7 GOES EN-PASSANT JUBILEUM Al 25 jaar stellen kunstenaars inGoeshunwerk tentoon tussen de beha's, schoenen, brillen en juwelen. Derde prijs Beatrixschool uit Goes met schoolvoetbal www.verfbron.nl BH ag ik mijn schilderijen laten zien in jullie eta lages? Met die vraag I stapte kunstenares Ilse van Loo uit Wolphaartsdijk een kwart eeuw geleden naar de Goese middenstand. Haar doel was kunst dichter bij de mensen brengen en kunstenaars de kans bieden een breder publiek te bereiken. „Ja, daar ben ik wel in geslaagd", vindt ze. „Al kan het altijd nog beter." Deze week is de 25ste editie van Goes En-Passant begonnen. Acht kunstenaars stellen hun werk ten toon in de etalages van liefst 32 winkels in de binnenstad. Tijdens de eerste editie deed Van Loo het nog helemaal alleen. Ze mocht haar werk in zo'n vijftien etalages laten zien. Als lerares beeldende vorming in het voortgezet onder wijs bespeurde ze in die tijd een zekere desinteresse bij leerlingen als het om kunst ging. 'Het heeft toch geen nut' of'Wat moet je er mee?', hoorde ze nogal eens. Ook in bredere zin vond ze het nodig dat meer mensen kennis zouden maken met kunst en de makers er van. „Ik dacht altijd: waarom ko pen mensen wel een dure repro ductie, maar niet een uniek werk bij een kunstenaar?" De eerste editie was meteen zo'n succes dat Van Loo besloot er mee door gaan. Er werd een stich ting opgericht en de kunstenaars Lrida van Overbeeke en Jack Wil- Jemsen haakten aan. „Het idee heeft inmiddels navolging gekre gen in veel andere steden", zegt de inwoonster van Wolphaartsdijk. Tegenwoordig exposeren elk jaar acht kunstenaars in de Goese eta lages. Van Loo zelf doet om het jaar mee. „Elk jaar is echt niet te doen. Dan zou ik speciaal daarvoor veel gaan moeten produceren en dat wil ik niet." De werken zijn tot medio juni te zien in winkels. Daarna worden ze verplaatst naar de Grote Kerk voor de traditionele tentoonstelling die erop volgt. De deelnemende kun stenaars, die schilderijen, beelden en keramiek laten zien, brengen daarvoor nog wat extra werk mee. „Vorig jaar hebben we 6000 be zoekers getrokken in de kerk", stelt Van Loo tevreden vast. „On der wie veel mensen die normaal gesproken nooit in een galerie kunst zouden gaan kijken. Er zit voor iedereen wel iets interessants tussen. Het komt eigenlijk nooit voor dat iemand een blik naar bin nen werpt en zegt: nee, dit is niks voor mij." De expositie in de kerk duurt van 16 juni tot en met 7 juli. Op 30 juni doet Goes En-Passant ook nog mee aan het nieuwe kunstzinnige evenement Goes Montmartre op het kerkplein. KLOOSTERZANDE Het jon genselftal van basisschool Cy- pressenhof uit Middelburg is gis teren in Kloosterzande Zeeuws kampioen schoolvoetbal gewor den. De finale tegen de Vlis- singse Schoolvereniging ein digde onbeslist, maar in de straf- schoppenserie trokken de Mid delburgers aan het langste eind. Op de derde plaats eindigde de Beatrixschool uit Goes. Bij de meisjesfinale in Wolphaartsdijk werden Cbs de Welle uit Krui- ningen en De Schakel (Vogel waarde) kampioen. Bij de jongste meisjes (groep 5/6) ging het tus sen De Welle en De Wissel (Vlis- singen). Bij de groepen 7/8 ver sloeg De Schakel de meiden van De Stroming (Middelburg). De jongens zeventallen traden aan in Bruinisse. Bij de groepen 5/6 ging de eer naar De Oleanderhof (Arnemuiden). De Linge uit Bie- zelinge werd tweede en Het Ta lent (Middelburg) derde. EU Ultra oogglanslak XD HIGH GLOSS donderdag 17 mei 2018 Kwart eeuw kunst in etalage Rob Paardekam Meer informatie is te vinden op de website goes-en-passant.nl. Initiatiefneemster Ilse van Loo exposeert dit jaar onder meer bij lingeriewinkel Cherry Lin. fotomarcelledavidse UÏfs'rr _K?ET RUBBOL HOOGGLANS De Verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes info@verfbron.nl SIGMA COATING S S2U Allure Extreem weerbestendig, maximaal onderhoudsvrij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65