Permanent wonen op park blijft illegaal Geen gedoogbeleid op Schouwen-Duiveland krantenbezorgen.nl Lokale ritrijder dagbladen gezocht op Schouwen-Duiveland 6 Cypressenhof kampioen schoolvoetbal SD Er komen geen dubbelbestemmin- gen die permanent verblijf op een vakantiepark mogelijk maken. Er wordt ook niet gedoogd. Dat ant woorden burgemeester en wethou ders op vragen van de SP. De SP bekommerde zich vorige maand over zeven huishoudens die op last van dwangsommen recrea tiepark Salvatorhoeve in Ouwerkerk moeten verlaten. De partij pleitte toen voor het invoeren van dubbel functies in het bestemmingsplan. Op de Salvatorhoeve zou dan zowel recreatieve als permanente bewo ning worden toegestaan. De SP wees ook op de intimide rende wijze waarop er zou zijn ge controleerd. Boa's stapten op zater dag rond 21.00 uur een huisje bin nen om te kijken welke bedden werden beslapen. De partij vindt het ook raar dat eigenaren van huis jes zich op het adres Salvatorhoeve konden laten inschrijven als inwo ner van Schouwen-Duiveland. Tijdens een commissievergade ring maakte een aantal bewoners bezwaar tegen het gemeentelijk handhavingsbeleid. Ook zij pleitten Verschil in leefritme tussen recreanten en bewoners leidt tot klachten voor een dubbelfunctie in het be stemmingplan en verklaarden ver der dat er minder wordt ingebroken op een park waar permanent ge woond wordt. Maar B en W gaan door met op treden tegen oneigenlijk gebruik van vakantiewoningen. „Het ver schil in leefritme tussen mensen die recreëren en mensen die perma nent wonen leidt tot klachten", zeg gen zij. Verder moet elk permanent bewoond huisje worden meegeteld in de woningvoorraad en dat gaat ten koste van het aantal huizen dat de gemeente jaarlijks mag bouwen. In 2003 zijn éénmalig voor 155 re creatiewoningen gedoogvergun ningen afgegeven. Dat was, zeggen B en W, omdat er nog geen rijksbe leid was en zo duidelijkheid werd verschaft aan mensen die al perma nent woonden. Nieuwe gedoogver gunningen worden niet verstrekt. De controle die zaterdagavond is 'zorgvuldig en binnen de wettelijke kaders uitgevoerd', antwoordt het bestuur. „Of een controle als intimi derend wordt ervaren is subjec tief." B en W erkennen dat perma nente bewoning de veiligheid op het park bevordert. „Maar daar zijn ook andere methodes voor." Op de verwondering van de SP over de probleemloze inschrijving in het bevolkingsregister reageren B en W creatief: „Ondanks hun over treding beschouwen wij deze men sen als nieuwe inwoners in de hoop en de verwachting dat zij zich gaan vestigen in een reguliere woning." Gezocht vroege vogels voor het bezorgen van o.a. PZC, de Volkskrant en AD Verdienste, incl. km verg, 900,- per 4 weken 6 dagen per week van 04,30 tot 07,00 uur Gratis de kant lezen In bezit van een auto Minimumleeftijd 18 jaar Meer informatie? Mail naar: peter.van.saane@persgroep.nl Het jongenselftal van basisschool Cypressenhof uit Middelburg is gisteren in Kloosterzande Zeeuws kampioen schoolvoetbal geworden. De finale tussen Cypressenhof en de Vlissingse Schoolvereni ging eindigde onbeslist, maar in de strafschoppenserie trokken de Middelburgers aan het langste eind. Op de derde plaats eindigde de Beatrixschool uit Goes. Van de drie deelnemende Zeeuws- Vlaamse scholen boekte de Nieuwe Van Daleschool uit Sluis met een vierde plaats het beste re sultaat. Bij de meisjesfmale in Wolphaartsdijk werden cbs de Welle uit Kruiningen en De Scha kel uit Vogelwaarde kampioen. Bij de jongste meisjes (groep 5/6) ging het tussen De Welle en De Wissel uit Vlissingen. Derde werd het team van ABS Middel burg. Bij de groepen 7/8 versloeg De Schakel de meiden van De Stroming uit Middelburg. De troostfinale werd gewonnen door het team van cbs 't Honk uit Ka- pelle.De jongens zeventallen tra den gisteren aan in Bruinisse. Bij de groepen 5/6 ging de eer naar De Oleanderhof uit Arnemuiden. De Linge uit Biezelinge werd tweede en Het Talent uit Middel burg derde. Bij de oudere groepen won Nieuw Bernardus uit Clinge ten koste van De Kameleon uit Terneuzen. Derde werd De Kamperschouw uit Kamperland. IN DE REGIO Snuffelmarkt Bijeenkomst Stichting Enna Demonstratie edelsmit MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 17 mei 2018 Ondanks bezwaren gaat de ge meente Schouwen-Duiveland door met bestrijden van perma nent wonen op vakantieparken. Ton van den Nouweland Ouwerkerk -Burgemeester en wethouders Ton van den Nouweland Kloosterzande BURGH-HAAM- STEDE Rondom de Pel- grimskerk wordt za terdag de jaarlijkse snuffelmarkt ge houden. Er is een verkoop van boe ken, speelgoed en nog veel meer. Voor de kinderen is er een springkussen en voor de volwas senen is er een ter ras. Er worden prij zen verloot bij het Rad van Avontuur. De markt duurt van 09.00 tot 15.00 uur. Om 11.00 uur is er een veiling. De op brengst van de markt is voor Pola van der Donckstich- ting, Wereldkinde ren, Pelgrimskerk en voor Bootcamp Bosnië. ZIERIKZEE Stichting Enna houdt zaterdag een bijeenkomst in de Theo Thijssen- school in Zierikzee. De bijeenkomst is bedoeld voor ou ders, grootouders, familie en kennis sen die zelf of in hun naaste omge ving een kind heb ben verloren. De bij eenkomst duurt van 13.00 tot 15.45 uur. Aanmelden kan via avmil@live.nl. BURGH-HAAM- STEDE Wilma van den Hoek, edelsmid, geeft zaterdag, zondag en maan dag een demon stratie in het atelier van Daniëlle Orelio in Burgh-Haam- stede. Ze laat zien hoe zij werkt aan haar sie raden. Tussen 12.00 en 16.00 uur geeft ze uitleg over ontwerp, materiaal gebruik en op drachten. Daarnaast expo seert Ed van der Hoek Diboltprints op aluminium. SPELLETJESMIDDAG ZONNEMAIRE Een slingerpad waar je een balletje overheen moet proberen te rollen. Dat was één van de favorieten, gister middag tijdens de spelletjesmiddag die in het dorpshuis van Zonnemaire werd gehouden. Op initiatief van kinderburge meester Stan van der Wekken, die per se iets wilde organise ren voor jong en oud samen. Daar had wat hem betreft meer publiek op af mogen komen, maar toch was Stan tevreden. „Mensen vonden het hartstikke leuk. Ik ben blij dat ik dit heb gedaan." Op de foto Ruben van de Velde (10), Mats Verhage (6) en Adri Berrevoets (84). dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau- winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Glas van Angela ter Braak; Tonnenma- gazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles, 19.30-23.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; Trefpunt De Dorsvloer, 13.00- 17.00 uur: Bridge, 18.45 uur: Repetitie Creskidz Muziek vereniging Cres cendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekvereniging Crescendo; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-16.30 uur: Schilderen; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; 18.45-19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45-22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE De Putmeet, 19.00 uur: Tafeltennissen; Informatiecentrum op de Brouwers- dam, 10.00 uur: Wandelexcursie over de Kabbe- laarsbank; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Gratis di gitaal inloopspree kuur; FiZi, 20.00 uur: Sweet Country; Ha venplein, 09.00- 16.00 uur: Week markt; Proeflokaal Op d'n Oek, 10.00- 12.00 uur: Schrijf- café over Vrijheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61