in Gaza na protesten over de ope ning van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem, fotoap HILVERSUM Bij het Centrum In ternationale Kin derontvoering zijn in 2017 meer mel dingen binnenge komen van ouders wier kind door de andere ouder is meegenomen naar het buitenland. In 2017 werden 288 ontvoerde kinde ren gemeld, het jaar ervoor waren dat er 251. In 70 procent van de ge vallen uit 2017 was de vrouw de ont voerder. KATHMANDU Sherpa-veteraan Kami Rita (48) heeft voor de 22ste keer in zijn loopbaan als berg gids de top van de Mount Everest be reikt. Hij is daar mee nu record houder. Aan stop pen denkt hij niet. MANCHESTER Meer dan acht honderd mensen hebben lichamelijk en psychisch letsel opgelopen door de aanslag in de Man chester Arena. Dat meldt de Britse politie. De autori teiten spraken eer der nog over vijf honderd slachtof fers, naast de 22 doden die bijna een jaar geleden vielen. Toen liet een man een bom ontploffen tijdens een popconcert. Windsor is er klaar voor, de familie Markle nog altijd niet Londen Windsor Suse van Kleef Windsor - Dionne, inwoonster Windsor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8