OZCAN AKYOL 'Schoolbesturen, bemoei je niet met besteden extra geld' TOPREIZEN VOOR TOPPRIJZEN! 088 - 70 70 600 Klassiek Roemenië Schatten van Bulgarije 6 (€40 J yf-' 4 #{^*£3 I I 1 LI A f 8-daagse groepsrondreis Elders 7€30 Column De ramadan is begonnen, dat kan u niet ontgaan zijn. Want in het kader van 'ver broedering' zijn allerlei vader landse media bezig om ons te wij zen op de betekenis van de islami tische vastenmaand, in de hoop dat iedereen die er niet aan mee doet - en dat zijn er nogal wat - iets beter inzicht krijgt in wat de traditie behelst. Links en rechts zijn bezorgde burgers ondertussen aan het mor ren: zij vinden de aandacht voor deze bijzondere periode voor moslims buitenproportioneel, alsof andermans religieuze con venties ons in de maag worden ge splitst. In Apeldoorn bijvoorbeeld orga niseert de politie een iftarmaaltijd (de toegestane avondmaaltijd tij dens de ramadan), tot grote ver bijstering van de lokale PW. De partij zegt: „De politie moet ge woon haar werk doen. Er worden weinig politiezaken opgelost. Laat ze zich daarmee bezighouden. We zijn een seculier land, dus houd hier mee op." Maar er is meer: voor de zoveel ste keer heeft de publieke omroep een plekje ingeruimd voor het Ra- madanjournaal, dat in het verle den heeft bewezen dat het hemel tergend slecht bekeken wordt, waardoor deze nieuwe poging slechts een geste lijkt - niet meer dan dat. De meeste moslims heb ben hun eigen zenders, die keurig binnenkomen via de schotelan tenne. Wat rest is de vraag of al deze goedbedoelde pogingen van onze officiële instanties echt gaan zorgen voor ver zoening tussen bevol kingsgroepen die an ders weinig met el kaar in contact ko men. Het tegen overgestelde lijkt juist te gebeuren. Door flink wat aandacht aan de ramadan te schenken, meer dan aan christe lijke feestdagen, wordt een antire actie ontketend van mensen die niet opgezadeld willen worden met religieuze gebruiken van an deren. Of hun drijfveer voor zulke klachten helemaal zuiver is, valt moeilijk te beoordelen. Maar we leven inderdaad wél in een secu lier land, waarin interesse in an dere burgers altijd goed is. Toch moeten we ook weer niet overdrij ven in onze prijzenswaardige zucht naar eenwording. Religie is voor veel mensen prachtig. Ze geeft zin aan het le ven en beantwoordt veel ingewik kelde vragen - voor degenen die erin willen geloven. Maar laten we het belijden van een geloof zoveel mogelijk achter de voordeur hou den, zoals dat in een seculier land hoort. Laten we het belijden van een geloof achter de voordeur houden Een gemiddelde school met zo'n 225 leerlingen heeft vanaf volgend schooljaar 35.000 euro extra te be steden om de werkdruk te verla gen. Het ministerie van Onder wij s heeft 237 miljoen euro te ver delen over de ruim 6000 basis scholen. Het is de vangst na maandenlange stakingen in het basisonderwijs. De bijbehorende eis: leraren en hun directeuren moeten zelf kunnen beslissen wat er nodig is om de werkdruk te verlagen. Uit een peiling van de Alge mene Vereniging Schoolleiders (AVS) onder bijna 650 schooldi recteuren, blijkt dat op bijna alle basisscholen hard wordt gewerkt om een plan te maken voor de be steding van het extra geld. Toch gaat het op een op de tien scholen mis. Schoolleiders beklagen zich erover geen volledige vrijheid te krijgen bij het maken van de plannen. „Het komt voor dat be sturen dominant zijn en zelf ideeën maken", constateert AVS- voorzitter Petra van Haren. De AVS noemt de inmenging van de schoolbesturen zorgelijk. „Zo zetten scholen de extra gel den op het spel én verlagen ze de werkdruk niet," aldus Van Haren. De voorzitter roept schoolleiders op te melden als hun vrijheid aan banden wordt gelegd. W School moet zelf bepalen hoe werkdruk lager kan Ook vakbond PO in Actie kreeg dergelijke meldingen binnen. Een bestuur wilde bijvoorbeeld een deel van het geld gebruiken om de werkdruk op het stafbureau te verlagen. „Zo werkt het niet. We hebben afgesproken dat de lera ren en schoolleiders de plannen maken, niet de besturen", re ageert voorman Jan van de Ven. Sectororganisatie PO Raad is verrast door de klachten. 644 v korti nu v.a. reizen nl donderdag 17 mei 2018 GO @ÖzcanAkyol Ramadan Het gros van de basisschoolle raren wil extra onderwijsassis tenten of leraren aannemen met het geld dat zij hebben ge kregen voor de verlaging van de werkdruk. Tegelijkertijd be klaagt een op de tien school leiders zich over de bemoei enis van de besturen. Ellen van Gaaien Utrecht Rondreis voordeel! nU V.Q. V korting 399 Ind. vliegreis Verblijf in 4* hofels incl. onfbijt O.a. Boekarest en Transsylvanië Nergens voordeliger! 384 f Targu Mures Sighisoara Sibiu L Brasov^Prejm Harm Predeal Sinaia Poiana Brasov Bran Boekarest Laat u in Roemenië verrassen door de overweldigende culturele rijkdom! Tijdens de 8-daagse groepsrondreis ontdekt u het prachtige Roemenië. U bezoekt o.a. de hoofdstad Boekarest en de Culturele Hoofdstad van 2007 Sibiu in Transsylvanië. Boek deze reis nu zéér voordelig inclusief vliegreis 23 kg ruimbagage en verblijf in 4-sterren hotels, inclusief ontbijt. Tegen een toeslag van slechts €69 p.p. kunt u 7x een diner (incl. lx wijnproeverij) bijboeken. Boek snel en ontdek tijdens deze rondreis wat dit fantastische land voor u in petto heeft! Ind. vliegreis per Transavia Nederlandssprekende reisleiding O.a. Plovdiv, Melmk Veliko Tarnovo Plovdiv Melnik zie sfipreizen.nl/roklrb Bulgarije is een veelzijdige vakantiebestemming! Rustzoekers en cultuurliefhebbers kunnen hier hun hart ophalen. Tijdens deze indrukwekkende 8-daagse groepsrondreis 'Schatten van Bulgarije' zal u zich, onder leiding van een Nederlandssprekende reisleiding, vergapen aan diverse historische monumenten, prachtige kerken en unieke kathedralen in o.a. Sofia, Banskoen Plovdiv. De reissom is zéér voordelig en inclusief vliegreis, 7 overnachtingen in 3- of 4-sterrenhotels en verblijf op basis van logies en ontbijt. Tegen een toeslag van slechts €59,- p.p. kunt u er 7x diner bijboeken. Gaat u met Stip Reizen mee op avontuur? zie sfipreizen.nl/bghvbb Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen variëren per reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6